Автор Тема: НЯМА ЛИ ДА ПИШЕ НЯКОЙ НЕЩО НА ГОСПОДИН ДС  (Прочетена 14759 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kuncho_71

• Гост

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
Какво да пишем?
Loading...

Неактивен jivko1128

• Младши
  • *
  • Публикации: 50
    • Профил
Комитет за държавна сигурност ( КДС), популярно като Държавна сигурност (ДС), е името на комунистическите тайни служби по времето на Народна Република България  и  Студената война (до 1989). ДС създава множество противоречия в българското общество и чужбина. Известна още като репресивна структура на комунистическата власт в България от 1945 до 1989 години, ДС има митичен образ. След падането на режима на българския диктатор Тодор Живков архивите можещи да дадат повече отговори за дейностите на тайната милиция на БКП остават затворени. Това способства за появата на множество слухове и конспиративни теории за продължаващото огромно влияние на мрежите създадени от ДС. Въпреки започнатия процес на осветяване на част от агентите, множество съмнения около процеса продължават да будят повече въпроси, отколкото да дават отговори. От досега отворените архиви, касаещи проверки по високите етажи на властта, администрациите и медиите, тенденцията говори за около 10% хора с принадлежност към ДС.
Един от най неизвестните и не разкрити в СЛИВЕН е областния губернатор  от ДС Марин Кавръков.Държавна сигурност представлява мощна репресивна структура по време на Комунистическа България, насочена към потискане и ограничаване основните права и свободи на българските граждани и действаше като машина за изтрепване на Българския народ, а в Сливен  начело и беше шефа на ДС Марин Кавръков. Човекът който движеше възродителния процес през 1989г. като шеф на шести отдел в ДС в МВР  Сливен.                                                                                        Сега Всички комунисти станаха вярващи, а Марин Кавръков за рождения си ден събра всички висши владици да му пеят, за да може сливналии да разберат че господ ще му опрости греховете който  е прегрешил когато е бил шеф в ДС и много невинни жертви са си отишли от този свят, но аз няма да му простя ако се падне до мене на гробищата аз ще си взема кръста и ще отида на другия край, защото той е комунист и много хора са си отивали от този свят заради него с отворени очи, а аз ще бъда с отворени но не искам да го виждам, защото е потомък на хайдутин, но има едно че не се знае на кой хайдутин е-тези който крадат или тези които ни убиват като нация. Ако правилно сте ме разбрали за човека от ДС Марин Кавръков, който иска да се издигне като герой в очите на слепите и да повярваме че тези от ДС са били агънца, а не вълци който са кърмели агънцата.Вие от балкана турци повярвайте ми и ела те да подкрепим агънцето, което движише щурма над обръча, който беше с танкове  през възродителния процес 1989г.и помните в Ябланово ВОЕННИТЕ С КОЛКО ТАНКА Ви обградиха в най-големия студ и колко жертви дадохте заради това агне, а сега искайте досието му, за да прочетете истината за действията му тогава, аз Винаги ще подкрепа да изкара ме ДОСИЕТО на Кавръков, да се прочете от Всички Вас, а не да казва че той е направил за разкриването на 9.05.1985г. но кой е виновен за жертвите Вие тепърва ще научите като се запознаете с досието му. Правя подписка в подкрепа да бъде изнесена истината за лицата движили обръча с танкове над Ябланово  1989г. в най големия студ, нека изпълнителите за жертвите дадени от населението бъдат съдени.Борисов да отвори досиетата на лицата от ДС и тогава  ще се покажат изпълнителите на геноцида по "Възродителния процес"
[/font][/size][/size][/color][/img][/img][/img][/img]

