Автор Тема: За качеството на услугата, която ми указаха в сервиз за поправка на компютри  (Прочетена 4251 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stefka ilieva

• Нов
  • Публикации: 34
    • Профил
Става дума за сервиза намиращ се срещу Супермаркет Билла (до спирката на автобусите и тролеите отиващи към пазара от източните квартали на Сливен.Правя предварителна уговорка, че не мога да предявя официална рекламация, защото са минали повече от 6 месеца от ремонта на стария ми компютър. Пиша това за да предпазя потенциалните клиенти от това, което ми се случи. Използвах няколко пъти този сервиз за преинсталиране на стария ми компютър, като предпоследния път платих 30 лева за да му сложат допълнителна РАМ  памет-500 MB така ,че общата РАМ да стане 1 GB. Бях доволна от услугите на сервиза и когато хард диска ми изгоря ги потърсих отново за помощ (това беше около м. септември миналата година) Смениха ми "харда" с друг (втора употреба,защото системата на компютъра ми е стара и няма вече нови),преинсталираха го и си го взех, но се наложи да го върна защото, след ремонта не бяха ми закачили допълнителния диск и компютъра не го припознаваше. Върнах го и го оправиха. Наложи ми се да замина за няколко месеца и не бях в къщи. След завръщането повиках моя близка да ми включи принтера и скенера.Тя отвори компютъра и се оказа ,че платката, която ми бяха сложи при предния ремонт за допълнителна РАМ памет липсва и компютърът ми е с 512 MB памет. През отсъствието ми никой не влизал в къщи и не е пипал компютъра. Мисля, че по време на последния ремонт от фирмата са си "взели",това, което сами ми бяха сложили при предния ремонт. Значи има и какво да се вземе  и от старите компютри.Изводът, който си направих е, че като не разбираш ,при вземането от ремонт трябва да си водиш някой, който да провери дали ремонта е качествен и всичко си му е на мястото. :o]

Неактивен g2

• Нов
  • Публикации: 12
    • Профил
Мисля, че става дума за MG Computers. Предвид, че познавам Евгени, едва ли ще си играе на дребно за някаква памет, която по всяка вероятност е 512 DDR 400 a реалната и цена е не повече от 15-20 лева втора ръка, според зависи...

Колежката Ви, достатъчно компетентна ли е, за да даде това становище? А случайно, ако я е взела тя, а твърди, че липсва?! По каква причина се е наложило да отвори кутията на компютъра и да прегледа компонентите вътре?! Работил е бавно, имал е проблеми и се е наложило някаква допълнителна интервенция/тест?! За да се стигне до отваряне на дадена станция, то отварящият, трябва напълно да е убеден, че проблемът не е софтуерен... или да го направи с цел профилактика/почистване на добра воля, ако собственика не е там...

За инсталация на скенер/принтер не се изисква друга намеса, освен включване на usb кабела на съответното у-вто в порта и правилно добавяне на драйверите от външен носител(usb flash, CD) или свалени на твърдия диск от интернет.
Операцията отнема не повече от 2 минути. Така, че ми е супер странно, как Вашата колежка е стигнала до "диагноза" памет?!?!?!

искам да добавя и друго - никоя компютърна фирма в Сливен, а и където и да било, (според мен) не би си сложила главата в торбата за 15 лева втора ръка РАМ памет, която буквално не се използва от години. А печели доста от съвсем други продажби.

Целият пост звучи доста несериозно. Не желая да обвинявам колежката Ви, или компютърната фирма. Опитайте се да си отговорите сама...
« Последна редакция: 27.04.2013 02:39:04 от g2 »

Неактивен kiril_dechev

• Нов
  • Публикации: 1
    • Профил
знаеш ли аз съм шокиран защото и на мен се случи същата неприятна услуга дадох компа си за поправка в този сервиз  и те така ми го поправиха че рам паметта от 4 гб стана на 1гб  явно това им е навик да краднат от хората които им се доверили