Автор Тема: Пътна инфраструктура в Сливен  (Прочетена 24172 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tosch

• Нов
  • Публикации: 28
    • Профил
С нарастващият трафик и старите улици, а и вече като европейци се нуждаем от радикални промени по пътищата ни. Като почитен гражданин съм си направил труда и старанието да ви покажа и предложа вариант за развитие на града, който доста би разтоварил някои натоварени очастъци в момента. За целта дори не са нужни светофари! Става въпрос за тунели под земята-ето на практика:

Въведенията са само трите тунела, които ако добре проследите и обмислите ще схванете голямата имполза. Розова градина е мащбирана по-добре тук:

така вече няма смисъл и от кръгово там
ето на практика как би изглеждало

компактно, удобно и рационално. Голяма част от трафика ще минава от там хем по-бързо и безопастно, хем освобождава горе място за пешеходците и за кръстовищата.
Интересно ми е какво мислите вие за това? Моля пишете мнения, препоръки, недоволства, критики и т.н.
« Последна редакция: 13.11.2010 21:54:35 от Moderator Club »
YOU CAN FIND ME ON THE ROAD...
СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА!

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
Re: Пътна инфрастпруктура в Сливен
« Отговор #1 -: 26.12.2008 20:06:21 »
Моето мнение е, че предложението е добро и изглежда добре но ако се реализира от тези фирми, които в момента разкопаха целия град и го оставиха в калища, ще има да чакаме години в окопи и целия град ще прилича на един Бейрут след престрелки. Явно пак трябва да дойдат външни фирми за да свършат работата бързо и качествено. А тези тунели малко дългички изглеждат на места и ако стане нещо като срутване или пожар аварийно-спасителните работи ще са силно затруднени.
Илли, Илли, лама савахтани!

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 440
    • Профил
« Отговор #2 -: 30.12.2008 23:44:15 »
Аз винаги съм бил за различни нива на пресичане. И понеже е грозно да е над земята, предпочитам подземните... Така, че съм за! Остава да се прецезират подземните тунели или кръстовища, или преходи, просто защото са по-скъпи.
Това е.

Неактивен UGLY_BOY

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 494
    • Профил
« Отговор #3 -: 06.01.2009 03:29:57 »
И аз съм "за", но ми прави впечатление, че такива тунели (или пасажи, ако предпочитате) липсват или са рядкост дори в най-големите градове на страната, камо ли да седнат да ги направят в Сливен. На никого просто не му пука.
Талантът е 5 %, а трудът - 95, но когато 5-те процента ги няма, 95-те отиват на вятъра!

My Pic:
http://photos1.hi5.com/0005/758/315/5DTDTq758315-02.jpg

jigjig

• Гост
« Отговор #4 -: 20.02.2009 05:34:31 »
Състоянието на пътната инфраструктура на Сливен съм я коментирал неведнъж.В некви други теми...
Проблема е, че няма никаква дисциплина в движението.Навъртял съм доста километри в цяла България, но шофьорите от Сливен, Ямбол, Стара Загора, Ловеч, Перник, Враца, Монтана и пр. бандитски градове, нямат равни ;-)
Интересно ми е цъкна гусин Василев в столицата с неговия голф3 ;-)
« Последна редакция: 04.08.2012 12:57:54 от Moderator Club »

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #5 -: 20.02.2009 13:43:22 »
Като гледам схемата, съвсем спокойно някои от тунелите може да не са тунели, ами най-обикновени улици и булеварди. Например от гарата до Бургаско шосе, от полицията до Новоселски мост /трябва отчуждаване, нищо друго/.
А на Розова градина може за се разшири моста в двете посоки или само на юг, и върху получената голяма площ да се изгради едно чудесно кръгово обхващащо  Братя Миладинови, Христо Ботев, Георги Данчев и Бургаско шосе. Ама да бъде истинско кръгово, не пикливата история дето я предложиха пред паметника Орлето...

Неактивен tosch

• Нов
    • Профил
« Отговор #6 -: 21.02.2009 02:04:48 »
И пак ще се тъпчем по пътищата. Това ще поема голяма част от трафика (който постоятто нараства и нараства) и вече в някои часове и в Сливен се получават задръствания на места, където стоиш и си чакаш да минеш , а като влезеш в колоната след като някой се смили над теб да те пусне си караш само на първа на полусъединител стотици метри до километри. Освен това така не се мешат и различните инфраструктури. Те пътищата отгоре пак ще си ги има, но те ще поемат друга част от трафика.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
Re:Пътна инфрастпруктура в Сливен
« Отговор #7 -: 16.05.2009 01:16:15 »
Не съм убеден, че са нужни чак такива радикални промени в града.Трафика не е кой знае какво.Нужни са две неща:
гладки улици с регулирани кръстовища както съм писал неведнъж/кръгово, светофари, маркировка и пр./.Вижте само колко години стоят и гният в ръжда светофарите на кръстовището за ямболско шосе и колко народ е мачкал текекии там.
Иначе, ако се започне подобен проект, може да стане като със Софийското метро ;-) В момента е започнат втория метродиаметър. Първия не е завършен изцяло и дори е на две части ;-)

Поздрави! :)
« Последна редакция: 16.05.2009 01:20:04 от MichaelPark »

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
« Отговор #8 -: 16.05.2009 08:29:32 »
...гладки улици с регулирани кръстовища...
Напълно съм съгласен. А дали при съществуващия състезателен манталитет на голяма част от шофьорите няма да стане основен проблем?
Loading...

