Автор Тема: Новият проект за пространството пред сградата на Общината  (Прочетена 18480 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Василев

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 232
    • Профил
Анкета: Харесва ли Ви новият проект за архитектурна реконструкция пред сградата на Община Сливен?

За да гласувате първо се регистрирайте и влезте като регистриран потребител във форума.

Виж проекта тук:
www.infotourism.sliven.bg

Неактивен d_bozhkov

• Младши
  • *
  • Публикации: 65
    • Профил
    • http://www.dbozhkov-bg.narod.ru
Повече информация ?
« Отговор #1 -: 01.07.2006 13:49:52 »
Проекта е хубав,но откъде може да получим повече информация за него ? Финансовата страна ? Все пак ,ако се приеме колко ще излезе на данъкоплатците ?От препратката ,която е дадена се отива само на една снимка и толова...... Не мога да дам отговор на анкетата ,ако нямам подробна информация ! :)
Ето това е най-скъпото ,което имам !
www.bozhidar.narod.ru

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11739
    • Профил
Не е лош по принцип, но си мисля, защо трябва да се трошат пари за това?! При положение, че имаме градина за отдих - градската градина в Сливен. :)
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

:)

• Гост
KRASIVO E
« Отговор #3 -: 17.07.2006 19:21:58 »
KRASIVO E :)

MimiMax

• Гост
Много бетон, много геометрия, малко хармония...
Не ми хареса.

Архитект - любител

• Гост
Като гледам приложената картинка и се питам, колко ли още години безмозъчните сливенски управници ще се обръщат за такива услуги към студенти със съмнителна подготовка.
То и от самолет се забелязва, че работата е нескопосана и направена от човек гастрольор. На професионален жаргон това означава - човек халтурджия - гьотурджия, минал от тук само за да прибере едни пари и да остави част от тези пари на човека който му е възложил тази работа.
Разработката (доколкото тази нескопосаност може да се нарече така) е абсолютна архитектурна мастурбация. Авторът на "разработката" и неговия меценат-възложител могат да се кандидатират за вписване в книгата на Гинес в раздела: "Най-голям архитектурен ташак на десетилетието." :lol:  :lol:  :lol:

Софиянски

• Гост
Авер, за този приз има много кандидати. Все пак Вие сливенци успяхте да се класирате на призовото място с избора на Вашия кмет, а ние софиянци с нашия Бат Бойко Пожарникаря Ви следваме по петите.
Ако сега тоя народ избере Волен Сидеров за президент предлагам референдум за смяна името на държавата от Република България на Република Ташакларистан. :shock:  8)  :lol:

Anonymous

• Гост
За комунистите ли да гласуваме?

Anonymous

• Гост
За комунистите или футболистите? Каква е разликата?

Anonymous

• Гост
Огромна.
Комунистите тероризират хората, убиват, взимат...
Футболистите правят шоубизнес и хората ги обичат... Въпреки че от време на време се излагат...

julieta

• Гост
ne mi heresva
« Отговор #10 -: 18.10.2006 12:57:58 »
Ne mi haresva, nishto interesno ne e.

arhitekt_nelubitel

• Гост
АРХИТЕКТ ЛЮБИТЕЛ !  КАТ СИ ТАКЪВ ГОЛЯМ ПРОФЕСОР ЗАЩО НЕ ЗЕМЕШ ТИ ДА НАПРАВИШ ПО ДОБЪР ПРОЕКТ, ЩОМ СИ ТОЛКОВА РАЗБИРАЧ ЗЕМИ МИ СЕ ОБАДИ АКО ИСКАШ 0888 710 437 ДА ТЕ ЗАПОЗНАЯ С АРХИТЕКТА КОИТО Е ИЗМИСЛИЛ ПЛОЩАДА  ДА ВИДИШ С КОЛКО СЪМНИТЕЛНА ПОДГОТОВКА Е, КАТ СИ ТОЛКОЗ РАЗБИРАЧ КАЙ МИ ИМАШ ЛИ ПОНЕ ДОЦЕНТСКА СТЕПЕН ИМАШ ЛИ ПОНЕ 100 ПРОЕКТА ПРЕЗ СУПЕР ПРОФЕСИОНАЛНАТА СИ КАРИЕРА ТА ДА СИ ПОЗВОЛЯВАШ ДА ГОВОРИШ ТАКА СЕ ЕДНО ТИ СИ ИЗМИСЛИЛ АРХИТЕКТУРАТА, ПИСНА МИ ОТ ТЪПИ КОПЕЛЕНЦА КАТ ТЕБЕ КЪДЕ ТОКУ ЩО СА ЗАВЪРШИЛИ ВИАС И ПОЧВАТЕ ДА СЕ ИЗЖИВЯВАТЕ КАТ МНОГО ВЕЛИКИ
« Последна редакция: 05.01.2011 12:07:26 от Dimitar Bayatov »

rincewind

• Гост
Проектът найстина е много хубав и донякъде внася нов имидж на града. Само, че ние Сливен не сме от най-заможните градове, без да се обиждаме, това си е истина, и си мисля сега от къде ще дойдат парите за това чудо. Доколкото мога да преценя, имаме само едни много сложен строеж(той е един, но е достатъчен) и това е прокарването на водопроводи за фонтанчето. Онова там в далечината е фонтанче, нали?(Защото ако е фонтанче, е АБСОЛЮТНО ЛОША идея. Само помислете за чистенето на фонтана през годината, по цял ден около него ще се навъртат някой по-тъмни субекти, помислете колко време ще отнеме да разбият целия площат, за да прокарат тръбите). Иначе самият проет като визия е чуден и найстина много добър.

Както казах, идеята за фонтан не ми харесва. Ние не сме Рим или Атина, та да имаме пищен КРЪГЪЛ фонтан в центърът на града. И как питам аз ще стой тоз' красив и изящен фонтан на фона на цялата съборетина около него!!?? Това е все едно 1 месец да не се къпиш, и най-накрая да си сложиш един ароматизатор за кола на врата!!! Айде стига моля ви! Целият Сливен тъне в разрушения, тука сме сякаш е минала бомбандировка, а те искат да слагат фонтани с елхички. Просто е смешно.

arhitekt_lyubitel

• Гост
Цитат на: arhitekt_nelubitel
АРХИТЕКТ ЛЮБИТЕЛ !  КАТ СИ ТАКЪВ ГОЛЯМ ПРОФЕСОР ЗАЩО НЕ ЗЕМЕШ ТИ ДА НАПРАВИШ ПО ДОБЪР ПРОЕКТ, ЩОМ СИ ТОЛКОВА РАЗБИРАЧ ЗЕМИ МИ СЕ ОБАДИ АКО ИСКАШ 0888 710 437 ДА ТЕ ЗАПОЗНАЯ С АРХИТЕКТА КОИТО Е ИЗМИСЛИЛ ПЛОЩАДА  ДА ВИДИШ С КОЛКО СЪМНИТЕЛНА ПОДГОТОВКА Е, КАТ СИ ТОЛКОЗ РАЗБИРАЧ КАЙ МИ ИМАШ ЛИ ПОНЕ ДОЦЕНТСКА СТЕПЕН ИМАШ ЛИ ПОНЕ 100 ПРОЕКТА ПРЕЗ СУПЕР ПРОФЕСИОНАЛНАТА СИ КАРИЕРА ТА ДА СИ ПОЗВОЛЯВАШ ДА ГОВОРИШ ТАКА СЕ ЕДНО ТИ СИ ИЗМИСЛИЛ АРХИТЕКТУРАТА, ПИСНА МИ ОТ ТЪПИ КОПЕЛЕНЦА КАТ ТЕБЕ КЪДЕ ТОКУ ЩО СА ЗАВЪРШИЛИ ВИАС И ПОЧВАТЕ ДА СЕ ИЗЖИВЯВАТЕ КАТ МНОГО ВЕЛИКИ

Уважаеми гражданино - радетел за развитието на нашия град,
По всичко казано от теб личи, че разбираш от архитектура точно толкова колкото разбираш от футбол, медицина и жени. В кръчмите е пълно с хора като теб или както казваше големия наш поет - "вмирисани на лук и вкиснало".
По правило (такава е установената практика в света) големите архитекти в света не са доценти или професори. Има и изключения, когато някой изявен с практическите си реализации архитект е бил поканен да преподава на стари години в някой реномиран архитектурен университет, но придобиването на професорска степен не е било за да се измъкне от малък провинциален град (каквато е преобладаващата практика у нас).
За да се направи добър проект трябва да са налице най-малко две добри неща. Първото е да има качествена поръчка (от качествен възложител) и второто е да има качествен архитект, който да свърши работата според естетическите си виждания.
Когато случаят се отнася за някаква градоустройствена разработка (нашия частен случай) нещата са още по сериозни. Необходима е сериозна и отговорна работа на много хора, общественици, неправителствени организации, видни граждани с качествен образователен ценз и др. по формиране на една най-обща идея и нейното прецизиране в задание за проектиране (така го наричаме ние архитектите-любители без ДОЦЕНТСКА степен). Колкото този процес е по-публичен и прозрачен толкова повече нарастват възможностите да се получи добър резултат и намаляват възможностите определени кръгове да крадат.
Следващата стъпка е да се обяви конкурс за изработване на идеен проект. В развитите демокрации тези конкурси са тайни. Какво означава "таен" конкурс? Ще обясня принципно за да няма глупави въпроси.
"Таен" се нарича защото всичките разработки трябва да отговарят на определени критерии по отношение на графичното им оформление и защото името на автора е кодирано и записано с един цифров код - наречен още шифър, така, че журито когато разглежда проектите не знае кой е автора им и се концентрира само върху качеството на предложените идеи. След като класират разработките и определят най-добрата съставят протокол в присъствието на нотариуси и телевизионно предаване "на живо" (за да няма след това контестации) и последната стъпка е отварянето на шифъра с имената на победителя и подгласниците му.
За всеобща нерадост, новите политически играчи под "таен" конкурс разбират нещо съвсем друго. За тях "таен" означава скрит от погледа на обществеността.
Този маниер на работа е характерен за безпардонната нова политическа класа, наследник на "най-доброто" от Алековия "Бай Ганьо".
Това което се прави на площада и в други обществени места се реализира с парите на данъкоплатците - т.е. и с моите пари и затова съм заинтересован нещата да се развиват по нормалния начин с прозрачност в действията на управниците, които разходват и моите пари и когато нещо не е прозрачно, значи управниците горещо желаят да откраднат от моите пари, а също така и от твоите и от парите на мама ти, на татя ти, на кака ти и от парите на цялата ти рода бе гражданино "буден". А когато се краде не се създава нищо свястно. Сега усещаш ли за какво ти говоря?
Само един истински глупак може да купува някакви стоки без да ги види.
Твоя човек, Доцента, да си гледа студентите. Нека да им сваля звезди от небето и да "измисля" площада на родния си град - Кърджали, а Сливенския площад да го "измислят" сливенските архитекти, защото се предполага, че ще са поне по-отговорни за евентуалните си архитектурни безобразия.
Разработката на площада е халтура от най-долнопробен вид. Доцента е "измислил" на нашия кмет проекта за хотел в парк "Юнак", а за да му плати, но не от джоба си, Лечков му е поръчал тази смехотворна разработка. За нея са платени пари от общинската хазна. За това "измислено" фонтанче са платени ни повече ни по-малко 80хиляди лева грешни пари от хазната на общината.
За да не ме разбере погрешно някой бързак ще добавя, че не се обявявам срещу господин Доцента. На него му е поръчано нещо под масата и той го е свършил "като за умряло" - т.е. хубаво се е "наплюскал" с общинския зелник. Вероятно в една пазарна и конкурентна среда той (Доцента) би напрегнал мозъчните си гънки да направи нещо наистина стойностно и тогава не би го подхвърлил на студентите си от четвърти курс само за да отбие номера.
Ако мислиш, че не съм прав, докажи го с документи за обявени търгове или конкурси за проектиране, за заплащане на архитектурни проекти и пр.
Това за "копеленцата" съм го чувал само от сополиви и дрисливи субекти и недоумявам как е възможно от човек като теб да се пръкнат такива мисли (долавям родствена и генетична връзка с един сливенски кмет).
А що се отнася до проектите които са минали през главата ми - мисля, че не можеш да броиш до толкова иначе не би писал тези простотии.
Можеш да ми изпратиш лично съобщение за да не занимаваш аудиторията на този форум с просташки излияния от рода на "КОПЕЛЕНЦА" и прочие. Подобни сме ги чували на заседанията на Общинския съвет. 8)
« Последна редакция: 05.01.2011 12:08:02 от Dimitar Bayatov »

ели

• Гост
Не е лош проекта, красивичко е, но е безсмислено да се къртят старите павета. И сега си е хубаво, ако има излишни пари да се дадат за нещо неотложно по-добре. Пък и ако се осъществи това пред общината, ще трябва цялата главна да се промени, безсмислено е точно в тази част на града има община, паметника на Хаджи Димитър, театър, хотел Сливен, всички различни архитектурни решения прекалена шарения... Паветата са си хубави. Но града наистина има нужда от още един парк. Градската градина вече не е това, което беше.. Жалко наистина. Дори кучето си няма къде да разходиш,не че имам, но ще имам някой ден :) а децата, които карат скейтборд или колела на фонтана? Въпреки че е забранено, но къде да карат другаде? По улиците с колите? Затова е най-добре да се направи още един парк ,на удобно и достатъчно голямо за целта място. Да има алеи за колела, за кучета, за баби. пейки, един-два фонтана, а може и малък скейтпарк, откога се молят децата да им построят.