Автор Тема: Автомобилен трафик и поведение на шофьори и пешеходци.КАТ!  (Прочетена 33492 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kas10

• Гост
Имам съставен акт
« Отговор #30 -: 05.06.2009 13:57:23 »
Имам съставен акт миналата година на стойност 300лв и ако може някой да ми каже мога ли да го направя на разсрочено плащане? Ако някой знае нека ми пише ще съм му много благодарен :)

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
Не, неможеш!
Тва да не ти е техника на изплащане от Технополис.Не съм чувал КАТ да бачкат с TBI или JET :-)
Когато ми взеха книжката за превишена скорост си платих като поп 150 пари ;-)

Неактивен tosch

• Нов
  • Публикации: 28
    • Профил
Бих искал да информирам и апелирам всички шофьори отностно ремонтните дейности на светофарите до Дамарски мост (до бензиностанция Еко), при затрудненото движение и без това напрежението, което се е насъбрало от нетърпеливото чакане на всички шофьори, минаващи от там, голяма част от шофьорите си позволяват да минават на червено когато идват от центъра (бул. братя Миладинови) в посока към Дамарски мост.
 Случаят днес беше такъв, че за мой късмет хванах червеното в същата посока и ми се наложи да спра първа кола. Червеното свети около минута там, в която минута зад мен започнаха да ми свирят автомобили и след това нетърпеливо да се измъкват от колоната в съседната празна лента и да минават направо на червено, докато на тези отсреща им свети зелено в този момент, но могат да продължават само направо. Тези, които идват от пазара по бул. Цар Симеон също имат червено, но от тях никой не си позволи да тръгне. Та пред мен минаха 4 автомобила на червено само за този период. Представям си за целия ден колко са били. А ако и тези, които идват от Цар Симеон също решат да минават на червено какво става?
 Вярно е, че тези светофари са направени много лошо, "поздравявам" този "инженер" който е мислел и изчислявал тази система, но това не е начина ние шофьорите да действаме на своя глава и както ние преценим за добре. Достатъчно е станало натоварено движението в Сливен за да правим така. За съжаление културата на повечето от нас е на трагично ниско ниво, но за това трябва да се въвеждат сериозните санкции.
 Днес реших да споделя единствено за това тук във форума, но ако продължавам да виждам подобни шофьори да си минават на червено безнаказано може и да се пробвам да звънна във КАТ, макар че съм сигурен, че ще си изгубя времето и стотинките.
 Поздрави
YOU CAN FIND ME ON THE ROAD...
СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА!

todor2101

• Гост
imam edno zapitvane vodeh golqm spor predstavetesi dvuposo4na ulica bez trotoar i na neq se dviji pe6ehodec toi ot koq strana trqbva da se dviji zadae pravilno preminavanetomu blagodarq vi .

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11729
    • Профил
Преди да отправяш запитвания, прочети точка 1.1 от Правилника на форума !!!
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
Закон за движение по пътищата

Глава втора

Правила за движение по пътищата

Раздел двадесет и първи

Правила за движение на пешеходците.

Чл. 107

1. Пешеходец е всеки участник в движението, който се намира на пътя извън пътно превозно средство и не извършва работа по пътя. За пешеходци се считат и лицата:
         1. 1.които бутат или теглят детска или инвалидна количка или друго пътно превозно средство без двигател и с широчина по-малка от 1 метър;
         2. 2. които бутат велосипед, мотопед или мотоциклет;
         3. 3. инвалиди, които се придвижват с инвалидни колички, задвижвани посредством тяхната мускулна сила или от двигател, ако се движат със скоростта на пешеходец.

Чл. 108

1. (1) Пешеходците са длъжни да се движат по тротоара или банкета на пътното платно.
   2. (2) Пешеходците могат да се движат по платното за движение, противоположно на посоката на движението на пътните превозни средства, по възможност най-близо до лявата му граница:
         1. 1. когато няма тротоар или банкет или е невъзможно те да бъдат използвани;
         2. 2. при пренасяне или тласкане на обемисти предмети, когато с това се затруднява движението на другите пешеходци.
Така - това е от Закона за движение по пътищата, а от правилата на форума - ако todor2101 иска да пише тук може да го прави само на български език с кирилица(Е има някой изключения разбира се)
Илли, Илли, лама савахтани!