Автор Тема: ОТ КЪДЕ ДА КУПУВАМЕ/ДА НЕ КУПУВАМЕ КОМПЮТРИ  (Прочетена 88244 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
http://news.sagabg.net/item_7646.html
HP Compaq dc5850 Business Desktop и HP Compaq dx2450 Business Desktop - високопроизводителни и енергийно ефективни
Категория: Хардуер

Наско Атанасов
сряда, 21 Май 2008 7:24ч
HP Compaq dc5850 Business Desktop и HP Compaq dx2450 Business
[/img]
HP представи два нови модела енергийно ефективни настолни бизнес компютри с вградени инструменти за управление на захранването, които помагат на потребителите да намалят консумацията на енергия с цел по-ниски експлоатационни разходи и опазване на околната среда.
HP Compaq dc5850 Business Desktop съчетава производителност и стойност, включвайки вградена технология за графики от висок клас и стандартна поддръжка на два монитора в един достъпен масов компютър. Отличавайки се с модерен дизайн, лаково покритие и метална повърхност, HP Compaq dx2450 Business Desktop е достатъчно надежден и мощен, за да позволи бързото и ефективно извършване на всекидневни задачи.

Освен вградената графична карта ATI Radeon 3100 с поддръжка на DirectX 10, HP Compaq dc5850 Business Desktop предлага стандартна поддръжка на RAID технология с двойно обезопасяване на данните, които имат за цел да подобрят производителността и да защитят важната за бизнеса информация. Тази производителност е съчетана с новата технология AMD Cool’n’Quiet 2.0, която позволява независими корекции на честотите на всяко процесорно ядро за по-безшумен и енергийно ефективен компютър. Наред с възможностите си от висок клас, dc5850 поддържа и процесори AMD Business Class от ново поколение, в т.ч. процесора AMD Phenom™.(1) Тази възможност предлага изключително надграждане за потребителите, които работят едновременно с множество големи приложения. В съответствие с ангажираността на HP за екологични продукти, dc5850 е сертифициран с ENERGY STAR 4.0 и EPEAT Gold.

HP Compaq dc5850 включва и достъп до HP Access Manager, който предлага редица възможности за управление на компютърната среда. Client Manager помага и за защитата на физически активи и важна за бизнеса информация чрез компоненти като вградения чип TPM 1.2 и HP Backup and Recovery Manager. HP Compaq dc5850 ще се предлага допълнително с HP ProtectTools Security Software Suite, който включва Credential Manager, Drive Encryption и Device Access Manager. Разполагайки с най-малко 12 месеца стабилен полезен живот, dc5850 позволява на ИТ ръководителите да закупят системи с увереността, че те ще издържат по-дълго и ще доставят изчислителната мощ, необходима за работа с високопроизводителните приложения днес и с по-сложни продукти в бъдеще.

Предназначен да отговори на ежедневните нужди на бизнес потребителите, HP Compaq dx2450 Business Desktop предлага надеждна технология и функционалност на достъпна цена. Моделът успява да съвмести функции от висок клас като графични карти NVIDIA и ATI и възможности за разширяване на паметта с ежедневни изчислителни среди.

„HP предлага на клиентите си технологични идеи и солидни познания с цел да им помогне да изберат подходящия настолен компютър, който най-добре отговаря на техния бизнес и индивидуални нужди – каза Алън Рийд, вицепрезидент и генерален директор на HP Personal Systems Group. - Продуктите на HP са свидетелство за нашите усилия да предложим технологии, които решават проблемите на глобалните ни клиенти – от ИТ управление и сигурност до консумация на енергия и екологично отговорно изхвърляне на отпадъците.”

„AMD е водещ производител на процесори с няколко ядра, който предлага изключително висока производителност и енергийна ефективност – каза Грег Уайт, корпоративен вицепрезидент на Desktop, AMD. - Новата линия от настолни компютри на HP демонстрира усилията на компанията да бъде един от първите производители, предлагащи последните, най-иновативни технологии на пазара. Съчетавайки процесорите AMD Business Class с инструменти за управление на захранването, HP може да разшири гамата си от високопроизводителни продукти, позволявайки на клиентите си да спестят енергия и намалят ИТ разходите си без да правят компромис с качеството.”

Екологично-осъзнатите компании ще намалят консумацията си на енергия, като изберат компоненти като HP Power Manager и Verdiem SURVEYOR.(2) HP Power Manager води фирменото енергийно управление напред, като насърчава енергийно ефективни навици у потребителите и им позволява да изберат оптималната комбинация между производителност и опазване на околната среда за управление и понижение на консумацията на енергия и последиците върху околната среда.

Потребителите могат да се възползват от предлаганите допълнително и предварително инсталирани бизнес приложения и други изпитани от HP възможности, за да увеличат производителността на компютрите си, веднага след закупуването им. HP Compaq dc5850 Business Desktop се предлага с начална цена от 599 щатски долара, а HP Compaq dx2450 - на цена от 369 щатски долара.
Илли, Илли, лама савахтани!

Georgiev

• Гост
новите dx са пълни бози, този път hp се осраха... няма да коментирам защо... някой може би знаят.Ще се минава на ДЕЛ :)

+ това горенаписаното не е за тази тема !

