Автор Тема: Камери-радари  (Прочетена 11109 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tosch

• Нов
  • Публикации: 28
    • Профил
Камери-радари
« -: 10.08.2008 17:55:09 »
В Сливен от доста време вече има камери в центъра на града на няколко кръстовища, които обаче не се знае дали изобщо записват. Въпросът ми към нашите общински служители е дали има изготвен план за в бъдеще (ако не защо) градът ни да се напълни с такива камери, които не само до стоят и да плашат, но и да се използват, записвайки и също така и с радари. По този начин с един коршум ще убием 3 заека, стряскайки голяма част от шофьорите по дългите и бързи булеварди, където няма да има нужда вече от легнали полицаи, работата на пътна полиция ще се улесни значително, а и при евентуални инциденти или каквото и да се случи на пътя пред камерите ще бъде заснето и запазено като доказателство.
Ясно е, че това струва много пари на общината и тя няма тази възможност. Но това на всеки му е ясно, че е една огромна инвестиция, която само за една година ако на всяко нарушение се съставят актове по бързата процедура може би парите ще се избият. Може би просто на някой не му отърва да има такъв контрол.
Все пак ако не бяха толкова ефективни тези камери-радари нямаше по цял свят да се използват.
Камери
YOU CAN FIND ME ON THE ROAD...
СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА!

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
Камери-радари
« Отговор #1 -: 10.08.2008 23:27:35 »
Камерите са перфектни за залавяне на наглите шофьори, за които "няма" закони все още. Днес говорих с един приятел, който е в Хага и ми каза, че за 1 седмица му пратили три "билета" за превишена скорост, сниман на камерите - глобата е общо за трите 150 Евро. Ето така стават нещата. Който иска да се прави на шофьор - плаща, при повторно - плаща много, при трето - плаща ужасно много, при последно четвърто - книжката заминава.
Loading...

Lemon juice

• Гост
Камери-радари
« Отговор #2 -: 13.08.2008 11:57:47 »
50 евро там за една кола, а тука толкова ли е глобата за превишена скорост?!

Georgiev

• Гост
Камери-радари
« Отговор #3 -: 16.08.2008 00:22:14 »
Днес минах на червено + това със скорост 80-100км/ч на кръстовището 'Х.Димитър и братя Миладинови'.Патрулката беше спряла до Билла.Това не го правя за първи път, призовка не съм получил :)
После минах още 4 пъти оттам - никой не ме спря :).Не, че нещо, ама и 800 камери да сложат, ситуацията ще си е все същата :)

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
Камери-радари
« Отговор #4 -: 16.08.2008 21:47:24 »
Абе квото и да си говорим - полицаите не си вършат добре работата.
Loading...

Georgiev

• Гост
Камери-радари
« Отговор #5 -: 21.08.2008 01:01:29 »
Лошото е, че и пари не взимат на ръка..  :D

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
Re:Камери-радари
« Отговор #6 -: 20.03.2010 04:03:14 »
Та .. за камерите ... скоро пак правих некви изпълнения. Верно, че с различни автомобили, ама нема никой. Дали някой изобщо ги гледа, аз нямам зор. Пак ще си карам като идиот :-) Иначе чакам призовки от 1 година ;-)