Автор Тема: Доволни ли сте от интернета на Мобифоника???  (Прочетена 82743 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cherisa

• Гост
ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ЛАТИНЕЦА :oops:

KaSaPiNa__

• Гост
Относно интернета е супер но искам да попитам защо няма тракер в момента?

redfactor

• Гост
Абе,че доволен съм от интернета доволен съм,но това не одобрявам тракера да работи един ден и две седмици да не работи ами извинявайте ами то ако ще е така по добре да няма въобще тракер :x  :x  :x

d7w_nasko

• Гост
Нета е 6 ама аде поне малко да дигнете външните че така е просто ужас..смисъл такъв че 1 МП3-ка се тегли по 10-15 мин от външни...аз там повече от 10 кб в най-добрия случай не съм видял

Gold-Finger

• Гост
До сега външните скорости не ми бяха голям проблем, но сега като спряха някои от големите БГ тракери, трябва да се ползват и чуждите, а да дърпаш с 10к си е направо ужас.

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 494
    • Профил
Цитат на: "Gold-Finger"
До сега външните скорости не ми бяха голям проблем, но сега като спряха някои от големите БГ тракери, трябва да се ползват и чуждите, а да дърпаш с 10к си е направо ужас.

О, ужас. Като чета какво пише тук направо откачам. От септември 2005-а съм студент в София. Вижте какво получавам за 25 лева на месец. Освен това няма инсталационна такса:
http://www.megalan.bg/item_details.php?id=21
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:
http://photos1.hi5.com/0005/758/315/5DTDTq758315-02.jpg

Gold-Finger

• Гост
Цитат на: "UGLY_BOY"
Цитат на: "Gold-Finger"

О, ужас. Като чета какво пише тук направо откачам. От септември 2005-а съм студент в София. Вижте какво получавам за 25 лева на месец. Освен това няма инсталационна такса:
http://www.megalan.bg/item_details.php?id=21

Човек София не е България.

AdministratorMob

• Гост
ХАХАХА

Ако това което получаваш в София успееш да ми го докараш в Сливен не 25 лева ами 2500 лева ще ти дам

Защо всички забравят че в София за пренос на интернет не се плаща, всички сървъри почти - са в София

и за финал ПРЕНОСА ОСКЪПЯВА ИНТЕРНЕТА -

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
    • Профил
Цитат на: "AdministratorMob"
ХАХАХА

Ако това което получаваш в София успееш да ми го докараш в Сливен не 25 лева ами 2500 лева ще ти дам

Защо всички забравят че в София за пренос на интернет не се плаща, всички сървъри почти - са в София

и за финал ПРЕНОСА ОСКЪПЯВА ИНТЕРНЕТА -

Не е само това. Погледни външния ми peering. Да не говорим, че сайтът на Sliven.net си е баш в Сливен, но достъпът ми към него си е супер, сигурно дори с пъти по-бърз от вашия. Относно преноса, да, за българския интернет съм съгласен, но не и за чуждия. Тук и чуждият вече е бърз, тъй като една голяма част от доставчиците тук по никакъв начин не са зависими от БТК, които май единствени си дават оптичните кабели под наем, за да върви и нета по тях. Оптиката ти осигурява перфектна връзка и преспокойно можете да аксесвате софийски сървъри без проблем, но проблемът по-скоро е в това, че БТК искат много високи наеми. А почти всички доставчици извън София са зависими от БТК. Дано и Overgas скоро пуснат в действие оптиките си, че да има конкуренция и връзката да е добра. Иначе, пак повтарям, оптиката осигурява перфектна връзка.
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:

AdministratorMob

• Гост
За пореден път ХАХАХА

:)

Sliven.net сървъра се намира при нас!

Според теб какъв е преноса до Сливен ??? По въздух ли?

Естествено че по оптика , само че не са единствени БТК с оптика

има още 2 фирми които имат оптичен пръстен - кейбъл.тел и спектрумнет

Така че моля когато не си запознат как стоят нещата със нета в Сливен да не пишеш мнения които не отговарят на истината! Това че в София има фирми които не правят разлика между Български и Международен, не означава че в останалите градове продават интернета по същия начин!

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
    • Профил
Цитат на: "AdministratorMob"
За пореден път ХАХАХА

:)

Sliven.net сървъра се намира при нас!

Според теб какъв е преноса до Сливен ??? По въздух ли?

Естествено че по оптика , само че не са единствени БТК с оптика

има още 2 фирми които имат оптичен пръстен - кейбъл.тел и спектрумнет

Така че моля когато не си запознат как стоят нещата със нета в Сливен да не пишеш мнения които не отговарят на истината! Това че в София има фирми които не правят разлика между Български и Международен, не означава че в останалите градове продават интернета по същия начин!

Добре де. И без това като ви трейсрутирам виждам, че не минава по канали на БТК. И какво имаш предвид под това, че в София не правели разлика между български и международен. Моят доставчик прави - към всички БГ сайтове (вкл. и към вашия, нищо че не е в София) - 3800 k, към чуждите - 480 К (говоря за килобайт в секунда, не за килобити).

My Pic:

AdministratorMob

• Гост
Добре

Значи ако 1 Мбит в София струва - да речем - 10 лева

Докато достигне до сливен той струва вече 150 лева (примерно)

т.е. разликата от 140 лева е за преноса !!! За това писах по горе - ако се намери някой който да иска по малко за пренос веднага интернета ще поевтинее!

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
    • Профил
Интересно защо. Моята връзка към България е над 20 мегабита, а към чужбина - 2.5 мегабита (а нощем и повече). Моят доставчик (Мегалан Нетуърк) си плаща на други два доставчика (ИнтерБГ.ком и Интеруут) да му осигуряват външния пиъринг - тези доставчици не му ли дерат кожата? И как се получава така, че за тези връзки (към БГ и чужбина) плащам само 25 лева. Да не говорим, че БГ и чужбина са два отделни канала и мога едновременно да тегля с максималана скорост и от БГ, и от чужбина.  Освен това, в момента нали се свързвам с вашия сървър (докато пиша това мнение), а Мегалан не ми искат повече пари, въпреки че връзката от София до Сливен минава по оптиките на еди-кой си. И пак е бърза, като към софийски сървър.

My Pic:

Gold-Finger

• Гост
Абе няма ли да има скоро промяна на тарифите ?  Другите достафчици ви настигнаха вече . :)

Azwraith

• Гост
Тва според мен е наи-добрия нет в сливен и на достъпни цени за 24 лева съм и съм доволен от скороста на теглене,не ми сече(лагва) при игра в мрежа(нет) като при World of Warcraft понеже играя много :)
Рядко спира нета(да не казвам никога не спира)освен когато има някъква техническа повреда. :wink:  :arrow: