Автор Тема: ОТ КЪДЕ ДА КУПУВАМЕ/ДА НЕ КУПУВАМЕ КОМПЮТРИ  (Прочетена 88253 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11686
    • Профил
Гледам, че в тази тема взе да се говори много за hp! Присъединявам се към виждането на г-н Василев и смятам, че Хюлет Пакард е най-добрата марка компютри. Аз лично нямам такъв компютър от тази марка, но си взех клавиатура hp с USB вход и съм много доволен от нея.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
Определено не съм съгласен.
Не може някои модели на цитираната марка да имат USB изходи на лаптопите си само отляво. Доста неудобно за мишка е все пак.
« Последна редакция: 09.01.2009 10:39:59 от Борис Беленски »
Loading...

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
<спам>
Евтините модели на HP са с по-ниско качество на матрицата на дисплея спрямо тези на Ейсус или Ейсър. Ъгълът на видимост е нисък. И други нещица. Но това е основният им проблем и причина да не ги препоръчвам. Според мен качеството на монитора (дисплея) е най-важното в една комп.конфигурация (лаптоп). Друга причина за по-ниската им успеваемост на пазара е липсата на чанта, мишка и камерка, фирмено окомплектовани, така както правят при Ейсус например. Сравнителна дреболия, която се оказва със силен пазарен ефект върху масовия, неграмотен потребител у нас и на подобните пазари като нашия. Които са преобладаващи. С леко изродено нашенско маркетингово присъствие изразяващо се с големи рекламни текстове от вида - "Промоция с подарък чанта и мишка  ;D". Т.е. нашите търгаши си присвояват с лека ръка, както винаги, една даденост от производителя. Или поне се опитват  ;)

Последно, не успяват да реагират бързо на промените в технологията. Примерче. Ако до лятото на миналата година външното видео (видео-картата) все още беше екзотика и привилегия за високия клас лаптопи, то от два месеца насам масовите, народните модели на Ейсус и Ейсър с цена до и около 1000 (+-50 ) лева имат задължително такава. За незапознатите това означава комфортно и безпроблемно гледанене на HD филмчета с 1080р както и комфортно сърфиране в нета с претоварени с флаш и джава скрипт странички, с работещи няколко други приложения освен любимия браузер. Просто се печели поне по секунда при превключване на прозорците и табовете с подобна машинка.

Принципно описаното по-горе от мен важи освен за HP така и за Леново и донякъде за Тошиба и Дел. Спирам се със спама, засега  :P
</спам>
Насила хубост не става !

slim_sl

• Гост
какво ще кажете за народното в народното - MSI ? :D :D :D

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
Най-добрата покупка за най-малко пари, по-добре един MSI отколкото втора употреба някакъв марков и скъп с доста по-слаби техн.данни. Бих казал, че въпросът е за най-изгодната покупка към момента. А тя пак сочи към споменатите от мен Ейсус/ Ейсър/Тошиба. Някакъв разумен компромис като цена и качеството за съответните параметри. Ако някой наистина не може да даде 150-200 лева повече то изборът е МСИ  ;)
Насила хубост не става !

slim_sl

• Гост
жалко за тях...
« Последна редакция: 22.01.2009 16:45:50 от Борис Беленски »

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
Не те разбрах, но мнението ми е да се купува най-изгодното към момента и това са Айсус/Тошиба. А МСИ само в краен случай и за хора, които наистина нямат финансовата възможност за повече.
« Последна редакция: 22.01.2009 16:46:25 от Борис Беленски »
Насила хубост не става !

slim_sl

• Гост
някога пробвал ли си MSI ?

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
    • Профил
От една година имам MSI - доволен съм.

http://www.youtube.com/watch?v=nBs9qvzy8rQ
Loading...

Georgiev

• Гост
Здравейте г-н Василев!

За разлика от Вас, през изминалото време(за отговор), аз правя пари.Консултирам, продавам и изграждам различни решения именно с HP, DELL, CISCO(VoIP), NETGERAR, Linksys и прочее, които може би не сте и чували.
За грамотно пишещия човек няма значение, дали пише във форум, mail, blog или писмо с химикалка на лист хартия. :) На Вас това качество очевидно Ви се губи, както и някои други, свързани с IT.
Не е достатъчно да сте прочели, или copy/paste няколко статии от kaldata.com, hardwarebg.com и прочее, а да имате реален опит със споменатите продукти.Аз лично се съмнявам, че имате такъв.

Поздрави!

едит: Както имате предвид под "Двуядрени таралясници"?! Дайте примери с тестове на процесори, дъна, видеокарти, памети!ОБАЧЕ!!!Без да copy/paste от разни сайтове/форуми.Че ми писна от такива самозванци, като Вас!

Тук излизаме извън темата за 'марковите машини".

edit2:Да Ви светна малко за 'машините' hyundai, neo и прочее кенефи.Да сте чували за фирмата K&K?!А да сте чували, че всичко що постъпва като конфигурация в техномаркет/технополис се събира на ръка от полуграмотни студенти на тема hardware, работещи за 600 лв. заплата?!
« Последна редакция: 19.01.2009 03:41:15 от OMP »

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
    • Профил
Components... American components, Russian components... all made in Taiwan!

http://www.youtube.com/watch?v=d5xg8JCJ9p8
Loading...

