Автор Тема: Автомобилен трафик и поведение на шофьори и пешеходци.КАТ!  (Прочетена 34489 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Anonymous

• Гост
Предполагам, че на всеки шофьор с поне 3-4г. стаж се е случвало да го притеснят и "справедливо" глобят катаджии за някакво дребно и незначително провинение някъде на пътя, от което провинение дори и на теория не може да се получи произшествие, но с униформен и овластен простак не е здравословно да се спори.
Бедата обаче не е само в това, че вместо да контролират и подпомагат движението в критичните му точки, катаджиите предпочитат да заверят сметката на районното управление с глоби на така да се каже невинни водачи.
Най-голямата простащина обаче не произтича от простите катаджии, а от поведенческите норми които се налагат от овластени водачи, за които ограниченията на практика не съществуват.
Ако по пътищата има достатъчно на брой радарни устройства с моментално заснемане на нарушилия пределно допустимата скорост и след две нарушения при трето да следват сериозни санкции - материални, отнемане на свидетелството за правоуправление и полагане на обществено полезен труд без значение дали нарушителят е министър Румен Петков, рокера Серго Станишев или отрочето на правосъдния министър, тогава броят на загиналите по пътищата ще се сведе до един нищожен спрямо сегашните стойности процент.
Най-трудното обаче се състои в това, как да се простим с привилегиите които сме си измислили и упорито защитаваме с цената на живота на толкова много загинали всяка година.
Ако се изобрети, а това никак не е сложно, едно комплексно устройство, което при превишение на скоростта да изкарва на повърхността на асфалта няколко остри шипа които да успокоят буйния нрав на водача нещата ще си отидат по местата без да е необходимо "мильо да кеси в буркано и да бели белтъци".

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 440
    • Профил
Цитат
SlivenInfo:
ЕДИН УБИТ И ДВАМА РАНЕНИ СЛЕД КАТО СИТРОЕН ПОМЕТЕ КОНСКА КАРУЦА  
17.11.2006 : 11:36
   Тежка катастрофа между СИТРОЕН и каруца, завърши със смъртта на 49 годишен мъж. Около 17,30 ч. на 16.11.2006 г., движещият се от гр. Нова Загора към с. Ценино, общ. Нова Загора лек автомобил СИТРОЕН ВХ, със сливенска регистрация, управляван от 61-годишният С.Ж. от гр. Нова Загора е застигнал и блъснал движеща се в същата посока каруца без светлини, управлявана от 49-годишният И.М. от с. Ценино, общ. Нова Загора. Вследствие на катастрофата, водачът на каруцата е получил тежки контузии и по-късно е починал в болницата на гр. Нова Загора, а возещите се в нея В.И. на 17 години и Р.Д. на 44 години от същото село, са получили повърхностни натъртвания и охлузвани. На ранените е оказана медицинска помощ в болницата на гр. Нова Загора, където са оставени за лечение без опасност за живота.Sliveninfo.com научи, че става въпрос за семейство роми от село Ценино. Загиналият мъж е бащата на 17 годишното момиче.Образувано е дознание  

На контролните органи пука ли им изобщо, че по пътищата се движат каруци и разни други без светлини, и стават горните неща?

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
    • Профил
Колко убити трябва да има, за да започнат контролните органи да си вършат работата?
Цитат
SlivenInfo

УЖАС! ТРИМА УБИТИ И ТРИМА РАНЕНИ ПРИ КАТАСТРОФА КРАЙ НОВА ЗАГОРА
18.09.2007 : 10:24
    Тежка катастрофа отне живота на майка и двете й деца вчера вечерта, а 33-годишен мъж, пътуващ с тях е с опасност за живота, други двама пък са по-леко ранени, съобщават от областната полицейска дирекция в Сливен. Около 20.30 ч. на 17.09.2007 г. на пътя между с.Любенова махала, Община Нова Загора и гр.Нова Загора, на прав равен и сух участък, водачът на л.а.”Ауди” със старозагорска регистрация - 24-годишната Мария Д. от гр.Раднево, Община Стара Загора, движейки се по посока на гр.Нова Загора е застигнала и се е блъснала в движеща се пред нея каруца без светлоотразители и светлинна сигнализация, казаха от полицията. Вследствие на катастрофата са убити на място, возещата се в каруцата Стоянка Георгиева, на 23 г. от с.Любенец, Община Нова Загора и двете й деца - момиченце на 2 г. чието име е Донка Стоянова и момче на 3 г, което се казва Илия Стоянов. Тежко ранен е пътуващият в каруцата - Христо Иванов на 33 г., който е получил черепно-мозъчна фрактура и е откаран за лечение в МБАЛ - Сливен с опасност за живота. 21-годишният ДДимо Атанасов, който се е намирал в същото превозно средство е получил фрактура на десния крак и е откаран в болницата на гр.Сливен за оказване на медицинска помощ, без опасност за живота. При произшествието е пострадало и 3-месечно бебе /момче/, което е получило повърхностни наранявания и след медицински преглед в здравното заведение е оставено за лечение в домашни условия. Бебето се казва Георги Стоянов. На място са убити кобила и малко конче теглещи каруцата. Управляващата автомобила жена е тествана за употреба на алкохол, като пробата е с отрицателен резултат. Тя има спукана устна и повърхности наранявания. Образувано е дознание, което ще разследва причините за катастрофата.

Неактивен tosch

• Нов
  • Публикации: 28
    • Профил
Едва ли този който трябва да обърне внимание на това което се пише тук ще го направи но все пак ще изкажа мение по някои въпроси.
 Просто е видно на всички до каква степен се е увеличил трафика в град Сливен и как продължава да се увеличава с всеки изминал месец. Въпреки това единствената промяна по пътищата е увеличен трафик, задръствания, особенно в пиковите часове и дъждовни дни, и ремонти по пътищата, които се правят със седмици, дори понякога месеци стоят разкопани улиците без да се довършва работата. Кой следи за това, няма ли срокове, за които тези ремонти да се извършат и съответно преустанови доброто състояние на настилката?
 Един страхотен пример е моментният ремонт по Георги Данчев, поради което трафика в момента се поема от улиците Александър Пушкин, Никола Фурнаджиев и Петко Петков, които са в укайващо състояние (в частност Петко Петков). Не трябваше ли след като се знае че един от главните булеварди ще бъде затварян и отклоняван по по-малки улици, те преди това да бъдат поне закърпени?
 Бургаско шосе също беше разкопано вече седмици, кой знае свършена ли е работата по него не е ли, но никой не работи по него и никой не го закърпва. Може би в момента едно 60-70% от трафика на града минава от там, но никой не прави нищо по въпроса. Защо?
 Другият въпрос е не е ли достатъчно разрастнал се по отношение на трафика града за поставянето на повече светофари, поне на натоварените кръстовища. Що се отнася за моста на Розова градина там просто по пиковите часове е нещо коварно и ужасно. Определено се нуждае от реконструкция и разширение на пътната мрежа, а не само от светофари, което е свързано с много пари разбира се.
 Съществуват още десетки въпроси, за които никой не прави нищо и сякаш не му се занимава. Ако наистина е така, значи не ви е там мястото.
 За патрулите просто няма какво да говорим. Какво ли не съм виждал да става пред тях, а те дори и не си правят труда на направят поне забележка или предупреждение. Все едно не са полицаи или катаджии. И това не са 1-2 случая. Това е масова ПРАКТИКА.
 Никой намо да ни помогне, ако ние сами не си го направим да ни е добре.
YOU CAN FIND ME ON THE ROAD...
СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА!

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
    • Профил
Ето пак каруца:
Цитат
”АУДИ” ПОМЕТЕ КАРУЦА,ТРИМА ПОСТРАДАХА
01.02.2008 : 11:45 SlivenInfo
   Трима пострадаха при катастрофа край Ямбол, съобщи говорителят на ямболската полиция Катя Няголова. Около 22 часа снощи на пътя Ямбол – село Веселиново лек автомобил “Ауди-80” с ямболска регистрация, управляван от 28-годишен водач е блъснал каруца, в която имало мъж и две момчета на 17 години. Вследствие на удара едното момче е със счупен крак, а другите двама имат контузни рани. Няма опасност за живота им. На място е убит коня. Нанесени са значителни материални щети по автомобила. По първоначални данни причината за катастрофата е необозначеността на каруцата /липсва светлинна сигнализация/ и несъобразена скорост от страна на водача на лекия автомобил. По случая е образувано досъдебно производство в РПУ – Тунджа

mavina

• Гост
Каквото и да се каже,за най-голямо съжаление,няма да бъдем чути.

Georgiev

• Гост
Абе, неможе в град като нашия да има само 2 светофара!!!За дупките няма кво да пиша, щото все едно съм в Бейрут.
Кукерите в Ямбол имат светофар на всяка пресечка.

А и Коритаров го каза в ефир, когато беше в Сливен - "ще се пребием, няма един светофар".
..кой ли чете тука, че да се вземат некакви мерки ?!

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
    • Профил
Цитат
  ВЪВЕДОХА ЕДНОПОСОЧНО ДВИЖЕНИЕ ПО ОСНОВНИ АРТЕРИИ В СЛИВЕН
15.07.2008 : 09:46 SlivenInfo
      Еднопосочното движение по булевардите „Цар Симеон” и „Хаджи Димитър” в Сливен се въведе от днес. Полицейски патрулни коли следят за спазването на правилата.
   Автомобилите се движат в една посока от бившия магазин „Тернопол” по булевард „Цар Симеон” до бул.„Илинденско въстание” – така нареченото „Стъклено кръстовище”. Булевард „Хаджи Димитър” става еднопосочен от кръстовището с „Братя Миладинови”, библиотека „Сава Доброплодни”, до изхода за бул. „Цар „Симеон”.
   Инспектор Николай Колев от КАТ апелира автомобилите, които идват от кварталите „Дружба”, „Сини камъни”, „Младост” и „Ст.Заимов” да преминават покрай гарата, по булевард „Илинденско въстание”, за да се включват по ”Хаджи Димитър”, която е еднопосочна, за да няма натоварване на движението около Дамарски мост.

