Автор Тема: сливенски хирурзи погубват човешки живот  (Прочетена 51899 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sliven66

• Гост
Кой дава право на тъй-нареченият д-р Ангелов хирург от Сливен да вещае бъдещето на пациент макар и в крайно тежко състояние.  :evil: След бърза и некопметентна интервенция гореспоменатият не предприрма никакъв опит да облекчи положението на опериран. "Хирургът" не разполага нито с опит нито с модерна техника за сложна жлъчно-чернодробна лапароскопска хиругия. Вместо да насочи пациента към 1-ва Хирургия в София, Клиника по обща и чернодробно-панкреатична хиругия на Александровка болница, въпросният тъй-наречен лекар се наема с опрация без да е направена необходимата ехографска диагностика. Сътоянието на пациента се оказва съвсем различно от лекарските преположения. Алчни за повече реимбурсации от НЗОК хирурзите Ангелов и Начев режат пациенти на поразия и погубват човешки живот. Трябва ли да се търпи подобна алчност и до кога?

Anonymous

• Гост
Цитат на: "Sliven66"
Кой дава право на тъй-нареченият д-р Ангелов хирург от Сливен да вещае бъдещето на пациент макар и в крайно тежко състояние.  :evil: След бърза и некопметентна интервенция гореспоменатият не предприрма никакъв опит да облекчи положението на опериран. "Хирургът" не разполага нито с опит нито с модерна техника за сложна жлъчно-чернодробна лапароскопска хиругия. Вместо да насочи пациента към 1-ва Хирургия в София, Клиника по обща и чернодробно-панкреатична хиругия на Александровка болница, въпросният тъй-наречен лекар се наема с опрация без да е направена необходимата ехографска диагностика. Сътоянието на пациента се оказва съвсем различно от лекарските преположения. Алчни за повече реимбурсации от НЗОК хирурзите Ангелов и Начев режат пациенти на поразия и погубват човешки живот. Трябва ли да се търпи подобна алчност и до кога?

Горкия човек.
А докторите си правят каквото искат щото няма никакво законодателство в тази държава.Ако това беше станало в държавата където живея доктора(то не заслужава да се нарича така това животно де)ще ше да е в затвора и никога нямяше да е док. вече.

d-r advokat

• Гост
ot drevni vremena,le4itelqt razpitva pacienta,tova se kazva anaamneza,preglejdaa go,tova e status,naso4va se kam diagnozata,koqto za da podkrepi izvar6va dopalnitelni izsledvania,predpriema neobhodimoto spored nego le4enie,iedlajen spored pravilata da opredeli eventualnia izhod ot zabolqvaneto.pi6e se taka nare4ena prognoza,tq moje da e pesimisti4na,optimisti4nna,lo6a i tnt.lekarqt ne e gospog toi prognozira na bazata na opita si poznaniqta si obektivnite izsledvania.rutinnata operaci v mnogo slu4ai e po usp6na ot laparoskopskata.Pri vsqka operaciq hirurga moje da bade iznenadan i ako operaciata e klasi4eska tova e po dobro za pacienta.Za sajalenie lo6iqt izhod ot edno zabolqvane 4esto se prepisva na lerkarite a ne na bolestite pred 4ast ot koito sme bezsilni.savetvam vseki nedovolen da se opoita da stane lekar,ane da gi priema kato hora dlajnici na priroda ,bolesti,hipokratova,kletva,zdravna kasa,4erveni reformatori,sini reformatori itnt.srednata prodaljitelnost najivota na edin hirurg v Germania e57g......

eskobar

• Гост
otgovor
« Отговор #3 -: 24.10.2006 19:06:44 »
zdraveite i ot men.moeto mnenie e 4e lekarskata nebrejnost triabva da se kriminilizira i za vsiaka tiaxna gre6ka da badat sadeni kato prestapnici za6toto te sa takiva.te sa volgarni,beskrupolni prosto niamam dumi niakoga e imalo lekeri tezi sa prosto ubiici.osobeno lekarite v sliven sa mnogo zle.pi6ete za tiaxni gra6ki v foruma samo tova ni ostava da gi poricavame

boris 1

• Гост
eskobare,vzemi malko da se ogramoti6 pa posle pi6i ,i pi6i ne6to deto malko pone razbira6.

Anonymous

• Гост
Цитат на: "d-r advokat"
ot drevni vremena,le4itelqt razpitva pacienta,tova se kazva anaamneza,preglejdaa go,tova e status,naso4va se kam diagnozata,koqto za da podkrepi izvar6va dopalnitelni izsledvania,predpriema neobhodimoto spored nego le4enie,iedlajen spored pravilata da opredeli eventualnia izhod ot zabolqvaneto.pi6e se taka nare4ena prognoza,tq moje da e pesimisti4na,optimisti4nna,lo6a i tnt.lekarqt ne e gospog toi prognozira na bazata na opita si poznaniqta si obektivnite izsledvania.rutinnata operaci v mnogo slu4ai e po usp6na ot laparoskopskata.Pri vsqka operaciq hirurga moje da bade iznenadan i ako operaciata e klasi4eska tova e po dobro za pacienta.Za sajalenie lo6iqt izhod ot edno zabolqvane 4esto se prepisva na lerkarite a ne na bolestite pred 4ast ot koito sme bezsilni.savetvam vseki nedovolen da se opoita da stane lekar,ane da gi priema kato hora dlajnici na priroda ,bolesti,hipokratova,kletva,zdravna kasa,4erveni reformatori,sini reformatori itnt.srednata prodaljitelnost najivota na edin hirurg v Germania e57g......

ZAsto samo v Bylgaria se sluchwa towa.?
Spored men ne wseki doktor ima ima dostatychno poznania.
ima i mnogo dobri doktori
Edin takaw e DR.Baev koito spasi basta mu ot newejestwoto na negow takaw.
Ste dam primer .Bastami poluchawa lek insylt no newejiq doktor(ne iskam da mu kazwam imeto) bez izsledwaniq postawq diagnoza miningit i zapochwa lechenie koeto pochti ubiwa basta mi.Dobre che dr. Baev se e namesil nawreme.
Az sasto sym medizinsko lice ,no takiwa nesta kato w Bg niama.Da gledat parvo kolko ste im platish i togawa te preglejdat

Anonymous

• Гост
Цитат на: "boris 1"
eskobare,vzemi malko da se ogramoti6 pa posle pi6i ,i pi6i ne6to deto malko pone razbira6.

Ti pak druge pichi po temata.Temata e za doktorite a ne za prawene na zabelejki.

Sabitieto koeto ste wi razkaja stawa w Sliwenskata "barza pomost"2001godina
Detetomi togawa na 1 godina kakto si warweshe padna i si razrqza rachichkata na edno staklo .Ranata beshe dalboka i techeshe krqv. Zawedahme go w "BP" no Barzata pomost parwo ni popita koi ni e GP-to.Kazahme che nqmame stoto ne jiweem w BG.e som nqmqte ste chakate i naprawete nesto che towa dete mnogo refe ,a sega dok e w pochika i triabwa da si pochine.NO COMMENT
Otidohme otsresta w Aptekata i kupihme nujnite nesta i sami si prewarzahme deteto.Sega deteto ima golem beleg spomen ot parvoto mu posestenie v BG

d-r

• Гост
decata mi porasnaha bez da se opoznaem,imam 6 godini samo v dejurstva.ot 10 pacienti 1 e nedovolen i te kara da namrazi6 jivota,niska zdravna kultura.niska ob6ta kultura.presledvat te zdravna kasa,rcz,hipohondrici,psihopati i vseki te pla6i s tv,iskreno ili4no,prokuror,i ti 4ete hipokratova kletva kato 4e 4ete pravata ti.pu6i po2 kutii cigaari a kato se razbolee doktorite vinovni,piqt po 1l rakiq, da im dam droba si li,celuvat ku4etata si a ne sa 4uvali 4e imse davat lekarstva za ku4e6ka tenia,pri nai malkoto bqgat v barza pomo6t,hora koito sa po skromni i 10 pati po bolni ne mogat da se vredqt.bolna ni e darjavata a ne sa vinovni lekerite.ako vsi4ki ste vziskatelni kam sobstveniq si trud kakto kam tqh togava moje da e drugo.

Неактивен фен на форумите

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 201
    • Профил
Прав си, всички сме взискателни към Вас, лекарите. Но май не си давате много зор! Големи опашки пред кабинетите, потребителска такса въпреки, че сме осигурени повечето от нас. И въпреки опашката пред някои от кабинетите, понякога се случва да Ви няма по няколко часа, а чакането е така изморително. И това все проблеми, които трябва да решите и да се стараете повече докторе!!!
Тайната на музиката е че тя започва там, където думите свършват.

Sliven66

• Гост
писмо от моята майка
« Отговор #9 -: 30.10.2006 05:11:04 »
Покойният ми съпруг постъпи на лечение в хирургично отделение на МБАЛ "д-р Иван Селимински" Сливен. Лекуващия лекар д-р Ангелов го прие на 06.10.2006 год. и насрочи операция за 09.10.2006 год. През почивните дни събота и неделя, съпругът ми слизаше в двора на болницата и ми каза, че докторът му е съобщил, че всичко ще бъде наред. Само ще отстрани жлъчката.
В понеделник 09.10.2006 год. след операцията Д-р Ангелов ме уведоми, че за съжаление се е потвърдило съмнението за туморни образувания, за които предварително не беше разговарял нито с мен нито със съпруга ми. Попитах го защо не ми е казал преди да бъде направена операцията, а той ми отговори че не е длъжен да уведомява близките на пациентите си. При този крайно тежък случай ми разрешиха да обслужвам съпруга си само от 6-7 от 11-12 и от 17-18 часа. Медицинският персонал не прояви никаква грижа към пациента и не беше назначено никакво лечение.
От този ден нататък всяка сутрин чаках Д-р Начев - началник на хирургично отделение и го молех за помощ, и да бъдат осигурени по добри условия за тежко болния пациент, но той ме отклоняваше към д-р Ангелов и тогава аз пак чаках да дойде другия доктор и след като мине рапорта той ми казваше че нещата са много сложни.
Помолих го за второ лекарско мнение, да се консултира с други специалисти хирурзи или онколози и за по добри условия на медицинско обслужване, но отговора беше че нямат право на това. Тогава поисках етапна епикриза, за да търся помощ от специализирана клиника, дадоха ми такава епикриза, но д-р Ангелов ми заяви, че където и да я размахвам, отговарът ще бъде само един същият като неговият. Да, отговорът е един, защото той е този, който е написал епикризата.
Д-р Ангелов погуби преждевременно живота на съпруга ми!
При всичките ми срещи с доктори от Ст. Загора, Пловдив, София ме питаха: ”Защо е срязан толкова прибързано, без да му бъдат направени необходимите диагностични и ехографски изследвания?”
Аз не мога да отговоря на този въпрос. На този въпрос трябва да отговорят хирурзите от хирургично отделение на Сливенска болница, в чиито ръце ние поверяваме живота си и живота на близките си.
Търся отговор на следните въпроси:
•   Защо оперираха пациента толкова прибързано?
•   Защо не бяха направени необходимите диагностични изследвания?
•   Защо въпросният хирург не ме уведоми за предполагаемите си съмнения и не пренасочи пациента към специализирана клиника?
•   Защо в епикризата е записано гладък следоперационен период?
•   Какви средства бяха преведени от НЗОК за това деяние?

d-r

• Гост
pacientat,e po4inal ot zabolqvaneto si a ne ot namesata i e kleveta 4e sa go umorili .ni6to ne znaete za tova na kolko hora sa spasili jivota,no tova ne vi interesuva gotova ste da gi okalqte.Pri mehani4na obstrukciq ima pokazaniq za spe6no operiraane,4e e takav rezultataa ne sa vinovni lekarite, abolestta.vseki podpisva dokument za informirano saglasie i
po natatak otgovarq sam za izbora si.

Sliven66

• Гост
vseki podpisva dokument za informirano saglasie i
« Отговор #11 -: 02.11.2006 04:03:22 »
За какво информирано съгласие може да става дума след като до сетния си час пациентът не знаеше за истинското си заболяване. Така наречените лекари не си направиха дори труда да го информират. Ако е трябвало нещо да се подписва това е било че ще му бъде отстранена жлъчката. Прав сте че всеки отговаря сам за избора си. В този случай пациентът заплати със живота си за това че избра сливенските хирурзи. Ако вие можете да спите спокойно мислейки че сте спасили живота на хора, това е ваше право и лежи на вашата съвест ако изобщо имате такава.

ven

• Гост
napalno podkrepqm d-r
vse d-rite sa vi vinovni....
a kolkoto do d-r Angelov, toi e nai dobriq hirurg!!! operiral me e i sam mu stra6no blagodarna i mnoogo dovolna ot nego. istinski profesionalist i mnogo vseotdaen v rabotata si!!!!
sram nqmate da govorite taka za profesionalisti i vazpitani hora kato nego
razbiram 4e zagubata na blizak e adski boleznena i nepreodolima no za6to vinagi tarsim vinata v drugite a ne parvo v nas?! za6toto e po trudno nali?..........

Sliven66

• Гост
a kolkoto do d-r Angelov, toi e nai dobriq hirurg
« Отговор #13 -: 03.11.2006 05:16:08 »
Извадила сте късмет че ви е причинил по-малко зло отколкото добро, доколкото на вас ви е известно. По отношението му към моята майка мога само да заключа че не само не е професионалист, но е най-обикновен грубиян. Ако вие това наричате възпитание жал ми е за вас и вашата култура.

Sliven66

• Гост
гузна съвест
« Отговор #14 -: 04.11.2006 06:06:56 »
Г-н Ангелов,
за вашата гузна съвест ли става дума в случая? Аз мога да ви кажа, че за себе си съм преосмислила всичко и вие сте на светлинни години от това за което говоря. Затова не можете да ме разберете и намесвате всевишния като не знаете какво друго да кажете. Аз само зная, че ако вие не бяхте ускорили края му може би щях да имам възможност да си взема последно сбогом с човека, който ме е отгледал и възпитал. Дори само на един жител на Сливен да мога да помогна с тази кореспонденция като го накарам да преоцени отношението си към сливенските "медици" за мене ще е победа.