Неактивен jivko1128

• Младши
  • *
    • Профил
Губернатора на Сливен е не без известният Марин Кавръков,  действащия по "Възродителен процес" през 1989г. по балканския край край Котел дали жертви от водения през това време преврат върху българите с турски произход благодарение на извършеният преврат от "Държавна сигурност", а Кавръков е водещия на ДС и КГБКомитет за държавна сигурност (абревиатура: КДС), популярно като Държавна сигурност (ДС), е името на комунистическите тайни служби по времето на Народна република България и Студената война (до 1989). ДС създава множество противоречия в българското общество и чужбина. Известна още като репресивна структура на комунистическата власт в България от 1945 до 1989 години, ДС има митичен образ. След падането на режима на българския диктатор Тодор Живков, архивите можещи да дадат повече отговори за дейностите на тайната милиция на БКП остават затворени. Това способства за появата на множество слухове и конспиративни теории за продължаващото огромно влияние на мрежите създадени от ДС. Въпреки започнатия процес на осветяване на част от агентите, множество съмнения около процеса продължават да будят повече въпроси, отколкото да дават отговори. От досега отворените архиви, касаещи проверки по високите етажи на властта, администрациите и медиите, тенденцията говори за около 10% хора с принадлежност към ДС. Един от най-известните разкрити членове е сега действащият президент на Република България Георги Първанов, чиято тайна личност има наименованието Гоце[1]. ДС е известна с много близките си връзки с КГБ.Държавна сигурност представлява мощна репресивна структура по време на Комунистическа България, насочена към потискане и ограничаване основните права и свободи на българските граждани, борба с "империалистическите шпиони", "народните врагове" и "враговете на партията", с което се цели запазване властта на Българската комунистическа партия и на интересите на нейната върхушка. Държавна сигурност е пряко свързана със съветската тайна милиция КГБ. Държавна сигурност представлява мощна репресивна структура по време на Комунистическа България, насочена към потискане и ограничаване основните права и свободи на българските граждани, борба с "империалистическите шпиони", "народните врагове" и "враговете на партията", с което се цели запазване властта на Българската комунистическа партия и на интересите на нейната върхушка. Държавна сигурност е пряко свързана със съветската тайна милиция КГБ.Активни мероприятия на Държавна сигурност са събития като:
Възродителен процес АТЕНТАТЪТ Е В ЧЕРВЕНИТЕ МОЗЪЦИ НА КУМУНИСТИЧЕСКИТЕ БЕЗХАБЕРНИ МОЗЪЦИ ! АНТИХУМАНИЗМА Е ОСНОВНАТА ИМ ГЪНКА ! ТИЯ ЧЕРВЕНИ ОКТОПОДЧЕТА ОЩЕ СЕ ОСЛУШВАТ И НЕ ОБЯВЯВАТ НАЦИОНАЛЕН ТРАУР И СЕ ГОТВЯТ ДА СИ ПРАВЯТ ПИАР С РУСНАЦИТЕ ЗА Т. Н. ,,ОСВОБОЖДЕНИЕ"-ГЛАВЕН УЧАСТНИК Е ШЕФА НА ДЪРЖАВНА СИГУРНОСТ от  КГБ МАРИН КАВРЪКОВ
  Марин Кавръков е Оперативен работник по ДС-ОУ на МВР-Сливен, по линията на КГБ от 1978 до 1990 г.
   1.1.Щатни сътрудници:                МАРИН ПЕТРОВ КАВРЪКОВ Кандидат народен представител - Национално обединение за Цар Симеон Втори чл. 5, ал. 2, т. 1, "а" дата и място на раждане 04.11.1953 г. в гр. Сливен Структурата (отдела) на Оперативен работник по ДС - съответната служба по години на ОУ на МВР-Сливен осъществявано сътрудничество От 1978 г. до 1990 г. Качеството на лицето по смисъла щатен сътрудник на параграф 1 от допълнителните разпоредби и периода от време, в който лицето е било в това качество Използвани псевдоними от лице, допринесло за преследване или за ограничаване правата на засегнати лица, поради политическите им убеждения вида на документите, въз основа Кадрово дело на които е установена принадлежността Информация за дейността на лицето в съответствие с установените факти и правилника за дейността на комисията по чл. 4, ал. 1
     ОБРЪЩЕНИЕ КЪМ ТЕЗИ ОТ БАЛКАНА-искайте досието на тази змиьорка за да видите вредите от него през периода Възродителен процес

