Автор Тема: ОТНОСНО УЕБ КАМЕРИТЕ !!!  (Прочетена 92071 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
Re:ОТНОСНО УЕБ КАМЕРИТЕ !!!
« Отговор #45 -: 23.03.2009 14:18:04 »
Ами според мен трябва да си работят най-малкото за престиж. И както сам г-н Беленски го е казал, ще го насоча, могат да  работят и да се  подържат по проект. Щом целта е идеална, вярвам, че все ще се намери програма или възможност за финансиране за да се реализира. Иначе досега предните две камери как са били купени - от добро чувство ли или за едната студена вода - не вярвам. Ако трябва някоя голяма фирма да ги купи и финансира(защо не Сливенска) а името и да стои като реклама на рамката на прозореца на видеото -   лично аз няма да имам нищо против. Варианти много - само някой да се наеме а вярвам че Сливен Нет са навитаци.
Илли, Илли, лама савахтани!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11642
    • Профил
« Отговор #46 -: 23.03.2009 19:42:39 »
а вярвам че Сливен Нет са навитаци.
Като гледам, не са чак такива навитаци, иначе и двете камери щяха да работят!
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • Публикации: 125
  • 78' limited edition
    • Профил
« Отговор #47 -: 24.03.2009 16:44:04 »
Не, не. Навитаци са. Ама не си мислете, че е толкова лесно и евтино. 1 читава IP камера не струва 200 лв. После има изграждане на трасе. За външен монтаж трябва и защитен кожух за камери... После следват застраховки... Като цяло не е само камерата. ;)

Камерата вече е пусната. Иска още малко настройка и наместване към по-правилен ъгъл, ама поне вече се вижда.

цялата файда от камерата е че можеш да си биеш среща с някой и ако си наблизо да видиш кога е точно там а не да висиш :)

Файдата е най-голяма за сливналии, които не живеят в града, а им е скъп и свиден имат нужда от време на време от такава камера. Гастербайтери, емигранти, булки в чужди градове... или да, хора, които са си уговорили среща близо до театъра. :P
Може и 1 ден да започне се използва за справка за метереологичните условия в града от многото туристи, желаещи да посетят нашия бъдещ прекрасен град, популярен туристически център ::) хехехе. Май прекалено оптимистично звучи, ама не е лошо да си отправяме добри пожелания от време на време.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11642
    • Профил
« Отговор #48 -: 24.03.2009 19:10:36 »
Добрите пожелания не вредят, това от опит го знам. Но най-хубавото в случая е, че камерата отново работи. :)
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 440
    • Профил
« Отговор #49 -: 25.03.2009 19:41:49 »
Тази камера е една от най-хубавите в страната - в сравнение с другите камери в другите градове.  ;)

Неактивен u4ili6te

• Нов
  • Публикации: 19
    • Профил
« Отговор #50 -: 18.04.2009 13:42:01 »
Аз съм от село и много обичам да гледам Сливен,паметника на х-ж Димитър и много страдам когато неработи камерата.Моля
включете Я.

Неактивен u4ili6te

• Нов
    • Профил
« Отговор #51 -: 18.04.2009 17:47:19 »
Ето сега седя и мие много мъчно че немога да погледам нашият любим град.Аз там съм учил, работил.Там живеят много мои роднини,приятели,познати.Спомням си онези години които съм живял и много добри спомени съм запазил в паметта си.Спомени за приятели и приятелки.Как се влюбвахме и разлюбвахме.За срещи и разлъки.Мечето вече го няма но срещите в градинката до мечето останаха в паметта като светъл спомен.И  площада, който днес немога да видя,и по който съм се разхождал или просто съм преминавал.Всички тия и други спомени се събуждат в мен когато гледам през "окото на Сливен".Много Ви Моля скъпи сънародници,съграждани,братя и сестри направете така че камерата да работи.
За мен е много важно.Вечер след работа когато включа интернет,първо гледам какво става на площада.Видях как падна дървото до паметника когато беше бурята и пожарникарите се бореха с него.Спомних си веднага за колегите от пожарната с които съм работил.Някои от тях вече ги няма между нас но мога с гордост да кажа--Те бяха добри хора!
Бъдете и Вие ДОБРИ ХОРА правете добро.

trick

• Гост
« Отговор #52 -: 25.04.2009 05:42:43 »
само да добавя, че има много по-евтини решения от скъпия аксис, който беше пуснат в експлоатация от белия театър.
.

Неактивен u4ili6te

• Нов
    • Профил
« Отговор #53 -: 25.04.2009 10:49:04 »
Да но както казва една руска пословица--Жадны,два раза плотит. или което ще рече,Скъперникът два пъти плаща!Аз съм на мнението че скъпите стоки си струват.

Неактивен u4ili6te

• Нов
    • Профил
« Отговор #54 -: 05.05.2009 19:44:04 »
Еееехо.Къде сте?Изглежда останах сам.И камерата не работи!Добри хора моля включете камерата.Еееехо потребител на технологии.Благодаря предварително.
Сливен беше отворил очи към света но изглежда че пак ги затвори.

Неактивен u4ili6te

• Нов
    • Профил
« Отговор #55 -: 06.05.2009 11:46:54 »
Много съм радостен и щастлив днес.Камерата заработи!Благодаря много на добрите хора дето я направиха.

Неактивен u4ili6te

• Нов
    • Профил
« Отговор #56 -: 07.05.2009 11:18:10 »
Вчера гледах подготовката а сега гледам концерта на децата.Много съм щастлив.Благодаря Ви Добри хора.Ако можеше и звук да има ееех.Но и  това е много добре.Благодаря.

Неактивен u4ili6te

• Нов
    • Профил
« Отговор #57 -: 07.05.2009 12:07:47 »
Концерта свърши.Сега отивам да кося сено и после пак ще гледам.Дано само да има картина.Благодаря Много.

Неактивен admin

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 215
    • Профил
Звук има! Re:ОТНОСНО УЕБ КАМЕРИТЕ !!!
« Отговор #58 -: 07.05.2009 15:57:56 »
Звук има, макар и ограничен по време.

В режим стрийм има картина и звук, като филм, а не ка то бързо преминаващи единични кадри.
Картина и звук могат да гледат едновременно до 10 души. Затова сесията в този режим е ограничена в момента до 2 минути. Но нищо не пречи да се пуска отново и отново.

Този режим е достъпен от тук:

www.eye.sliven.net

Гледайте картина на живо през "Окото на Сливен" (без възможност за настройка)!
                                                 Камера #1

Кликвате с левия клавиш върху Камера #1.
Ако отивате там за първи път камерата ще поиска да си инсталира софтуер на Вашия компютър, за да можете да я гледате в режим стрийм. Инсталирайте го, не се притеснявайте.
Тогава ще гледате всичко като на телевизия.
Дори можете да си правите снимки. Кликвате горе в дясно върху "Snapshot", така получавате моментна снимка. Като щракнете върху нея с десния клавиш можете да си я запишете.

Понеже режим "стрийм" е по-капризен е дадена възможност за настройка на картината чрез брой кадри, големина и качество на картината.

Скоро ще популчризираме тук и втора камера, която се намира в сградата на Общината срещу Стария бряст.

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 440
    • Профил
« Отговор #59 -: 11.05.2009 15:53:30 »
Окото на Сливен гледа на страни ???