Автор Тема: Съдебно дело №....  (Прочетена 14130 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
Съдебно дело №....
« -: 02.08.2008 01:23:01 »
http://www.court.sliven.net/index.php?page=dela

Сайтът на съда е малко странно направен. Отне ми около 4-5 мин. докато намеря решенията по делата. То даже май е само едно...
А уж ще се информираме по-подробно?! :roll:
Loading...

Georgiev

• Гост
Съдебно дело №....
« Отговор #1 -: 02.08.2008 01:47:50 »
Меко казано е "странен".[/img]

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • Публикации: 125
  • 78' limited edition
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #2 -: 08.10.2008 11:51:03 »
Не аз съм измислил организацията на сайта, но аз съм го правил. Така че казвайте какво не ви харесва, че да стане като хората. От съда се отасят доста сериозно към сайта си и за това вярвям, че няма да отхвърлят свестните предложения. Пишете какво не ви харесва и защо. Ако имате конкретни идей опишете и тях. Въпроси относно сайта? Може да ги дискутираме тук... (поне тези на които мога АЗ да отговоря) макар че не е тук мястото на тема за съда, но понеже вече е направена... явно ще я използваме.
Поздрави на заинтересованите ;)

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 440
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #3 -: 08.10.2008 12:03:10 »
Защо, точното място е. Директен диалог.
Приветствам идеята.  

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #4 -: 08.10.2008 12:34:06 »
Под "неправилно място" имах в предвид, че това е форума на РДВР Сливен, а институциите определено са различни. Все пак се надявам, че хората ще намерят темата и ще пишат. Ако темата има някакво развитие може да измисля нещо и да я преместя другаде.
Само да помоля оплаквания от рода на "на мен не ми обърнаха внимание", "чаках на опашка 3 часа" и т.н. да не се пишат. Идеята тук е да обсъждаме плюсовете и минусите на сайта и може би най-важно как минусите да станат плюсове. Идеален вариант няма, но нека поне да опитаме да се доближим до него.

SPEEDER

• Гост
Съдебно дело №....
« Отговор #5 -: 10.10.2008 08:49:43 »
Цитат на: "Georgiev"
Меко казано е "странен".

Аз не го намирам странен. Даже ми се вижда нормален в сравнение с повечето държавни сайтове. И се радвам, че не е от групата government.bg, защото ако беше - нямаше да вляза там. През последните две седмици от такива сайтове прихванах 25 троянеца, влезли чрез .pdf файлове и заради тия троянци се наложиха 4 последователни форматирания на C:\ , докато се изчисти на 100%.

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 494
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #6 -: 10.10.2008 13:26:07 »
Цитат на: "SPEEDER"
Цитат на: "Georgiev"
Меко казано е "странен".

Аз не го намирам странен. Даже ми се вижда нормален в сравнение с повечето държавни сайтове. И се радвам, че не е от групата government.bg, защото ако беше - нямаше да вляза там. През последните две седмици от такива сайтове прихванах 25 троянеца, влезли чрез .pdf файлове и заради тия троянци се наложиха 4 последователни форматирания на C:\ , докато се изчисти на 100%.

И аз имах към 25 троянеца, ама ги чистих ръчно от папката system32, след което ръчно чистих всички registry entries, които тези троянци бяха направили - бяха нахакали в регистъра ми команди, когато отворя някоя страница, да ми се отваря нов таб със сайт, от който влизат още троянци. Ръчно трих десетки файлове с разширение *.dll.vir . Отне ми около 2 дни. Не можех да форматирам, защото имам много проекти на харда, които не мога да затрия. Сега вируси вече няма. Компютърът се държи нормално.
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:
http://photos1.hi5.com/0005/758/315/5DTDTq758315-02.jpg

SPEEDER

• Гост
Съдебно дело №....
« Отговор #7 -: 10.10.2008 14:32:47 »
Да, ама 'оди ги изтрий тези троянци, когато повечето от тях са заразили explorer.exe, svchost.exe и logon.exe. Последното ще го изтриеш, но при следващ рестарт десктопът ти няма да се появи никога повече.
Един съвет - ако разглеждаш сайтове, които са поддомейн на government.bg разглеждай ги от комп. зала, а не от твоя компир.  :roll:

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #8 -: 11.10.2008 17:39:05 »
Цитат на: "SPEEDER"
Да, ама 'оди ги изтрий тези троянци, когато повечето от тях са заразили explorer.exe, svchost.exe и logon.exe. Последното ще го изтриеш, но при следващ рестарт десктопът ти няма да се появи никога повече.
Един съвет - ако разглеждаш сайтове, които са поддомейн на government.bg разглеждай ги от комп. зала, а не от твоя компир.  :roll:

О, не, аз в такива сайтове не влизам. Тях хакерчетата редовно ги заразяват.
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #9 -: 14.10.2008 12:29:47 »
Да ви направя нова тема за дискусия на вирусите и спам-а. Можете да изкоментирате тогава как наспамихте тази тема ???
Ако някой не може да каже нещо по въпроса, по-добре да си замълчи. Да не го обръщаме на говорилня, моля!!! Тези дни ще почистя темата, да не се чудите какво е станало...

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #10 -: 15.10.2008 01:29:42 »
Цитат на: "Борис Беленски"
Да ви направя нова тема за дискусия на вирусите и спам-а. Можете да изкоментирате тогава как наспамихте тази тема ???
Ако някой не може да каже нещо по въпроса, по-добре да си замълчи. Да не го обръщаме на говорилня, моля!!! Тези дни ще почистя темата, да не се чудите какво е станало...

Ще ни цензурираш ли? Винаги ми е било интересно как някой, когато стане шеф в България, било то и виртуален шеф, започва да се смята за меродавен критерий относно това кой говори по самата тема и кой не. В моя форум не трия офтопиците, просто защото го мисля за некоректно.

My Pic:

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #11 -: 15.10.2008 11:12:11 »
Ако имате конкретни идей опишете и тях.

Понеже е моя темата се чувствам задължен да напиша нещо.

1. Като отвориш index-a (главната страница) има обяснение на това какво е окръжен съд и ала-бала. По-добре е на заглавната страница да са новините. Най-новите дела примерно.
2. Още като влезе и човек започва да се губи - огромно меню с много текст. Например ако търся нещо - то самото търсене ще ми отнеме доста време.
3. Справки съдебни дела липсва (Could not connect to remote server).
4. Незнам дали е така по закон, но примерно като влезе човек на насрочените дела - няма никаква информация за какво е делото.
5. Сайтът ми харесва като цяло. Но това жълто нещо не е за съдебната система. И ако намесиш г-жа/г-ца Темида като символ някъде из заглавната страница - ще е добре.
6. А да - не виждам търсачка.
Loading...

Georgiev

• Гост
Съдебно дело №....
« Отговор #12 -: 18.10.2008 11:53:34 »
Цитат на: "UGLY_BOY"

Ще ни цензурираш ли? Винаги ми е било интересно как някой, когато стане шеф в България, било то и виртуален шеф, започва да се смята за меродавен критерий относно това кой говори по самата тема и кой не. В моя форум не трия офтопиците, просто защото го мисля за некоректно.

В случая г-н Беленски е прав.Темата не е "как да се предпазим/изчистим от вируси и spyware", а предложения относно сайта на съда.
Сайта има адски много бутони.Докато ги прегледам, погледа ми се изкривява.:)За жълтото няма да коментирам :)

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #13 -: 19.10.2008 02:28:51 »
Добре, спирам офтопика.

My Pic:

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #14 -: 21.10.2008 16:37:06 »
към Дядо Коледа и Georgiev:
1. Най-новите дела са всъщност в "Календар". Идеята е много добра, но... Самото генериране на тези справки става от специализиран софтуер на съдебната палата и се публикува в суров вид - 1 към 1. За това и вида на тези справки не съответства на дизайна на сайта. Политиката ни отностно такива материали е да не се преработва предоставената ни информация по какъвто и да било начин с цел предотвратяване на грешки. А в случая 1 такава може да доведе до сериозни последствия, най-малко до скандал. Не можем да си позволим да бъдем причината за такъв и то особенно при така сериозна организация като съдебната палата.
2. В сравнително малко от възлите в менюто текста е малко. Всъщност на повечето от началните възли текста е ама наистина много. И понеже е повече във вид на документ/рапорт или каквото и ще да е от този род, не вярвам че ще може да се съкрати като обем. Но връзките по-надолу наистина могат да се обединят. Има страници с контактна информация, които с най-голямо удоволствие ще ги сбия в 1, но като различни секции. Разбира се това ще стане след като го обсъдят и приемат поръчителя. Допълнително мога да сбия обема на менюто, като подменютата станат падащи/разгъващи се спрямо по-главното меню. Разбира се и това както всяка 1 промяна подлежи на обсъждане и приемане от поръчителя.
3. Справки съдебни дела сочи директно към IP на системата на съдебна палата. Проблема според мен е лесно решим - най-вероятно е сменено IP-то на сървара им и всичко е само въпрос на дребна актуализация.
4. И аз не съм запознат с тези подробности. Дори не знам какъв е точно смисъла на публикуването на тези дела, но май по-скоро е за информация на заитересованите страни.
5. Дизайна на сайта е мн хубав, защото е правен от мен  :lol:
Ще ме порщавате, ама аз съм програмист, не дизайнер. Това мога, това направих. Иначе дизайна може да се промени в бъдеще, но за дизйнера ни трябва да се изкаже по въпроса. Да използвам емблематичната Темида и на всички им беше в главата като идея, но тогава на момента нямахме авторски снимки/скици/илюстрации и нямаше как.
6. Търсачка няма и няма да има. Съжалявам за новината, но писането на търсачка не си заслужава услилята за сайт с този обем информация. Не че е малко инфото, просто не е достатъчно много. Има и други пречки - информацията не във база данни, което усложнява процеса на търсене допълнително.

До UGLY_BOY: Мразя спама и направо ти се чудя за твоя форум, как издрържаш да не ги заметеш тези постове, които не носят никаква информация по иначе поставената темата. Пределно е ясно, че знаеш, колко голяма нужда има от малко дисциплина на място където се изказват повечко хора. Ако искаш на лични може да разнищим темата и съм почти сигурен, че и без да те питам ще се съгласиш. Ще се съгласиш също и че не се правя на шеф, а просто има моменти в които такива мерки трябва да се взимат. Ама да продължим по главната тема, че за шефстовото и мерките може мн да дискутираме...

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
    • Профил
Съдебно дело №....
« Отговор #15 -: 21.10.2008 22:06:28 »
Аз не съм на мнение, че някой субективен човек може еднолично да се смята за меродавен критерий за това, което се пише. Затова не трия спама в моя форум - даже сам си спамя в темите.

My Pic: