Автор Тема: ИЗБОРИ ЗА ЕВРОДЕПУТАТИ !!!  (Прочетена 19673 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дядо Стефчо

• Гост
ИЗБОРИ ЗА ЕВРОДЕПУТАТИ !!!
« -: 06.05.2007 19:54:40 »
Идеята за тази анкета ми дойде, тъй като наближават изборите за евродепутати и ми е любопитно да разбера какво Ви е мнението за изборите и какви Ви са очакванията?

DJ Живко mix

• Гост
« Отговор #1 -: 07.05.2007 10:42:30 »
Дядо Стефчо,

При всички избори ситуацията се повтаря. Много обещания преди тях и след като минат, всичко се забравя. И само ни остава надеждата, че ще се оправи положението в България. Ама уви, само с надеждата само си оставаме! Ето ти предполагам, че си жив свидетел за това, как след 10 ноември 1989 г. живееш! И как се отразява това на тебе и твоите близки.
Това беше едно лирично отклонение, а сега на въпроса: Мисля да гласувам, въпреки че нямам голяма надежда за оправия. Чувам сега, че на депутатите от европарламента им плащали по 18 000 евро на месец и се запитвам - ами тогава, в такъв случай за какво да гласувам, те ще получават големите парички, а аз ще се трепя за коматчето? И си отговарям сам, ами като има такива будали като мене да гласуват, ще получават и още как. Ама хайде сега да не разводняваме темата и да дадем възможност и на други да се изкажат.

С уважение:
DJ Живко mix

Шишо Бакшишо

• Гост
« Отговор #2 -: 13.05.2007 20:48:55 »
Това не са евродепутати, това са еврохрантутници. Каквото можаха крадоха и лапаха и сега пак искат да се вредят. Така, че няма смисъл от това гласуване. Аз лично няма да гласувам.

P.S. И като заговорих за избори, се сещам за една крилата фраза на известен наш политик и министър-председател: "За бога братя не купувайте!", която може да се перефразира - За бога братя не гласувайте!

Чичото на Лебеда

• Гост
« Отговор #3 -: 17.05.2007 16:02:33 »
Цитат на: "Шишо Бакшишо"
Това не са евродепутати, това са еврохрантутници. Каквото можаха крадоха и лапаха и сега пак искат да се вредят. Така, че няма смисъл от това гласуване. Аз лично няма да гласувам.

P.S. И като заговорих за избори, се сещам за една крилата фраза на известен наш политик и министър-председател: "За бога братя не купувайте!", която може да се перефразира - За бога братя не гласувайте!

Известният наш политик мисля, че се казваше Димитър Попов! :)

velito

• Гост
Изборът...
« Отговор #4 -: 19.05.2007 16:42:38 »
Много се изписа за предстоящите на 20 май избори за евродепутати. Водят се ожесточени предизборни кампании, целящи да привлекат избиратели от различни възрастови групи. И къде тук в тази невъобразима гражданско-политическа бъркотия се намира средностатистическият млад човек? Според повечето хора – ние сме незаинтересовани и пасивни поради недостатъчни знания, но истината е, че по-голямата част от младото поколение е  “незаинтересована” поради напротив – прекалено добрата осведоменост. Факт е, че на тези избори ще гласуват възрастните хора и младежите на 18 години, които искат просто за първи път да упражнят правото си на глас. От останалите младежи избиратели биха били тези, които още в семейството си  са възпитани с определена политическа партия, политически неграмотните или водещите се от идеята, че гласът им иначе ще се загуби. За последното твърдение бих искала да кажа, че гласът на всеки е важен, но ако не го “пуснеш” за някоя партия, той не се  загубва, отменя или взима от другиго. Той остава там в процента на всички онези “негласували”. Процентът на гласоподавателите на последните президентски избори във Франция е 83%, а на тези в България – 44%. Какво по-показателно от това, че гражданите не са доволни от политическото положение в страната?
      Фактите са достатъчно красноречиви, че през 2005 година поне част от 66% от българите не са били съгласни и са изразили своя глас чрез “негласувал”. Това е видимо както за нас, така и за всички европейски институции.
      Затова аз подкрепям този тип гражданско въздържание, но и разбира се не упреквам всички млади хора, които са твърдо убедени в избора си. Но за мен важно е не само да си съгласен с пацифистичните (е, при някои партии дори и те липсват) идеи на определена политическа група. Важно е избирателят да бъде исторически осведомен – кога възниква партията, защо и кои са нейни членове. Важна е причинно-следствената връзка. Никой не трябва да чака наготово приятелите или родителите му да го убедят! Както по-горе казах, точно тези, които гласуват, нямат истинско защитено мнение и убеденост в своя избор! В това се крие защитата на гласа и правилното му употребяване!
       Ти избираш!

Lemon juice

• Гост
« Отговор #5 -: 20.05.2007 18:55:06 »
Аз направих вече своя избор и дано да ми се оправдаят очакванията!