Автор Тема: Случвало ли ви се е да търсите нещо и него просто....  (Прочетена 5824 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rincewind

• Гост
... да го няма?

Защото на мене взе да ми се случва вече твърде често!

Ето оня ден си счупих краката да обикалям магазините, книжарниците и къде ли не, търсейки шапчици за рожден ден. Еми, оказа се че само във "Веста Гея" имало, ама там сега нямали щото не знам си там какво - измислиха някаква причина, и само там - никъде другаде не намерих...

Въпросът ми е първо, ако може да ми каже къде мога да си намеря такива шапчици и не само такива - тука влизат и всякакви други работи за рожденни дни, дето ги гледаме по филмите.

Второто - смятам това да го направим тема за всякакви неща, които за вас е трудно да намерите. Ако търсите нещо и не знаете от къде е най-добре да го купите- пишете тука - защото предполагам, че в Сливен има доста хора, които просто не знаят къде какво има и в това число включвам и себе си.

Лимонко Лимонков

• Гост
Случвало ми се е понякога, но за такива шапчици за пръв път чувам! :)

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11663
    • Профил
Цитат на: "Лимонко Лимонков"

Прав си Лимонко -такива шапчици съм виждал само филмите и то американските, но в България не съм виждал. :)
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

ForgetMeNot

• Гост
Примирете се с мисълта, че в Сливен не могат да се намерят 50% от стоките, поради простата причина, че тук няма търсене... Понякога имам чувството, че живея няколко века назад. Търсиш нещо, което го има само в 1 магазин, който се намира на другия край на града и като се замъкнеш до там - стоката е изчерпана... Първобитна история :shock:

Georgiev

• Гост
споко... в МОЛ-а ще имаш избор :)

DJ Живко mix

• Гост
В МОЛ-а може да има всичко, но за жалост не е построен все още! :roll:

Georgiev

• Гост
скоро и това ще стане.след това може единствено да се радвате на големия избор :)

Данчо Дивака

• Гост
Цитат на: "Georgiev"
скоро и това ще стане.след това може единствено да се радвате на големия избор :)

На големият избор и на големите цени, може би! :)

Georgiev

• Гост
Според мен няма да са по-различни от другите градове.
Какво имаш предвид 'големи цени' ? :)

rincewind

• Гост
Цитат на: "Станимир"
Цитат на: "Лимонко Лимонков"

Прав си Лимонко -такива шапчици съм виждал само филмите и то американските, но в България не съм виждал. :)

Ето и аз малко да се върна на причината, заради която отворих темата. Такива шапчици за рожденни дни има и те се намират в Euroland в дъното на магазина. Сега... на кой точно рафт бяха - не се сещам... но се сещам че имаше и други подобни неща.

--------------------------------------------------------------------------------------

Относно другото, за което говорите в темата - в Сливен, цените са найстина надути, но има нещо, което е още по-лошо - липсва всякакъв вид конкуренция в града. Тука няма нищо. Аз самия ходя веднъж в годината в Бургас (лятото, при братовчедите) и от там е имало случаи да се върна с по 2 торби дрехи. Просто само там има нещо по-различно. Ето аз сега реших да си взема панталони 3/4 или 7/8 и мога да ви кажа, че ми трябваха точно 2 излизания из града и вече знаех на изуст къде в кой магазин какви модели има.(А от тези модели 50% се срещаха навсякъде).
Затова ако в Сливен ще се отваря нов магазин, в който ще се продават всякакви неща, то аз съм 'За!' с 2 ръце във въздуха - стига обаче стоките да са на приемлива цена.

Georgiev

• Гост
Че в Бургас от край време са по-фешън от нас :) Там нещата са по-различни :)
Ако говорим за дрехи, в Сливен има 20 магазина и във всички се продават парцали тип "Илиянци".Местата, където човек си струва да влезе и да си купи нещо интересно, се броят на пръстите на едната ми ръка.Плюс това, малко са хората, които имат възможността да си купят нещо качествено.

rincewind

• Гост
@Georgiev: "нещо качествено" е различно от "нещо скъпо". В Сливен има доста качествени неща, друг е въпроса, че са много малко и се повтарят във всеки магазин. Аз изобщо не съм те видял да кажеш нещо позитивно за този град. Аз да речем приветствам това че са сложили часовник на светофарите...

Както и да е... На въпроса - какво означава качествено? Аз като си купувам панталони по 50 лева и се късат след месец и половина ползване, а като си купя едни за 12 лева, карам с тях вече 3 месец - как ще коментирате това?

Georgiev

• Гост
Какво разбираш под 'нещо позитивно'?Това, че са разкопали целия град и има отворени шахти(в една от които за малко щях да се нацепя с колата)?Това, че са направили 2 от главните улици на града еднопосочнии?Че има 3 светофара в град с толкова кръстовища?!Че липсва маркировка ?!
А може би гаражите, станали 'компютърни магазини', където пубертети ме консултират какво дъно да си купя ?!

Относно магазините за дрехи, мога да кажа, че едиствено в Levi's, Hot Spot и adidas, може да се намери нещо читаво :)

П.П. Досега не съм виждал панталон за 12 лева  :shock: Ако ми кажеш къде ги има, ще си купя 10 :)