Автор Тема: 33 мотива да кажа „ДА” на ПП "Движение България на гражданите"  (Прочетена 6536 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PetrovaSliven

• Нов
  • Публикации: 8
    • Профил
33 мотива да кажа „ДА”
1. Да, защото искам да живея в държава, в която законите важат за всички!
2. Да, защото искам да живея в държава, в която изхвърлените от народа политици си отиват, а не искат всячески отново да се върнат на власт!
3. Да, защото не искам да живея в държава, където бивш министър-председател, бивш министър и действащ прокурор нарушават законите!
4. Да, защото искам да живея в държава, в която приоритет е образованието, а не подслушването!
5. Да, защото искам държавата да се ръководи от хора, които са прочели повече от книга!
6. Да, защото искам да живея в държава, в която институциите са уважавани, а не дирижирани от едно лице!
7. Да, защото искам да живея в държава, която се ръководи от експерти, а не от „калинки”!
8. Да, защото искам да живея в държава, в която не доминира страхът - страхът да ти откраднат бизнеса, страхът да те съсипят от проверки, страхът да бъдеш уволнен, защото не си с тях!
9. Да, защото искам да живея в държава, в която дребният и среден бизнес просперира, а не се унищожава от олигарсите и политиците!
10. Да, защото искам да живея в държава, в която стремежът на политиците е просперитета на България, а не личното облагодетелстване!
11. Да, защото искам да ям български плодове и зеленчуци, а не вносни!
12. Да, защото не искам червената енергийна мафия да ми обещава, че след изборите ще възобнови проекта АЕЦ „ Белене”!
13. Да, защото не искам политици да обещават пенсии от 500 лв. и заплати от 1000 лв. веднага, тъй като няма как да стане!
14. Да, защото не искам политици да ми обещават, че ще извършват национализация!
15. Да, защото не искам политици да ми обещават, че не само ще довършат АЕЦ „Белене”, но и ще построят още два блока в АЕЦ „Козлодуй”!
16. Да, защото искам да живея в държава, в която властва етническия мир и разбирателство, а не етническата омраза!
17. Да, защото искам промени в Конституцията, които да дадат възможност за търсене на отговорност от политиците, оптимизиране броя на депутатите и спиране на политическото номадство!
18. Да, защото искам най-после политиците да разберат, че народът не е електорат, а суверен!
19. Да, защото искам да живея в страна, от която хората не се евакуират!
20. Да, защото искам децата и внуците ми да се върнат в България!
21. Да, защото смятам, че мястото на България е в Европейския съюз!
22. Да, защото смятам, че най-важните приоритети в момента са образованието и здравеопазването!
23. Да, защото смятам, че административните окови от дребния и среден бизнес трябва да бъдат свалени!
24. Да, защото искам и моята фирма да печели общестствени поръчки, а не само тези, близки до управляващите!
25. Да, защото искам най-после Електронното правителство да стане факт!
26. Да, защото искам ефективен граждански контрол по цялата верига на управление на държавата, а не псевдо такъв от НПО-та, хранени от управляващите!
26. Да, защото вярвам в Меглена Кунева, доказала, че може да реализира проекти с национален приоритет!
27. Да, защото през тази година и половина се запознах с чудесни хора, решили, че могат да променят България!
28. Да, защото на тези, които не ни харесват партийте, останахме в Сдружението и направихме така, че когато трябва, гласът ни бъде чут!
29. Да, защото в проекта „България на гражданите” срещнах невероятни експерти в различни области!
30. Да, защото мога да говоря свободно за всичко с всеки от екипа, дори и мненията ни да не съвпадт!
31. Да, защото в „България на гражданите” пътят на младите е отворен!
32. Да, защото искам да живея в нормална държава!
33. Да, защото повече така не може!

Неактивен _Petrova

• Нов
  • Публикации: 22
    • Профил
 :) :) Точно 33 пъти да съжалявате, че сте казали " ДА " на ПП " Движение България на гражданите " Разбира се, ако се доберат до властта. Познанството с " чудесни " хора не означава, че те ще успеят да разрешат проблемите. Нито пък вашата фирма ще спечели обществена поръчка, защото ще има други фирми, които ще са по-близки до ръководството / ако вашата не е една от тях /  Примери много.
 Все пак,  лошо няма човек да има мечти. ;)

Неактивен PetrovaSliven

• Нов
    • Профил
ЕЕЕ, това звучи малко като заклинание! Далеч съм от мисълта да идеализирам хора или партии. Но ти ако предпочиташ да си черногледа и мнителна си е твой избор. Аз подкрепям ДБГ (за пръв път членувам в партия) и опита ми житейски и професионален ми дава увереност, че съм направила верен избор. И да хората с които се запознах са чудесни . Пожелавам и на теб да се запознаеш с такива хора - професионалисти, целеустремени. Успешен и слънчев ден!

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
А относно т. 26 - какви проекти е реализирала, дай примери!
Loading...

Неактивен вън от рая

• Нов
  • Публикации: 17
    • Профил
Общи приказки, които може да ги каже всеки. Аз предпочитам конкретиката. Тогава си личи дали приказващите разбират какво приказват. Ако ми обяснят пътя, по който смятат да реализират всичките тези красиви и общи думи, тогава добре. Но, едва ли! Не че някой друг може. Всички за митингаджии с кухи лозунги.

Неактивен PetrovaSliven

• Нов
    • Профил
Естествено, че тук няма как да представя цялата програма на ПП "Движение България на Гражданите". Може да се запознаете с  нея ето тук : http://grajdani.bg/Dvijenie%20BG_Predizborna%20programa_akcenti_28_mart_2013_Sofia.pdf

Неактивен _Petrova

• Нов
    • Профил
Да, наистина звучи като заклинание, но не е! За съжаление, разочарованието от неизпълнени предизборни обещания ме карат да съм черногледа. То не бяха СДС, БСП, НДСВ, ГЕРБ. Всички умеят да говорят общи приказки. И пътя да начертаят пак не го следват. Какво се е променило в нашия град? Нищо. Безработица, фалирали фирми, разкопани улици. Липса на всякаква перспектива. Не мога да бъда оптимист при това положение. 

Неактивен _Petrova

• Нов
    • Профил
Програмата на ПП " Движение България на гражданите " звучи добре, но дълбоко се съмнявам, че г-жа Кунева е в състояние да я изпълни. Повече ми прилича на привличане на избиратели с цел, лична облага.

Неактивен borka

• Нов
  • Публикации: 1
    • Профил
Да, наистина звучи като заклинание, но не е! За съжаление, разочарованието от неизпълнени предизборни обещания ме карат да съм черногледа. То не бяха СДС, БСП, НДСВ, ГЕРБ. Всички умеят да говорят общи приказки. И пътя да начертаят пак не го следват. Какво се е променило в нашия град? Нищо. Безработица, фалирали фирми, разкопани улици. Липса на всякаква перспектива. Не мога да бъда оптимист при това положение.

Госпожо _Петрова раздела за гербери е няколко клика по нагоре ;D