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: 19.05.2009 00:25:53 »
Ще бъда малко Offtopic.

Няма нищо лошо в състезателния манталитет на част от сливналии.Все пак, края на август се провежда едно от най-атрактивните ралита в цяла България.
Какви мерки да се предприемат? Ами работещи камери на всяко кръстовище и повече патрулки.През най-пиянските вечери в града/по празници, петък и събота/, трудно можеш да видиш полицейска кола...

Неактивен tosch

• Нов
    • Профил
« Отговор #10 -: 09.01.2010 23:51:16 »
Ето още интересни идеи за преустройството на розова градина, един от най-проблемните участъци в града

както виждате всичко е много по-добре оформено и устроено за движение, с разширена грацка градина почти двойно и няколко фонтанчета

тук става въпрос и за разширение на бургаско шьосе с 4 ленти и островче между двете двойки. Също така за разширението на градската градина трафикът в нея зона се прокарва под земята, за което е нужно единствено изкопаването на канала и неговото укрепване. Също така и преустройство на шахти и тръбопроводи (ако има такива там). Но със сигурност ефекта ще е огромен.
« Последна редакция: 09.01.2010 23:54:24 от tosch »

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: 11.01.2010 14:13:19 »
Хареса ми идеята. За тунелчето - само трябва да се съобрази с нивото на дерето, за да не се наводнява.
Най-ценното е кръговото над моста. Точно такова кръгово е нужно там.

Неактивен Кичо

• Младши
  • *
  • Публикации: 136
    • Профил
« Отговор #12 -: 21.04.2010 14:10:42 »
Браво на момчетата! Какви предложения! Супер!
Това топлата вода ли е?
Един пич навремето откри Америка по свой собствен начин - откри я географската карта. Беше изпаднал в еуфоричен шок. Толкова пари да изсипят преди 5 века испанците за да открият нещо толкова елементарно. АМи че отворете картата бе аланкоолувци. Що трябва да тормозите нещастните моряци с някакви дървени корита да откриват нещо толкова просто и елементарно.
През далечната 1986г. един сливенски пътен инженер беше направил проект за кръгово движение на въпросното кръстовище, но поради други приоритетни цели тогава (реализацията на тролейбусния транспорт) проекта беше временно отхвърлен. За по-голяма детайлност на изложението въпросният инженер носи името Димитър Мартов. Жив и здрав да е.
Това което ви вълнува - организацията на движението се решава с едни по-специални планове от областта на т.нар. градоустройство. Това понятие обаче не е разбираемо за плеядата сливенски кметове от 1990г. насам, а да не говорим за последния и все още актуален кмет.
Конкретните специалисти които разработват такива планове се наричат архитекти.
Архитектите са слабо популярни сред народонаселението поради журналистическо-манталитетно-образователни причини.
За архитектите се сещаме обикновено, когато на някой строеж или обект в експлоатация (да си припомним случая "ИНДИГО") се случи нещо неприятно, фатално поради човешка глупост или алчност.
Та да си дойдем пак на приказката, архитект трябва да е начело на един екип от доста специалисти, които да разработят конкретното кръстовище и някои други кръстовища свързани с него. Тези неща обаче не се решават на парче - т.е. тази сутрин някой решил да прави кръстовище и до вечерта вече е готово. Това е познатата от фолклора за бай Мангал приказка: - "Ори, мели, яж!"
Ясно е, че по тази максима няма да се получи. Необходимо е социологическо проучване за перспективите за развитие на Сливен и свързаните с това основни потоци на автомобилите по различни схеми - от града към пром.зона и обратно, от града към вилните зони и близките села и прочие. За тази цел трябва всички улици да са проходими, а не разкопани и затворени на 70%, както е в момента и едни човечета да стоят на определени възлови кръстовища и да извършат преброяване на потоците от автомобили по минути и по направления в продължение на една година. Резултатите се обработват и се съставят диаграми с основните натоварвания и пикови моменти.
След обобщаването на тези резултати се пристъпва към планиране на комуникациите - брой ленти за движение, кръстовища и пр.
Сливен има комуникационно-транспортен план от времето на бай Тошова България, но не е завършена реализацията му. От тогава до сега обаче са настъпили доста промени в профила на промишлената зона, като брой предприятия и брой заети работници. Промени се и профила на употребяващите автомобил за придвижване. По социалистическо държавата регулираше и количеството автомобили които могат да бъдат в обръщение - спомнете си за вноските на вашите родители за покупка я на Лада, я на Москвич, я на Трабант или Вартбург - лесно беше улиците да се подържат в ненатоварено положение (чакай 15 години за едно Трабантче, че да те видя с какво ще задръстваш общонародните улици).
Ясно е, че проблемите са много и комплексни и с предложения от типа на: - "Светна ми Едисоновата лампа." няма да се решат. Решават се с компетентни ръководители. Повече няма да пиша за да не се изкуша да употребя квалификация, която модераторите да решат, че е обидна, а дали Сливен избира компетентни хора да го управляват (т.е.хора които не носят традиционни обувки от драна свинска кожа известни от миналото като "цървули") то си личи по решените или създадени проблеми. :)

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #13 -: 27.05.2010 03:54:06 »
Мда, така е!