Това, последното, да не е някаква грешка на журналиста? Защото как може да се иска живеещите от "Сини камъни" да пътуват до центъра през ж.п. гарата?  :roll: Пък и останалите?  :roll:

computerman

• Гост
Ами явно може, щом са го решили господа полицаите! Малко е обиколен маршрута ама... :)

Georgiev

• Гост
Абе, девойки, кво ми обяснявате... карал съм в Сливен на бутилка и кусур уиски(без излишни простотии)... нъ съм срещнал нито една кука !!! Отделно през деня с бегачката си правя точно каквото си поискам.Нема нито един полицай, кви санкции очаквате?!Не, че като ме спрат ме санкционират :)
Има и друго, хората са го казали - който неможе да плува да не се съблича!
Покарайте извън Сливен, тогава лайте :)
Аре наздраве.. !

DJ Живко mix

• Гост
На 15.07.2008 г. видях сума ти куки, тъй че недей да лежиш на това ухо, че ще ти се разминава всеки път! :)

taraliolio

• Гост
за КАТ
« Отговор #26 -: 01.09.2008 06:53:09 »
Мога ли да Ви попитам (понеже не съм в Сливен )още ли Сливенските
КАТ-чета се прегръщат с тъпите копелета по улиците (за мутрите става въпрос).
Имога да ви кажа че има и по тънки методи за глоби без да се виждат с полиция аименно снаблюдения с камери.Както се казва при мен .....
Правиш харушение и глобата идва...

kolev sl

• Гост
а за това какво ще кажете

[прикачен файл изтрит от администратор]
« Последна редакция: 13.04.2009 10:37:59 от kolev sl »

trick

• Гост
Здравйте,

Успях да прочета само последните простотии от моите предишни постове. ;-)
Искам да отбележа няколко неща, като шофьор от близо 10 год. минал пътищата на цяла България няколко пъти.
Дисциплината по сливенските пътища, повярвайте ми липсва отвсякъде.Всеки един, който е шофирал известно време в по-голям град, ще направи разликата и ще потвърди това.
Огромна част от улиците на Сливен, както и в други градове, тънат в огромни дупки, които никой не взима под внимание и са основен процент от по-леките катастрофи/не дай си боже нещо по-сериозно/.
Голяма част от главните пътища в страната също са неремонтирани, което е предпоставка за ПТП.
В Сливен както и в други градове се наблюдават неправилно регулираните кръстовища,  липсата на светофари и правилна маркировка.
Шофирам в голям град и риска за удар е по-малък, отколкото този в Сливен, по простата причина, че повечето/в сливен/ си въобразяват, че шофират в космоса.
Ако няма подходящи санкции за това, няма как нещата да се променят.
В Сливен има камери, които не работят.Аз съм един от тези, които много-много не спазват правилата за движение по пътищата.Отделен е проблема в самите инструктори, които буквално не учат на нищо 'новите шофьори', за които е по-лесно да си купят книжката, отколкото да карат един месец курс.Цената е горе-долу същата Докато няма минимална дисциплина в движението, както и паяци, за неправилно паркиралите, промяна няма да има.Колкото и еднопосочни улици да направят в Сливен.

Поздрави...

Неактивен closer

• Нов
  • Публикации: 4
    • Профил
За съжаление липсата на дисциплина е повсеместна. Всички знаем, колко нагли могат да бъдат "батетата с ЖиповИтИ", но за съжаление и всякакви хлапаци с дребни и пъргави 20 годишни кошници карат като безсмъртни. Вчера се връщах от София и по главния път в Нова загора, този през който минава потока Сливен-Стара загора щеше да ме прегази точно такъв келеш. Всчики знаете какъв е пътя там и какво е движението - по лента за всяка посока и плътни колкони от автомобили и в двете. Ами защо тогава насрешно идващото говедо реши да изпреварва и да ми излезе насреща, макар да няма място за никой друг? Аз може би съм задължен да се съобразявам с неговите налудничави идеи за доказване пред някоя фуста (примерно)? Ако не се бях прибрал щяхме доста сериозно да си смесим боите! Аз поне съм в колата - ламарините ще ме опазят някак, но не искам и да си мисля, когато този хлапак пак създаде друга такава ситуация, какво може да се случи с някой пешеходец.
На такива колкото по-рано им счупиш колата или главата, толкова по-добре. За по-сигурно може и двете.