Неактивен jivko1128

• Младши
  • *
    • Профил
АРХИВИТЕ СА ЖИВИ- Спомените от забравеният умишлен пожар преди 27 години в Сливен на улица Димитър Полянов във фурната „Лили Иванова”която отне живота на двете деца на сестра ми, които имена на подпълвачите останаха завинаги скрити от МВР и Държавна сигурност докато следственото дело по давност не приключи.       На 31.12.1982г. срещу 01.01.1983г. в 02.30 часа имаше палеж на ул.Димитър Полянов във фурната „Лили Ивонова”, която   работи по поръчки на МВР и Държавна сигурност за печене на агнетата за банкети на много-празнуванията им на персонала от милицията, ДС и генерала на МВР Ганев.В пожара с тежки изгаряния е сестра ми а децата и се пекат като агнета във фурната която е на 800 метра от пожарната. При подаването на сигнала за пожара и събуждане на пожарникарите те се добират до пожара и започват да помагат в печенето на децата. .Част от изгорелите благодарение на намесата на бърза помощ са закарани в реанимацията а изгорялото дете в моргата.Фурната веднага е запечатана с цел прекриването на истинността за умишления пожар. Благодарение на безумните действия на МВР и ДС вината за палежа е прехвърлена върху горе спящите във фурната жени и деца. При среща със следователя Петко Атанасов ми е заявено че пожара е от включена печка при спящите. След настояване за оглед от мен следователя ми отказва но се стига до опревиргаване на твърденията че печката е предизвикала пожара от късо съединение.. Установявам с вещо лице че предпазителите са здрави а печката изключена и тогава отпада техния замисъл за палежа. След нашумяване за пожара в града и тежкото смъртоносно състояние на жените и първата жертва дадена трябваше фурната да бъде запечатана повторно следогледа..                                                                                                                                                  На 06.02.1983г. в „Пирогов” се стигна до втората жертва а това е другото дете на сестра ми. Стигна се до прибиране на трупчето от „Пирогов” а сестра ми е в критично състояние. Тогава на помощ се притекоха с пипалата на Държавна сигурност лекари които опаковаха трупчето с чаршафи и сложено в сак за транспортиране. На сестра ми казват че като няма финансова възможност ще може да го транспортира с влак, като сака ще го сложи в купето за багаж.                                                                         Сестра ми веднага се овладява и намира как да ми се обади и да ми каже какво и казват да направи. Аз изпращам веднага „Жук” до „Пирогов” и така спирам гаврата на лекарите над сестра ми като поемам всички разноски както за първата жертва така и за втората. Стигна се да там че благодарение на моята упоритост се разбра, че палежат е умишлен а извършителите неизвестни. Разбра се че причината за пожара е поставен през комина   от хора които МВР, Държавна сигурност и прокуратурата всячески прикриваха.Следственото дело умишлено от МВР и прокуратурата се протичаше с цел изтичане на предвидената в закона давност от НПК и така се стига да прекриване на извършителите.За да излезе истината то трябва да бъдат отворени досиетата на оперативните служители за пожара по това време, които знаят извършителите а това е досието на Манчо Манчев бивш директор на РДВР гр.Сливен следователя по следственото дело Петко Атанасов и шефа от „Държавна сигурност” Марин Кавръков, настоящ Областен управител на гр.Сливен.
Кавръков е с много добра памет защото добре си спомня
за 09.03.1985г.за взрива в  хотел "Сливен" за вкараните в затворите от неговото разкритие,а забравя че той е вълът през това време и агнетата ги ядоха с глутницата си от пекането във фурната. Сега трабва да даже за агнетата /децата/ кой ги опека защото вълкът агне няма да стане.