Автор Тема: отново промяна  (Прочетена 6474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен laguna

• Нов
  • Публикации: 7
    • Профил
отново промяна
« -: 25.11.2014 22:51:44 »
Здравейте, г-да от Тец Сливен.
Искам да попитам защо за пореден път след като температурите паднаха под 5 градуса отново и силата на парното намаля. Когато по-рано през месеца бе около 10 гр. вкъщи не се стоеше от жега, а сега е обратното. Каква е причината? Налага се след като плащам 80 лв. парно месечно за 70 кв.м. да включвам и отопление на ток.

Неактивен gossho

• Нов
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: отново промяна
« Отговор #1 -: 27.11.2014 07:47:22 »
Колегата е прав и в моя апартамент е така, от два дена парното е много слабо, а тази сутрин, радиаторите са едва леко топли, колкото да не са напълно студени. От Топлофикация някой да напише какво се случва.

Неактивен laguna

• Нов
    • Профил
« Отговор #2 -: 27.11.2014 08:52:55 »
Г-да, моля пишете има ли проблем с ТЕЦ.
Подписали сме договори с Вас, в които имате права и задължения, които в момента не спазвате, а няма никаква информация. Навън температурите са отрицателни и ние се принуждаваме да мръзнем, а сметката си тече.

Неактивен mutragenta

• Нов
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #3 -: 27.11.2014 10:17:40 »
Da opredeleno i v nas umirame ot stud rqzko samo za 24 chasa temperaturata na radiatora padna i vse edno pipam kamak :D

Кирилицата е задължителна в този форум! При следващ такъв пост на латиница - ще го изтрия !!!  ;)
« Последна редакция: 27.11.2014 10:33:19 от Moderator Club »

Неактивен roza_lale

• Нов
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #4 -: 27.11.2014 10:22:35 »
Вече има съобщение за проблема с топлоподаването в сайта на топлофикация. Много сложно беше.

Неактивен ani0458

• Нов
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #5 -: 27.11.2014 11:55:00 »
Здравейте, проблема с липсата на нормално топлоподаване е от няколко дена. Аз се обаждах на дежурния инженер преди два дена и оттам вместо да ми кажат човешки, че има проблем, ме излъгаха, че няма. Първо ме препратиха при отговорника на абонатната станция( а това съм аз), после ми казаха, че по техните уреди проблеми нямало, само дето температурата на входящата вода беше 60 градуса и налягането едвам прескачаше 3 атмосфери... Не знам каква е тази политика да се държат с клиентите си по този начин, редно е да ни информират навреме, днес има публикация, макар и закъсняла, благодаря за нея. Едва ли липсата на парно и топла вода ще се отрази на сметките ни, никога досега не се е случвало при няколкодневна авария да има редукция на сметката, предполагам, че все някой трябва да им плати ремонта и нали е най-лесно да сме ние.....

Неактивен маймунчо

• Нов
    • Профил
« Отговор #6 -: 27.11.2014 16:24:36 »
Ако си мислите ,че ще плащам за студени радиатори много се лъжете.Оправете парното в целия град няма!!!!
« Последна редакция: 27.11.2014 16:26:17 от маймунчо »

Неактивен laguna

• Нов
    • Профил
« Отговор #7 -: 28.11.2014 08:25:12 »
Здравейте отново,
известихте ни, че аварията е приключена, но не усещам почти никаква разлика в топлоподаването. Отново Ви информирам, че за двустаен апартамент плащам 80 лв., а в момента вкъщи е 20 градуса. Радиаторите са меко казано "топли".
Моля направете нещо по въпроса, имам дете на 1г. и съпругата ми е бременна, по цял ден са вкъщи и зъзнат, въпреки че плащаме 80 лв. месечно.
Ако не се предприеме нещо просто ще трябва да спрем да си плащаме всички вкупом.
До миналата седмица температурите докато бяха 10 градуса, радиаторите не се пипаха от топлина, което означава, че може да се подава достатъчно мощност.
Моля Ви за отсрещна кореспонденция.
Благодаря!

Неактивен gossho

• Нов
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #8 -: 28.11.2014 10:38:38 »
Колегата Лагуна е прав и при нас е същото, аз плащам 100лв. и от 4-ри дена пускам отопление на ток. Радиаторите са леко топли и няма как да се стопли с такава температура ако може колегата ani0458 да провери, каква е температурата на входящата вода.

Неактивен roza_lale

• Нов
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #9 -: 28.11.2014 11:53:13 »
Сега от горещия телефон на топлофикация ми отговориха, че повредата още не е отстранена. Съобщение на сайта няма. ЕВН сега са много доволни.

Неактивен ani0458

• Нов
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #10 -: 28.11.2014 16:39:39 »
Здравейте, сутринта температурата на водата беше 56 градуса, нямаше никакво налягане, радиаторите ми бяха ледени, за сметка на печките, които включвам:) Плащам за отопление на трите си стаи на ТЕЦ-а, а  в момента също радвам EVN. След обаждане до дежурните сутринта бях информирана, че аварията е отстранена, а според мен е осранена:)

Неактивен laguna

• Нов
    • Профил
« Отговор #11 -: 31.01.2015 18:48:29 »
отново от 2 дни парното е намалено на минимум. След като в рамките на 10 дни бе супер силно както никога, сега отново зъзнем, независимо че навън е 10+ градуса.

Неактивен Ivan Radev

• Нов
  • Публикации: 12
    • Профил
Намалено топлоподаване от ТЕЦ Сливен?
« Отговор #12 -: 15.02.2015 14:16:49 »
Че е намалено - намалено е. В къщи е по-студено, отколкото онзи ден, когато вън беше -8 градуса. Радиаторите не са парещи, нито са горещи, нито топли. "Марни" са. (прохладни)
Но защо?
Поне едно съобщенийце да бяхте написали на сайта си?

Неактивен Ivan Radev

• Нов
  • Публикации: 12
    • Профил
« Отговор #13 -: 16.02.2015 14:18:28 »
Вчера следобяд ТЕЦ-ът изпусна голям облак от пара. Виждаше се много от далече.
И после парното се засили.
Сега е топло.

Неактивен laguna

• Нов
    • Профил
« Отговор #14 -: 02.03.2015 20:11:08 »
ок. благодарим за подадената информация за аварията, но тъй като парното е почти спряло, аз плащам на кубатура 80 лв. месечно, което е по 2,6 лв. на ден. след като 2 дни няма парно, плащам 5.20 лв. а стоим на хладно, защото все пак вън е над 10 градуса.
Въпросът ми е защо не ни компенсирате в месечните сметки, тези които сме на кубатура, след като тази зима доста пъти нямахме парно. Мисля, че в тези трудни времена всеки разходен лев е от значение и всички абонати биха ме подкрепили.
Моля за становище от Вас.
Благодаря.

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 440
    • Профил
« Отговор #15 -: 05.03.2015 19:22:17 »
Как няма да плащате бе? Ще плащате и още как, щом закона е направен така, ще плащате каквото ви начислят. Иначе пак ще платите, обаче с лихвите и адвокатски и съдебни разноски.