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
Вземам си думите назад г-н Георгиев и ви моля за най-искрените си извинения!!!
От последния ви пост, виждам, че работата в София ви се е отразила интелектуализиращо и ограмотяващо. Най-вече ми се издъгнахте в очите, като невероятен специалист по IT- комуникации и решения. Естествено, аз само съм чувал за известните фирми, които цитирахте по-горе. Къде някй си в провинцията ще се е и докосвал до тези светини на съвременното високотехнологично производство. Само един аргумент обаче - аз доколкото си спомням започнах пръв да се опитвам да наведа тук пишещите, че съществуват определени марки компютри - далеч не само тези които изброихме горе, които си заслужават вниманието на родния потребител - една от тях е НР - и пак само заради вас ще го повторя - Аз имам такъв лаптоп в момента. Много добре знам коя е фирмата КендК - и в Сливен имаме магазин Техномаркет ако скоро не сте идвали. Без съмнение - работата във фирма с голям оборот води до натрупване на полезен опит. А колкото повече разнообразни услуги извършва тя, толкова по-добре за специалистите които работят в нея - свободният свят ни очаква - трудолюбиви и образовани. Иначе имам тук в Сливен един приятел - завърши Сиско академията и се пробва в една, втора фирма, но уви - няма много смисъл да работиш за български тарикати, които само те експлоатират и ти ограбват труда. Та ще се понаучи тук още малко да натрупа опит и го виждам след време я в Канада, я в САЩ а защо не и в Англия. Аз съм със значително по-скромен опит, но имам желание и постоянно се усъвършенствам. Винаги съм готов да науча нещо ново и да го използвам след това. Защо не и от вас - господин Георгиев. Стига да сте готов да споделите нещо наистина полезно, което ще ми бъде наистина важно в работата - а не само да хвърляте по някоя високопарна бомба в някой форум и после да се скатаете за половин година ако не и повече. Айде ако има нещо - извинявайте - а и да не забравите да се похвалите после каква кола сте си купил, като си продадете старото Пежо 106 - може и по това да съдим колко пари сте направили за изминалото време и да преценим дали си заслужава въобще да се занимаваме  с този бизнес!
« Последна редакция: 26.01.2009 16:52:36 от Борис Беленски »
Илли, Илли, лама савахтани!

Georgiev

• Гост
Смешко... Трябва ли да спомена, че имам CCNA, CCNP, CCSP и в момента четем за CCIE?!
Никой не говори за провинцията, а за Вас.Очевидно процеса на осъвършенстване, е трърде бааавен при Вас(иска се английски и яко четене, както и практика. :) Зависи в каква област Сте се насочили, обаче. ;-)
Оставете  моето старо пежо настрана.(Дали ще го продам, или не, все тая.Имам възможност да си купя друга кола.Ако тази остане, ще влиза в Hobby Car. + това скоро ще имам лиценз)Това не Ви влиза в работата.
Явно мечтата Ви е  голф тройка - джи-ти-ай :)
При мен, обаче, ще  Ви е нужен  памперс ако се качите. :) Нито Сте ми на километрите, нито на катастрофите ;-)
« Последна редакция: 25.01.2009 05:36:20 от OMP »

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
Браво - предположението ми се оказва вярно г-н Георгиев, явно наистина сте тръгнали сериозно към върховете на образованието - това двугодишен курс ли беше - имам предвид в Сиско-академията. Ама доста нива, доста сертификати дават там - направо се шашнах: Обучението по официалната учебна програма на Cisco®
подготвя за най-популярните степени
CCNA, CCNP, IP комуникации, Voice, VPN, Cisco Security.
  CCNA
  Interconnecting Cisco Networking Devices (ICND 1)
  Interconnecting Cisco Networking Devices 2 (ICND 2)
  Сертификационен изпит 640-801 CCNA
  CCNP
  Building Scalable Cisco Internetworks (BSCI) 3.0
  Сертификационен изпит (BSCI 642-901)
  Building Cisco Multilayer Switched Networks (BCMSN) 3.0
  Сертификационен изпит (BCMSN 642-812)
  Implementing Secure Converged Wide Area Networks (ISCW) 1.0
  Сертификационен изпит (ISCW 642-825)
  Optimizing Converged Cisco Networks (ONT) 1.0
  Сертификационен изпит (ONT 642-845) 
  CCSP
  Securing Cisco Network Devices (SND) 
  Сертификационен изпит 642-551 SND
  Securing Networks with Cisco Routers and Switches (SNRS) 
  Сертификационен изпит 642-503 SNRS
  Implementing Cisco Intrusion Protection Systems (IPS) 
  Сертификационен изпит 642-532 IPS 
  Securing Networks with PIX and ASA (SNPA)
  Сертификационен изпит 642-523 SNPA 
  Cisco Secure Virtual Private Networks (CSVPN) 
  Сертификационен изпит 642-511 CSVPN
  CVOICE и QoS
  Cisco Voice over IP (CVOICE)
  Сертификационен изпит Cisco Voice Over IP (CVOICE 642-
432)
  Implementing Cisco Unified CallManager Part 1 (CIPT1)
  Implementing Cisco Unified CallManager Part 2 (CIPT2) (on
demand only)
  Cisco IP Telephony for Release 5.x (CIPT-5.x 642-445)
  IP Telephony Troubleshooting (IPTT)
  IP Telephony Troubleshooting Exam (IPTT 642-425)
  Implementing Cisco Quality of Service (QOS)
   Сертификационен изпит Quality of Service (QOS 642-642)

Да взема и аз да намина натам да се понауча малко - че в тази провинция само затъпявам. ОХ и извинявайте отново за тази техника - copy/paste - но честно не ми се видя смислено да преписвам всички сложни съкращения отгоре.
Илли, Илли, лама савахтани!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11686
    • Профил
Бате Веско пак кърти мифки! Познавач от класа... ;D
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.