Поздрави!

computerman

• Гост
Що да не е, пак се отнася за компютри темата?! :)
« Последна редакция: 22.12.2008 18:37:40 от Борис Беленски »

Georgiev

• Гост
Защото пейства статия за HP, а това няма нищо общо с "откъде да (не) купуваме .. в Сливен" :)

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
относно HP Compaq
« Отговор #34 -: 08.06.2008 14:43:25 »
Пратих лично мнение на господин Георгиев, но явно трябва да обясня и тук. НР се продават в магазините на Техномаркет и Технополис. Мое мнение е, че е по-добре да си купите марков конфигуриран компютър от тази или друга марка като  например Dell, защото малко по-скъпото винаги излиза в последствие по-евтино. От друга страна тези компютри се  предлагат с безплатен софтуер и законна операционна система, което може да е само в помощ на човек който иска да ги използва във фирмата си. Лично аз препоръчвам да се спазва добрия тон във форумите на Сливен Нет и модератора и администратора тук да си влязат в ролята, като не допускат нецензурни нападки към такива доказали се и стъпили здраво на българския пазар фирми като НР.

Georgiev

• Гост
Technomarket  имат право да внасят само част от продуктите на HP.Останалите се купува(ха) от други големи вносители като Polycomp, Solytron и т.н.

Никой що-годе компютърно грамотен(имам предвид - малко от малко хардуер), не би си купил машина от въпросните вериги.Няма да навлизам в подробности, предполагам сам ще се сетиш какво имам предвид :)
« Последна редакция: 21.12.2008 05:33:36 от Georgiev »

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
Много интересно Г-н Георгиев какво прави половин година почти че мисли какво да отговори по темата за марковите компютри - тук виждам хронична параноя. Или Георгиев обича на всяка манджа да слага миродия(от което манджата може и да става вкусна де) или страда от някаква специфична форма на нихилизъм и тотално отричане - каквото напишат някъде той винаги  е крайно против - че и сега. И от къде накъде някой който уж разбирал от хардуер няма да си купи машина от тези магазини - да не ги сглобяват на вторични суровини или купуват като незнайните фирмички скътани по гаражи и втори етажи - платки и чипове с ниско качество - я не ме разсмивай ами от къде им идва законния уиндоус тогава. Е някой българо-китайски марки които се продават може и да имат отчасти остарял или технически занижен по параметри хардуер но като цена са добри за домашни концепции особенно Хюндай - перфектна гаранция и сервиз в Сливен - кажи нещо интересно Г-н Георгиев - ще ми е интересно дали и тук си компетентен. Между дрегото за половин година нещата се промениха малко - настъпиха още няколко измислени марки компютри на пазара - Нео, Хюндай, КТН,КюМакс, Беволд, Елит и какви ли не още - някой си заслужават вниманието ако не търсите четириядрен процесор - Куад концепция(на цената на едно фордче на старо) или навлезлите вече двуядрени таралясници които са само малко по-производителни от един добър пълноценен процесор. Технополис има сега коледни промоции които са интересни - ама ще чакам да видя какво ще ме консултира пак Георгиев :D

computerman

• Гост
Какво се чудиш г-н Василев?! Очевидно Георгиев е по-голям капацитет от тебе. :)

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 494
    • Профил
Или Георгиев обича на всяка манджа да слага миродия
Меродия или мерУдия, ако предпочиташ. Двете форми са дублетни, но мИродия в никакъв случай не е правилната форма.
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:
http://photos1.hi5.com/0005/758/315/5DTDTq758315-02.jpg

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
За Мирудията и компютрите
« Отговор #39 -: 26.12.2008 16:45:12 »
Благодаря за поправката. Извинявам се другарю учител, че съм употребил разговорна форма във форума и обещавам, че ще внимавам повече да се не получава така щом за някого тук това е най-важно. А ако започна да пиша на латиница - дали ще ви затрудня много да ми откривате правописни грешки. Може би не трябва да четете чак толкова детайлно буква по буква а да се опитате да вникнете какво всъщност се казва - това все пак е форум а не литературно четене.

Чичо Скрудж

• Гост
Ако започнете да пишете на латиница г-н Василев - латиницата е забранена в този форум, ще трябва да ви баннат !!! ;D

computerman

• Гост
Re: За Мирудията и компютрите
« Отговор #41 -: 29.12.2008 20:04:52 »
другарю учител
Само да отбележа за протокола, че тази фраза "другарю учител" се употребяваше преди 10 ноември 1989 г., а сега сме друго време. А щом г-н Василев я употребява, значи, че си е обърнал убежденията и е завил наляво...  ;D

Лимонко Лимонков

• Гост
Г-н Василев, какво са те направили! Ами продължавайте в същият дух.

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 494
    • Профил
Re: За Мирудията и компютрите
« Отговор #43 -: 06.01.2009 03:25:29 »
Благодаря за поправката. Извинявам се другарю учител, че съм употребил разговорна форма във форума и обещавам, че ще внимавам повече да се не получава така щом за някого тук това е най-важно. А ако започна да пиша на латиница - дали ще ви затрудня много да ми откривате правописни грешки. Може би не трябва да четете чак толкова детайлно буква по буква а да се опитате да вникнете какво всъщност се казва - това все пак е форум а не литературно четене.
Не съм целил да ви обидя. Просто смятам, че е в реда на нещата човек да познава правописа и книжовния език. Не става въпрос за това дали това е форум или не е форум. Не знам защо смятате, че целя някакви лични нападки.
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:
http://photos1.hi5.com/0005/758/315/5DTDTq758315-02.jpg

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
За правописа
« Отговор #44 -: 06.01.2009 23:25:24 »
Е няма нищо знам че нямаш нищо  лично като нападки - прав си за книжовния език но да следваме долу-горе приличието. Сега че някоя буква се променя по произношение или в бързането не се дооглежда - според мен не е чак фатално. Иначе съм виждал форуми където като няма явно какво умно да си кажат и почват да се заяждат за правопис и такива неща. При нас надявам се не е чак така но мисля в същото време че забележките ти са полезни - човек става по-внимателен и това рано или късно би направило положително впечатление на някого - я на работодател я на някой друг  ;)