Автор Тема: Мнения за доставчик на интернет в Сливен  (Прочетена 7378 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен g

• Нов
  • Публикации: 7
    • Профил
Здравейте,

трябват ми мнения за що-годе читав доставчик на услуга в Сливен, като изискванията са ми следните:

1) да предлага статичен ip address.
2) нормален support.
3) скорост до около 30 Mbps.
4) непрекъсваемост на услугата.
5) без ограничения по TTL, брой сесии и т.н.

Очаквам мнения и впечатления ;-)

Поздрави!

Неактивен marin63

• Нов
  • Публикации: 15
    • Профил
Ще бъда кратък.Най бърза е връзката на кабеларката но с голямо разочарование ви казвам че е най-скъпа в сравнение с София където плащат за интернет 2-ти по-малко в сравнение със Сливен.Кабеларката са кожодери и мисля да сезирам това в Защита на потребителите.

Неактивен g

• Нов
    • Профил
Здравей,

мнението ти не е свързано със зададения въпрос в темата.
 Ще помоля за в бъдеще, ако нямате конкретно предложение/мниение, да се въздържате от такова.

Упреци към някой, без налични аргументи са повече от излишни. Не ми е ясно и за коя "кабеларка" говориш. Интернет услугите се доставят до крайния клиент по кабел - оптичен, тип "усукана двойка", или коаксиал.

Очаквам предложения и коментари, а не безсмислени постове.

Поздрави!

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
Здравей Джи,

Освен статични, адресите са и публични и частни. Освен скороста на доунлоад е важна и скоростта на ъплоад. Времената за реакция на запиванията и коефициентите на запълване на канала са също много важни характеристики. И т.н.

Що-годе читавите доставчици в Сливен към момента са двама:

Номер 1, (все още :)) е Комнет, с най-добрата и бърза поддръжка (до час-два в рамките от сутринта до около 20:00 часа вечер), симетрична скорост на доунлоад/ъплоад. По-високи цени в сравнение с останалите но качеството изискава парички.  От моя гледна точка са най-добрите в Сливен, аз съм техен клиент. За вашите  изисквания цената ще е около 25 лева но ако си платите за 4, 6 или 12 месеца цената е съизмерима с останалите. Може и без договор. Цените за подобен интернет в София са същите... Справнявам ги с личен опит и тест В София с бившия вече Мегалан, Нет 1 и т.н.

На второ място са Булсатком. Имат по-бавна и тромава поддръжка. Понякога това е доста изнервящо. По-чести прекъсвания. По-нисък ъплоад, по-бавни респонд времена и т.н. Единствено предимство спрямо Комнет - по-ниската цена.

Останалите не заслужават коментар според мен, успех в избора :)
Насила хубост не става !

Неактивен g

• Нов
    • Профил
Благодаря за отговора. :)

А случайно да се чува нещо за спектър/мегалан/мтел в Сливен? Т.е. - пакетни услуги, нет+тв, по мед, или оптика?
И друго - същата услуга само, че на виваком.

Поздрави.

Неактивен g

• Нов
    • Профил
Здравейте,

Имал съм взимане даване с комнет(макар и за кратко) и не мисля, че това е моя доставчик.

Очаквам и други предложения.

Неактивен Dimitar Bayatov

• Администратор
  • Нов
  • Публикации: 39
    • Профил
Има само една важна подробност за ComNET , или поне до преди година - имат ограничение по TTL , което естествено съм преодолявал ...
За булсат истината е,че за 10лв.(най-високата такста) са повече от добре(в момента ползвам техните услуги),НО не знам дали навсякъде имат оптика,а по въпроса който е засегнатл Калчно,не е прав,относно телевизията са БЕЗУМНО бавни,но спрямо интернета(там е фирма партньор) няма никакви проблеми , освен това нямат никакви ограничения.Не съм се интересувал как стоят нещата с ип-та, но предполагам ще отговарят на изискванията Ви....

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
g чувал съм, че Iradeum са стабилни, но доколкото знам предлагат само на фирми Интернет...
Loading...

Неактивен inet

• Нов
  • Публикации: 1
    • Профил
Опитай при ТРАКИЯ КАБЕЛ ООД ,ако си в района на покритието им. Реален ип адрес; подземна оптика до сградата;бърза реакция;без обвързващ договор.Цената за 16 Mb e 9.90

Неактивен g2

• Нов
  • Публикации: 12
    • Профил
На този етап, предвид развитието на мрежата ми, реших, че е по-добре да остана на добре познатия ADSL.

Благодаря на всички отзовали се. Темата може да бъде изтрита/заключена.