Автор Тема: Пречат ли клошарите и как могат да бъдат въвлечени в полезна дейност по събиране  (Прочетена 4076 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Николай Сиджимов

• Мoдератор
  • Нов
  • Публикации: 3
    • Профил
В цялата страна има хора които преравят контейнерите и изваждат хартия, метали, пластмасови изделия, дори дърво, годни дрехи и уреди, мебели и всичко което все още има стойност. Ако пренебрегнем "нецивилизованата" картина, реално те не пречат на никой. От страна на организациите по оползотворяване има много оплаквания, защото те вземат материали и от техните контейнери, но можем ли въобще да се преборим с това явление и дали не можем да го насочим в такава посока, че от една страна те да продължат да си "печелят" от събраните материали, от друга фирмите да отчитат количествата събрана хартия, пластмаса и метали.

Неактивен Umeren

• Младши
  • *
  • Публикации: 70
    • Профил
Не, не пречат, стига да има организация на дейността им. Има градове, като Силистра например, в които клошарите реално извършват предварително сепариране на отпадъците под опеката на регионалния оператор на депото за отпадъци. Много важно е какви са правилата и как е организирана дейността.

Неактивен malcho

• Нов
  • Публикации: 28
    • Профил
Аз много често се запитвам всички тези храни, като боб, леща и т.н., които извеждат от потребление и УНИЩОЖАВАТ, защото имали не знам си какъв дефект, с какво са по-лоши или по-мръсни от боклуците, за които си хвърлям заплатата и 1/3 от тях се изхвърлят като непригодни (ориз с молци, разпечатано и развалено мляко, боб и леща с гъгрици, храни си изтекъл срок на годност, храни в срок на годност, но с мухъл  и т.н.), вместо да се дадат на хора като тези, които се изхранват ровейки в казаните? Я струпайте една купчина боб с гъгрица в циганската махла, сложете му табела "БОБ С ГЪГРИЦА, БЕЗПЛАТНО" и ми е интересно наистина за колко време ще изчезне купчината.
Това, което купувам на редовна цена, не ми изглежда по-качествено от това, което обявяват за унищожаване. За мен това е разхищение за отчитане на дейност, да се направи някакво впечатление. А хората гладуват.

Неактивен d_bozhkov

• Младши
  • *
  • Публикации: 65
    • Профил
    • http://www.dbozhkov-bg.narod.ru
И аз се изнервям,че всяка сутрин намирам торбичката ( закупена специално за целта )с боклука си изхвърлен предната сутрин разкъсана във варела.Грозна картина.
Дори специално започнах да отделям пластмасовите шишета и да ги оставям до него.
Клошарите така или иначе ги събират и късат торбичките именно заради тях.
Нямаме кошове за разделно събиране на нашата улица ,въпреки ,че плащаме такса смет еднаква с останалата част на града !
Ето това е най-скъпото ,което имам !
www.bozhidar.narod.ru