Автор Тема: Доволни ли сте от интернета на Мобифоника???  (Прочетена 78967 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Georgiev

• Гост
Ъгли Бой, сори приятелю, ама първо научи някои основни неща.
Не се казва/пише tracerutiram , а е traceroute, или tracert в cmd-то на твоя winboze ;-) Такава скорост за тези пари е невъзможно да се докара в Сливен, и това е ОЧЕВАДНО по обясними причини.Като не ти харесва връзката на Мобифоника, мини на ADSL с 2 годишен договор и прекъсване на нета пак по същия начин с китайските модемчета дето трябва да рестартираш 2-3 пъти седмично.

Столицата е опасана с оптика в шахтите на бТК, а и не само.Остава и да нямаш дорър пиъринг.Тук външния също ти се доставя от бТК.Много са малко провайдърите, които ти дават BG/International 1:1.И това са Евроком, естнет, нетиссат и някоя друга квартална ланка.Цените са пак същите(горе-долу)В Сливен бях на КТВ - видях що за стока са, сега съм на бТК.Да ти кажа прекъсва си яко...

Понеже живея в София ще ти кажа, че при повечето квартални ланки кабелите висят по уличните лампи и по липите, и когато завали и загърми ти изпуши, я ланка, я дъно, я рутерче(ако имаш такова).За да ти мушнат кабела ти дупчат дограмата и т.н. и т.н.Поне моя доставчик в нас е изцяло с подземна кабелна мрежа.Човека ти обясни, че нещата не са толкова елементарни, колкото си мислиш ти.И от тук си правя извода , че постовете са ти абсолютно безсмислени.

А

IvaIlo

• Гост
Супер си е нетя....Само с някой леки прекъсвания но много рядко...Просто тази година много добре се представят :) Много съм доволен  :lol:

Georgiev

• Гост
да бе да... айде сега.. в съдебната палата са на мобифоните... еми... кво да ти кажа, не искам да коментирам просто...

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 494
    • Профил
Цитат на: "Georgiev"
Ъгли Бой, сори приятелю, ама първо научи някои основни неща.
Не се казва/пише tracerutiram , а е traceroute, или tracert в cmd-то на твоя winboze ;-) Такава скорост за тези пари е невъзможно да се докара в Сливен, и това е ОЧЕВАДНО по обясними причини.Като не ти харесва връзката на Мобифоника, мини на ADSL с 2 годишен договор и прекъсване на нета пак по същия начин с китайските модемчета дето трябва да рестартираш 2-3 пъти седмично.

Столицата е опасана с оптика в шахтите на бТК, а и не само.Остава и да нямаш дорър пиъринг.Тук външния също ти се доставя от бТК.Много са малко провайдърите, които ти дават BG/International 1:1.И това са Евроком, естнет, нетиссат и някоя друга квартална ланка.Цените са пак същите(горе-долу)В Сливен бях на КТВ - видях що за стока са, сега съм на бТК.Да ти кажа прекъсва си яко...

Понеже живея в София ще ти кажа, че при повечето квартални ланки кабелите висят по уличните лампи и по липите, и когато завали и загърми ти изпуши, я ланка, я дъно, я рутерче(ако имаш такова).За да ти мушнат кабела ти дупчат дограмата и т.н. и т.н.Поне моя доставчик в нас е изцяло с подземна кабелна мрежа.Човека ти обясни, че нещата не са толкова елементарни, колкото си мислиш ти.И от тук си правя извода , че постовете са ти абсолютно безсмислени.

А

Не съвсем. Знам, че командата е tracert. Мегалан имат вътрешна мрежа в блока ми в Студентски град. Интернетът ми идва по "дупките" в блоковете, които навремето явно са били предвидени за кабелите на радиоточките или нещо от рода. Въпросът ми е защо, след като сайтът на Sliven.net е в Сливен, връзката ми към него е като към сайт, хостнат в София? Нали интернетът от София до Сливен се оскъпявал.
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:
http://photos1.hi5.com/0005/758/315/5DTDTq758315-02.jpg

IvaIlo

• Гост
да бе да... айде сега.. в съдебната палата са на мобифоните... еми... кво да ти кажа, не искам да коментирам просто...

Брато нета знам де живейш обаче аз съм в "Даме Груев" И нета ми е без забележки....През 2007 мобифоника нямат равни  :lol:

Georgiev

• Гост
Ще ти отговоря така - няма начин в Сливен да теглиш с 3 мегабайта и да плащаш 20 лева.

Мегалан и Хоумлан са най-големите мрежи в София, клиентите им са много, много хиляди, дават нет и на фирми...  

а Миленчо от цифрови още дава 20 кб за 20 лева...

колкото един град е по-близо до столицата, толкова нет-а е по-бърз и по-евтин.

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 494
    • Профил
Ще ти отговоря така - няма начин в Сливен да теглиш с 3 мегабайта и да плащаш 20 лева.

Мегалан и Хоумлан са най-големите мрежи в София, клиентите им са много, много хиляди, дават нет и на фирми...  

а Миленчо от цифрови още дава 20 кб за 20 лева...

колкото един град е по-близо до столицата, толкова нет-а е по-бърз и по-евтин.

