Автор Тема: Слабо топлоподаване  (Прочетена 5492 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ani Kolarova

• Нов
  • Публикации: 9
    • Профил
Слабо топлоподаване
« -: 02.12.2014 18:44:09 »
Добър вечер. От както е започнал отоплителния период, парното е слабо, вкъщи температурата е 21-22 градуса, има моменти, в които радиаторът е почти студен. Това нормално ли е? Правихме подписка, която подадохме, съседите казват, че са идвали хора и са повишили градусите, но аз никакъв реален ефект не виждам. Стоя облечена с 3 блузи и спя с електрическо одеяло, защото просто е студено. Искам да знам дали има някакъв температурен диапазон, който е определен като нормален и който трябва да се поддържа. Изключително съм разочарована и следващата зима сигурно ще се откажа от вашите услуги.
Забравих да напиша, че става въпрос за ж.к Сини камъни бл. 20 вх. Б

Неактивен laguna

• Нов
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Слабо топлоподаване
« Отговор #1 -: 03.12.2014 00:45:11 »
здравейте,
никой от Тец не ни информира има ли проблем. по мои наблюдения просто не се подава достатъчно мощност към абонатите.
До към 20.11 вкъщи, живея в стар блок, където инсталацията е стара и мало хора ползват тец, парното бе изключително силно, т.е. радиаторите не се пипаха. След застудяването направо спряха, както и към момента единия от двата ми радиатора е леко топъл.

Неактивен Ani Kolarova

• Нов
    • Профил
« Отговор #2 -: 03.12.2014 11:23:21 »
Според мен наистина просто правят икономии. Миналите две години парното беше много силно и в стаите се поддържаше прекрасна температура. Тази година е пълен кошмар, изобщо не се е стоплило вкъщи, вече един месец, като първата седмица температурата беше 19 градуса, после стигна 21-22 и това е. А навън още са положителни температурите, не знам като станат минусови как ще е. В момента съм си в нас, радиаторът е силно казано топличък, термометърът отново показва 21.5 градуса, а аз съм навлечена като ескимос и студувам.
Ако има проблем, нека да го обявят и хората да решат какво да правят. В момента с договорите сме задължени да ползваме услугите им и да си плащаме сметките съответно, а реално стоим на студено и трябва да ползваме и допълнително отопление на ток. Ако целия сезон ще е такова топлоподаването, нека да разрешат на тези, които искат, да си прекратят договорите, без да плащат неустойки.

Неактивен vasko_zara

• Нов
    • Профил
« Отговор #3 -: 03.12.2014 19:11:42 »
на ТЕЦ-Сливен  не са им платили за последните 6 месеца за ко-генерацията и нямат пари за въглища.Гойко борисов и неговите авери си направиха много солерни централи и искат хората да си купуват ток от тях.

Неактивен Ani Kolarova

• Нов
    • Профил
« Отговор #4 -: 03.12.2014 19:26:39 »
Дори и така да е, в договора са описани техните задължения, които в момента не спазват. Или да обявяват в крайна сметка ще има ли читаво парно тази година, или да намалят сметките за м. ноември и да ни оставят да се откажем от услугите им, без да плащаме неустойки. Не виждам смисъл да плащам и да стоя на студено.

Неактивен rosario_vampire

• Нов
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #5 -: 03.12.2014 23:35:15 »
Същия проблем и при мене във Заимов 65. радиатора ми в едната стая що годе върви, но в другата 1 ден е ако може да го наречем топъл после 1,2 дни студен, не ми се мисли как да зимувам с това непостоянно отопление...  >:(

Неактивен vasko_zara

• Нов
    • Профил
« Отговор #6 -: 03.12.2014 23:59:22 »
тец -сливен произвежда ток(ко-генерация) и от НЕК не им го плащат вече така от половин година.А сметките за парно трябва да са минимум 250 лева на месец.със 100 лв на месец сметка от абонат те тия пари стигат само да се купят 50% от въглищата нужни за един месец.може да се мине на петрол.сега Ислямска държава продава по 20$ барел,тях това ги устройва защото 1$ са разходите за добива му на арабския полуостров

Неактивен Ani Kolarova

• Нов
    • Профил
« Отговор #7 -: 04.12.2014 18:07:50 »
И на мен ми бавят заплатата, но не съм спряла да си плащам сметките или пък да плащам половината пари. Да излязат и да обяснят на хората как ще протичат от тук натам нещата и да се намери вариант, в който ще са доволни и двете страни. По този начин в момента само губят клиенти.

Неактивен vasko_zara

• Нов
    • Профил
« Отговор #8 -: 04.12.2014 19:13:40 »
министъра на енергетиката не иска да плати на ТЕЦ-Сливен   излизайте на протести за оставка на ГЕРБ

Неактивен vasko_zara

• Нов
    • Профил
« Отговор #9 -: 04.12.2014 19:29:13 »
а  може да се окаже   че ТЕц-сливен ще спре да произвежда ток  защото нямакой да го купува

Неактивен vasko_zara

• Нов
    • Профил
« Отговор #10 -: 04.12.2014 19:31:14 »
И на мен ми бавят заплатата, но не съм спряла да си плащам сметките или пък да плащам половината пари. Да излязат и да обяснят на хората как ще протичат от тук натам нещата и да се намери вариант, в който ще са доволни и двете страни. По този начин в момента само губят клиенти.

трябва да почнеш да плащаш 250 лв на месец на ТЕца за да има парно

Неактивен Ani Kolarova

• Нов
    • Профил
« Отговор #11 -: 04.12.2014 19:49:02 »
За една боксониера с отопляема площ 16 кв.м ми се вижда малко множко 250 лв., но на вас явно тази сума ви харесва, затова няма да споря...Ако имате нещо конструктивно да кажете по темата – заповядайте, ако ли не – няма смисъл да си повтаряме едни и същи неща по няколко пъти. Приятна вечер!

Неактивен suni

• Нов
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #12 -: 04.12.2014 23:57:03 »
ПЕЙ ЛИ СИ ПЕНКЕ ЛЕ КОЙ ЛИ ТЕ СЛУША!  ЗАЩО ЛИ СЕ УЧУДВАМ ЧЕ НЯМА КОМЕНТАР ОТ ГОЛЕМИЯТ КАПАЦИТЕТ НА ТЕЦ СЛИВЕН Г-ЖА КАТЯ ПАЛУШЕВА ? КАКТО ОБИКНОВЕННО ЩЕ ВИ ПОМОЛИ ДА ОСТАВИТЕ ТЕЛ. ЗА ВРЪЗКА , И НИКОГА НЯМА ДА  ОТГОВОРИ НА СЕРИОЗНИТЕ ВЪПРОСИ НА КЛИЕНТИТЕ. А ПО ТЕМАТА: НЯМА КАКВО ПО ДОБРО ДА ОЧАКВАМЕ ПРИ ТАЯ ЦЕНА ОТ ЕДИН ЛЕВ НА КУБ. МЕТЪР ЗА ОТОПЛЕНИЕ.

Неактивен vasko_zara

• Нов
    • Профил
« Отговор #13 -: 05.12.2014 16:44:52 »
13000 абоната. на тец-а му трябват 20 000 тона въглища   по 50$ за тон = 1 000 000 $ на месец за въглища само