Автор Тема: Програма за тържествата по случай празника на Сливен  (Прочетена 10315 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дора Михайлова

• Гост
Програма за тържествата по случай Димитровден - празника на Сливен

http://www.sliven.bg/index.csp?f=KultProgDimitrovden

18 октомври /четвъртък/
17.00 часа
Изложбена зала "Сирак Скитник"   Откриване изложба на Виктор Вазарели

20 октомври /събота/
10.00 часа
зала "Зора"   Събор-надпяване на пенсионерските клубове от Сливен и страната
11.00 ч.
Спортна зала "Васил Левски"   Държавно първенство по спортни танци "Купа България 2007" и 12 Национален турнир по спортни танци за "Купа Сливен" и отборно първенство за 2007 г.

22 октомври /понеделник/
16.00 ч.
Изложбена зала "Сирак Скитник"   130 години от рождението на Йордан Кювлиев – юбилейна вечер

23 октомври /вторник/
11.00 ч.
Фоайе на ДТ "Стефан
Киров"   Обявяване резултатите от литературния конкурс и конкурса за рисунка на тема "Аз и моя град"
18.30 ч.
ДКТ   "Котаракът в чизми" -
реж. Теодора Попова – премиера
18.30 ч.
пл. "Хаджи Димитър"   "Свята земя българска" – фолклорен спектакъл с участието на Поли Паскова и танцова формация "Етноритъм"

24 октомври /сряда/
17.00 ч.
Изложбена зала "Сирак Скитник"   Откриване на годишната изложба на сливенските художници "Салон 2007"
17.30 ч.
КДК   Премиера на книгата "Стръмни стъпала" на поета Павел Веснаков
17.30 ч.
Залата на ДКТ   Концерт стари градски песни в изпълнение на читалищни колективи
18.00 ч.
Пл. "Хаджи Димитър"   "Айвън - караоке" – забавно-развлекателна програма
19.00 ч.
Зала "Зора"   "Когато розите танцуват" от Валери Петров – спектакъл на Театрална трупа при ХГ "Дамян Дамянов"

25 октомври /четвъртък/
09.00 ч.
Зала "Зора"   Тържествено заседание на Общински съвет
11.00 ч.
Пред ГВК   Детски празник
16.30 ч.
КДК   Творчески портрет на поетесата Петя Александрова
18.00 ч.
ДТ "Стефан Киров"   Церемония за връчване наградите на община Сливен за 2007 г.
Концерт-спектакъл
19.30 ч.
Пл. "Хаджи Димитър"   Концерт на Панайот Панайотов
20.00 ч.
Пл. "Хаджи Димитър"   Празнични илюминации
09.00 ч.
Зала "Васил Левски"   Международен турнир по борба "Стоте войводи" - откриване

26 октомври /петък/
08.30 ч.
Катедрален храм "Св. Димитър"   Празнична света литургия
10.00 ч.
Къща-музей "Добри Чинтулов"   Ритуал по вписване името на носителя на наградата "Д.Чинтулов" в паметната лауреатска книга
11.00 ч.
Пл. "Хаджи Димитър"   Ритуал по издигане на националното знаме, знамето на Сливен и знамето на ЕО
• Приветствие към гражданите на Сливен и общината
• Водосвет за здраве и благополучие на гражданите на Сливен ще отслужи сливенския митрополит Иоаникий
• Полагане на венци и цветя пред паметника на Хаджи Димитър и сливенските възрожденци
11.30 ч.
Пл. "Хаджи Димитър"   Концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Тракия" – Пловдив
17.00 ч.
Галерия "Май"   Изложба пленер живопис "Красотата на Сливенския край"
18.00 ч.
Пл. "Хаджи Димитър"   Фолклорен спектакъл "България през вековете" на ансамбъл "Българе"
20.00 ч.
Пл. "Хаджи Димитър"   Народно веселие с участието на ансамбъл "Българе" и фолклорни колективи от Сливен
10.00 ч.
Зала "Васил Левски"   Открит международен турнир по спортни танци – откриване
от 10.00 часа
По спортни площадки в Сливен и селищата на общината   Масови спортни състезания по футбол, тенис на маса,баскетбол, карате, волейбол и др.