Бе не баш така. В Пловдив май не е много добър, а градът е вторият по големина. Съмнява ме в градове като Костинброд или Костенец нетът да хвърчи.
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:
http://photos1.hi5.com/0005/758/315/5DTDTq758315-02.jpg

Неактивен Анна Влахова

• Нов
  • Публикации: 44
    • Профил
    • http://anjito.hit.bg
Върши работа
« Отговор #52 -: 15.05.2007 11:31:26 »
Ниска скорост за цената, която плащам. Но пък относително постоянен. Т.е. когато ми потрябва, обикновено го има. С малко повече търпение човек си свършва работата. Рядко прекъсва. То на кой ли доставчик в Сливен интернета не прекъсва... Ако малко качат скоростта за същата цена, за мен ще са най - изгодния провайдър в града.

yanchevPL

• Гост
Интернет Интернет...
« Отговор #53 -: 23.05.2007 17:07:30 »
Здрасти Ицо,
ако бях на твое място изобщо нямаше да обяснявам, как и защо е такъв интернет-а и защо му е такава цената, ясно е че преноса от София до Сливен е скъп, две мнения по въпроса няма, но едва ли ще те разберат.

Първо. София не е голям град, огромен е! :)
Второ. Всички доставчици са вързани по между си, нещо като "лан" т.н.р. "Пиъринг" и за това предлагат високи скорости, все едно аз и Вие да сме в една мрежа...
Погледнато Реялно международния интернет трафик в София е слаб, долу-горе колкото пиъринг-а за Сливен :)

радвайте се на това което получавате, някой дори и тази възможност нямат :))

поздрави Янчев

IvaIlo

• Гост
Здравейте...Дави питам нещо с повишаване на скороста несе ли очаква???Насякаде дигат скороста...Промоции туй онуй тука нищо няма... :(  :(  :(

AdministratorMob

• Гост
Ивайло Скоростите се вдигат постояно - само за 24 лева и за 36 лева

Съжалявам че за 15 левовите клиенти не можем да си позволим вдигане на скоростта

В момента разликата в скоростите м/у 15 и 24 лева е - 6 пъти

м/у 15 и 36 лева - 12 пъти по бърза скорост за 36

IvaIlo

• Гост
Аха  :D мерси за отговора  :P

Неактивен Анна Влахова

• Нов
  • Публикации: 44
    • Профил
    • http://anjito.hit.bg
Да бе
« Отговор #57 -: 08.06.2007 16:39:44 »
Като ми стане заплатата 1500 лева ще плащам 50 лева за нет. Докато вземам по-малко от 300, не мога да плащам повече от 15 лева. (Язък за 2-те ми висши образования).
8К е скорост близка до тази на Dial-up демек оная стара и вече неприложима технология с картите и модемите през телефонна линия.  Малко ме карате да се смея но поне пък е весело нали  :lol:
Желая ви успех  :)

mrmagooo

• Гост
Re: Да бе
« Отговор #58 -: 08.06.2007 18:49:04 »
Цитат на: "Анна Влахова"
Като ми стане заплатата 1500 лева ще плащам 50 лева за нет. Докато вземам по-малко от 300, не мога да плащам повече от 15 лева. (Язък за 2-те ми висши образования).
8К е скорост близка до тази на Dial-up демек оная стара и вече неприложима технология с картите и модемите през телефонна линия.  Малко ме карате да се смея но поне пък е весело нали  :lol:
Желая ви успех  :)

ем аз при това положение в края на лятото може да им кажа адиос не че не мога да давам 24лв ама вече не сте конкорентни момчета еи го съсда си напраи квартална ланка 15лв 60кб/с сега се говори че пак ще увеличава (не иска инсталационна такса , тои дава кабела , не му спира нета ) чувам че нещо КТВ щели да пускат 20лв 120 кб/с ( само не ми излизаите че не им бил хубав интернета имам съсед на които от както му е сложен е спирал само заради профилактики и един път някои му беше резнал кабела)

п.п. сори момчета симпатични сте ми ама това си е живота няма смисъл да се цакам само защото съм дал пари за кабел  :wink:

AdministratorMob

• Гост
Искам да попитам защо всеки който е на 15 левова скорост се оплаква???

Тази скорост щеше да бъде премахната още преди година и нещо , но решихме да я оставим, много клиенти им е необходим нет колкото да си проверят пощата да прочетът малко новини и т.н. , т.е. който го ползува за работа!

Който иска да тегли се е ориентирал на 24 и 36 левова скорост.

Всеки е свободен да си тръгне от нас да опита при друг и после да се върне! Никого не сме вързали насила! Сами избирате какво да ползувате!

Но не ни изкарвайте че не се грижим за потребителите си! Че не вдигаме скорости и т.н.

Не сме перфектни , но се стараем! При проблем откликваме колкото е възможно по бързо!

Поздрави!

ПС

Проверявайте си компютрите за вируси , за шпионски програми, за проблем с лан картите!

Ще дам пресен пример от последната седмица и един от преди 2 месеца:

Двамата клиента имаха един и същ проблем колкото и да вдигахме скоростите им , колкото и да се сменяха трасета и Switch-ове проблемите със скороста им оставаше - Максимална скорост на даунлоад не повече от 10кб/с. И на двамата бе казано проблем при нас няма най вероятно имате проблем с лан картите. От тяхна страна получавахме отговор . Компютрите са ни нови няма как да е от картите ни - оправете си мрежата.

След едномесечни убеждавания , най накрая постигнахме съгласието им да им сменим лан картите. И, О чудо  - интернета им хвръкна .....

Така че не ни обвинявайте прибързано като ви кажем че може да има проблем с вашата лан карта. Послушайте ни проверете, Може и да сме прави :wink: