Автор Тема: ОТ КЪДЕ ДА КУПУВАМЕ/ДА НЕ КУПУВАМЕ КОМПЮТРИ  (Прочетена 88391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
Ох само компютрите ли са стоки бе хора
« Отговор #15 -: 24.08.2007 00:28:53 »
Гледам че само за компютри се пише тука - ами какво да ви кажа каквато ни е страната - такива са ни и компютрите. Вие какво очаквате, някой да ви пусне маркови компютри като Фуджитцу-Сименс или АйБиЕм или Делл или Компак или Епъл на цени под 1000 лева - забравете. То това е много далеч от нас още- на запад има стандарти, гаранции, традиции в тези производства, там не просто се сглобяват части а фирмата конфигурира компонентите на всеки модел, тества ги месеци наред преди да го пусне в продажба и чак ако няма проблеми и конфликти в софтуера и хардуера - машината се пуска в продажба. За Сливен не е вярно че няма добри фирми Жар и Е-център са на площад Левски(е и те сглобяват най-вече части но Жар си имат и тествани конфигурации, Атлас предлагат добра подръжка, до градската са Пи Ен Джи - PNG и те са свестни момчета MG имат два магазина - в Дебоя и до Билата - предлагат най-ниските цени и добър сервиз, Дейта-М-Плант до бистро рубин са професионалисти до мозъка на костите,  и така нататък но едно искам да ви препоръчам ако си купувате нов или втора ръка компютър - винаги ходете с човек който разбира от тези неща или познава някой от хората работещи във фирмите за компютри - иначе винаги можете да се заблудите в някоя характеристика на машината си или да не можетте да обясните какво точно искате и да ви направят нещо което няма да ви върши работа. Аз лично си купих няколко компа досега от различни места(не се смейте) и това което ви пиша си е от личен опит. А това за големите вериги е вярно според мен но ако все пак напирате да се набутате поне не купувайте от друг град и за предпочитане си вземете нещо марково (поне) от Техномаркет - но това е компромисен вариант. За маркови компове препоръчвам Фуджитцу сименс или Компак ако налетите на евтин Делл  
ще е цяло щастие защото това за мен е най- здравата марка(лични пристрастия)Виж мониторите са друго нещо - те уж всички са маркови но какви марки леле. Препоръчва се Асус тфт като баланс цена данни а също и Бенк. В по-високия клас пак е Делл а Сони е върхът но на много по- прилична цена забравете Елджита и Самсунги за 2 години най много 3 късат нерви Филипс също май не е на висота а приятна изненада е КТС - евтин и с много добра гаранция  - в Технополис е с гаранция А+(смяна на монитора дори и за 1 изгорял пиксел през първата година) а картината му е много добра за цената(Предлага се и  
в MG COMPUTERS) Ами това е то с няколко думи само какво ли може да се каже но се надявам да съм ви помогнал поне малко да се ориентирате ако има въпроси пишете
Илли, Илли, лама савахтани!

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 494
    • Профил
Вярно е, че трябва да разбирате, защото може да ви прецакат. Иначе, аз съм с монитор DELL 21 инча тръба.
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:
http://photos1.hi5.com/0005/758/315/5DTDTq758315-02.jpg

The police employee

• Гост
Re: Ох само компютрите ли са стоки бе хора
« Отговор #17 -: 24.08.2007 23:17:12 »
Цитат на: "Веселин Василев"
Гледам че само за компютри се пише тука

Това най-актуалната тема на XXІ век, когато компютрите намериха широко приложение и човечеството вече не може без тях, но въпроса сега е друг. Гледам, че г-н Василев се е проявил като голям капацитет в света на компютрите и компютърните конфигурации. И в това няма нищо лошо, стига да е достатъчно законно.  :wink: А иначе аз използвам монитор TRINITRON 21 incha.