Интересно ми е, кога ще започне асфалтирането на улиците? В момента в града действат /мисля, че/ само 2 светофара. Едни си работеха и преди. В момента са спрени заради разкопките. Другите изобщо не са били в действие - говоря за ямболския път и горе в сини камъни на фрегатата. Доколкото знам единственото кръгово в града е направено заради хотела на Вашия обичан и уважаван кмет Й. Лечков. Дочух и друго/нямам представа дали е така/, но голяма част от града ше се разкопае на ново защото не спазени доста от изискванията за ВиК, имам предвид новия полиетилен, и канализацията.... Отделно ще се копае за газификация, малко след като заровиха улиците. Чудя се как е възможно това?!

Неактивен tosch

• Нов
    • Профил
« Отговор #14 -: 15.06.2010 14:55:22 »
Така е процедурата за това е ясна и не е от вчера или днес, това кръгово наистина е от много години запланувано. Но въпросът е след като има толкова компетентни, можещи и кадърни защо нищо не се предприема да се прави по въпроса. Управляващите това, управляващите онова. Ами така ще е още не 20 ами още 100 години ако щем докато ги оставяме да си правят каквото си искат и както им отърва. Защо в една Англия или която и да е друга страна това нещо няма да си го и помислят да го оставят така, защото хората няма да си траят като нас и само да ги тъпчат и вземат паричките бог знае само за какво. Защо в Англия ремонтите се правят най-вече  през нощта за да не се пречи на движението и хората да обикалят целия град заради 1-2 километра разстояние и то през разкопани улици и да вдигат прахоляк до небето както правят нашите уж много акълни инженери и управляващи, защото всички си мълчим и търпим. Ако всеки ден се започнат стачки пред общината дали всичко ще продължава така? Едва ли.

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #15 -: 28.06.2010 15:08:04 »
Е вече си имам кръгово, само че на права улица с незначително кръстовищеи разклон към хотела на кмета.
Да ни е честито!

Неактивен Umeren

• Младши
  • *
  • Публикации: 70
    • Профил
Кольо Милев обяви преди време, че при строежа на кръговото движение до Клуцохор ще се проучи възможността да се положат тръби за напояване.
Лично аз не виждам такива тръби. Ако греша - поправете ме!
Г-н Кмете, поставете ги, все още има време - тръби за напояване, тръби, в които да се положат кабели за видеокамери, тръби за електричество - за осветление. Е. може да го направите и след асфалтирането, но така ли трябва?

Кръговото до Клуцохор:

Кръговото до стадиона:

Различните комуникационни тръби са изведени в центъра на кръговото:

Към тръбата за вода е свързана система за капково напояване:

Неактивен Umeren

• Младши
  • *
  • Публикации: 70
    • Профил
Кръговото движение до Тернопол
« Отговор #17 -: 27.11.2012 20:02:40 »
Днес бе открито предсрочно кръговото движение до Тернопол.
Изведена е и водопроводна тръба за напояване на градинката в средата на кръговото.
Да ни е честито!
А кметът Кольо Милев да се огледа спешно за следващото кръстовище.

Неактивен отец Силвестър

• Нов
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Пътна инфраструктура в Сливен
« Отговор #18 -: 14.12.2012 08:23:14 »
"Архитектите са слабо популярни сред народонаселението поради журналистическо-манталитетно-образователни причини." - много ми хареса това, което написа Кичо. Лечков си "купи" архитекти от София, за да покаже елитарност или Бог знае какво. А ние си имаме достатъчно добри архитекти, които да помогнат с адаптирането на пътната ни инфраструктура към съвременните и бъдещите условия в Сливен. Уви, всеки кмет на Сливен след 10-ти ноември си мисли, че е единствен и последен. Приемственост - 0.
Това с тунелите е прекрасна според мен идея, но не съм убеден, че няма да ни трябват подводници за тях. Сливен има естествена денивелация, а по време да дъжд реките в града се изравняват с броя на улиците.

Неактивен Dimityr Ivanov

• Нов
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Пътна инфраструктура в Сливен
« Отговор #19 -: 10.06.2013 12:07:43 »
Много време се канех да снимам на какво прилича градинката на новото ни кръгово , е наканих се , за моя радост най - накрая бяха изчистили боклуците и тревите :)

Дотук добре , НО толкова ли е трудно да се направи система за напояване (вероятно да , защото под него няма тръби и няма река близо  ::) ) ?! Ето как жълтее сега (при положение , че често вали все още) , а как ще е след два месеца ?!

Не казвам , че е жизнено важно за Сливен , но като се прави нещо , нека е както трябва ... Другото кръгово е за пример в това отношение , но пък то си има други кусури ...