22-26 октомври
Бул. "Цар Освободител"
градинката пред църквата "Св. Димитър"   Атракциони и базари на открито

Дядо Стефчо

• Гост
Дано само не се политизира този празник, че наближават избори!!!

Неактивен фен на форумите

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 201
    • Профил
Уж обещаха да не го политизират! :)
Тайната на музиката е че тя започва там, където думите свършват.

Шишо Бакшишо

• Гост
На политик вяра да нямаш...

AVIANA

• Гост
браво
« Отговор #4 -: 22.10.2007 17:46:24 »
е можеше и по сливенски да е но нищо....радвам се че ще пога да видя ансамбъл българе.това е нещо несравнимо...

Georgiev

• Гост
Всичко до тук е хубаво ;-)

Бях си за ден/два в Сливен и останах доста разочарован.Кой позволява на този цигански катун от Монтана(поне регистрациите на колите и караваните им бяха такива) да си разпростира в центъра на Сливен всевъзможни грозни въртележки, гондоли, каравани с пушки и какви ли не още гнусни неща?! + това общинската охрана е затворила улицата пред ДСК/ДЗИ, по този повод :shock:  :shock: Половината град ехти от мазните чалгии, които пускат там..
Това за мен е недопустимо и  грозно.И се чудя как е възможно на празника на Сливен да се организират подобни неща...

коментара оставям на Вас ...

Поздрави - Георгиев !

Неактивен d_bozhkov

• Младши
  • *
  • Публикации: 65
    • Профил
    • http://www.dbozhkov-bg.narod.ru
Георгиев така е и в Европата братче !
« Отговор #6 -: 24.10.2007 10:42:58 »
Георгиев .относно атракционите и пазарите мога да те уверя(видял съм го с очите си) и там е така .По време на празник на града всевъзможна паплач от чернилки ,латиноамериканци,албанци и цигани се изсипват в града .На тях май това им е програмата .Имат си списък с празниците на всеки град и обикалят страната.Аз бях в Италия за период от време и мога да те уверя ,че съм обикалял празниците на съседните градчета и виждам все едни и същи физиономии на продавачи и сергиджии.Дори и джебчиите са едни и съши.А за африканците ,които разпъваха белия чаршаф с разни джунджурии,часовници,чанти и т.н. се грижеше специална икономическа полиция и съставяше актове .Но те си имаха съгледвачи и като видят че се задава проверка сгъват чаршафа и бег до другия ъгъл.Затова че общината едва ли може да направи нещо по тоя въпрос.Музиката е тая ,която му се слуша на сергияджията.Вече е въпрос на наше желание дали ще се спрем точно пред неговата сергия.А за това дали най точното място на пазара е там пред ДСК питайте кмета ,Ами то не остана място не застроено вече в Сливен,че взеха да застрояват и междублоковите пространства.Нямаме атракционна площадка в града!!! :?:  :!:  :shock:
Дойде Цирк Монте Карло и нямаше къде да си вдигнат купола,че изпотъпкаха околните градинки .Ей това вече е цинизъм от страна на общината.И сега наблюдавам същото около атракционите ,хората масово тъпчат зелените площи .....Спирам дотук защото....
Ето  и организацията ни е такава .Снощи на концерта на ПОЛИ ПАСКОВА в зала ЗОРА имаше едва 50 души. СРАМОТА !!! КЪДЕ НИ Е КУЛТУРАТА ! ЛЕЧКОВ Я Е ПОКАНИЛ А И НЕГО ГО НЯМАШЕ В ЗАЛАТА !
Но затова май по-добре да напиша отделна тема !
Ето това е най-скъпото ,което имам !
www.bozhidar.narod.ru

Georgiev

• Гост
Сливен и без това се слави като цигански град... Аз немога да го проумея - празник на града и хиляди сажди в центъра, разпънали своя катун.Миризми, чалга, викове, някакви стари и грозни атракциони.Всичко това се случва почти пред общината.
Грозно, но е факт.И още по-грозно е, че това се случва всяка година и то по няколко пъти!