Toni Smith

• Гост
Re: Ох само компютрите ли са стоки бе хора
« Отговор #18 -: 26.08.2007 16:29:18 »
Цитат на: The police employee
Гледам, че г-н Василев се е проявил като голям капацитет в света на компютрите и компютърните конфигурации. И в това няма нищо лошо, стига да е достатъчно законно.  :wink:

:D  :D  :D

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
Ха ха ха - The police employee
« Отговор #19 -: 06.10.2007 13:17:57 »
Навъртат се и ченгета тук вече. Ами то това което си го мислите в главите е престъпление на всяка крачка вероятно. Гледаш детенце в детската градина и сигурно си викаш - Ето един бъдещ престъпник - нали така господин The police employee, бива шизофриния ама това е направо уникално - абе я вземете да се справите с престъпноста че виж в какъв мутренски град живеем - какво сте тръгнали да душите в нета тука ли търсите нещо незаконно 8) Какво незаконно има да разбираш и де се интересуваш от компютри а? ДА не вземете утре и вие да стачкувате за заплати я погнете даскалите за рекетьорстване 100% увеличение  :!:
А сега на въпроса - добре де кое ти се видя незаконно кажи - реклама ли дето се прави на някой, антиреклама ли, как да кажем например - Магазина за компютри дето е до оня големия австрийски магазин до светофарите така ли? Или фирмите да ги посочваме така- марка компютри дето емблемата и е нещо като призма с бели и черни петна приличащи на шарката на далматинец(Ако някой се сети коя е фирмата описана тук а я има гарантирам ще го почерпя едно кафе)

The police employee

• Гост
Без ченгета и полиция г-н Василев не може, ще стане голяма анархия в нашата страна. Въпреки, че и на тях много не трябва да се вярва. И те си имат своите недостатъци.
А сега на въпроса: Нищо незаконно не видях, поне до момента, но ако видя, пръв ще научиш.
По другия въпрос за черпнята, никой няма да се хване за едно кафе да познава за коя фирма става въпрос. Черпнята трябва да е по-голяма и да си заслужава мисленето - например вечеря в луксозен ресторант. :)

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
Вечеря в ресторант и то луксозен за едно познато лого и емблема на компютърна фирма!?!?! Не знам - The police employee но едва ли ще е с някой компютърен спец мъж тип брадясъл крокодил. Виж ако този полицейски служител е жена и то с вкус и чаровна усмивка може да гарантирам такава награда. Кой не би предпочел вместо заядлив катаджия с хронични финансови нужди, на пътя да го спира Руса усмихната служителка на закона с готина женствена но респектираща униформа и чар който сам те предразполага към безкрайна откровенност и оказване на пълно съдействие на органите на закона. А сега за компютрите - в Технополис са заредили маркови машини от HPq Compaq и
Fujitsu-Siеmens  но това което е по-интересно е че цените на готините лаптопи с високи данни доста са паднли. Ето ви една пормоция в Технополис която според мен си заслужава - Лаптоп Fujitsu-Siеmens - Amilo Pro LA 1703 15.4 TFT - 1280/800q AMD Sempron 64bit - 3500+, Ram 1 GB - DDR II, HDD - 120 GB, DVD-RW/DL, LAN, WLAN - 802.11b/g, IEEE 1394++, Card Reader за 999 лева този лаптоп или поне такива в неговия клас доскоро струваха около 1400-1500 лева.

Lemon juice

• Гост
Не се ядосвайте г-н Василев,

Изпийте един лимонов сок за тонус и ще видите, че ще Ви дойде сърце на място. :D  :lol:

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11729
    • Профил
Хахахаха, това ми хареса - един лимонов сок
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

The police employee

• Гост
Вечеря в ресторант и то луксозен за едно познато лого и емблема на компютърна фирма!?!?! Не знам - The police employee но едва ли ще е с някой компютърен спец мъж тип брадясъл крокодил. Виж ако този полицейски служител е жена и то с вкус и чаровна усмивка може да гарантирам такава награда.

Правилно си разбрал, не съм не съм някой известен компютърен спец, въпреки че работя с компютър и не съм жена. А може би ти е любопитно кой съм - влез в News-room и ще разбереш...

Georgiev

• Гост
Не се разправяйте за глупости, елате при мен и изберете качеството  :P

DJ Живко mix

• Гост
Цитат на: "Georgiev"
Не се разправяйте за глупости, елате при мен и изберете качеството  :P

Къде е това?  :)

Georgiev

• Гост
Няма значение, но се напиках от глупостите, които написа г-н Василев :)

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11729
    • Профил
От кои по-точно, щото като гледам, те май са много! :)
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Georgiev

• Гост
Абе човека е седнал да ми обяснява за "компак", оттук нататък няма какво да коментираме :)))))