Автор Тема: Сливенци нека отново подкрепим Краси Аврамов  (Прочетена 11754 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

me4tanieto

• Гост
Горда съм, че Краси Аврамов спечели! Нека знае, че сме с него в този труден момент. Писна ми да чета във разните форуми колко е некадърен. Както и да гледам по телевизията всякакви нападки и безумни твърдения. Краси, аз съм с теб!

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • Публикации: 125
  • 78' limited edition
    • Профил
За начало да кажа, че мн рядко гледам телевизия и не бях чувал "Излюзия", най-малкото защото слушам много различен стил музика. Но това не означава, че не мога да оценям хубавата музика, дори когато не е от "моя" стил (изключения са само чалгата и операта - тези стилове не ги... съответно - одобрявам и разбирам, но не и обратно ;) )
Това го казвам, за да се знае че не съм бил обременен с някакви впечатления за песента от преди това, т.е. не съм и бил фен и съм напълно безпристрастен.
За скаднала с изпълнението на Краси Аврамов разбрах от интернет новини и реших да чуя за какво става въпрос. Веднага намерих клипа от Евровизия във vbox7 и... останах потресен. Веднага изгледах и студийния запис на песента и тя наистина звучи доста приятно и професионално. Песента вярно е трудна, има много високи тонове за които трябва наистина добър глас, но... човека-глас явно точно тази песен я може само в студио. А Евровизия не е playback шоу и с това изпълнение просто сме обречени на провал. Защот като слушах изпълнението имам чувството, че на онази сцена не стоеше Краси Аврамов, а пях аз. А аз, бъдете сигурни, не мога да пея, освен "Градил Илия килия" на пияна глава :D

AVIANA

• Гост
Подкрепям го напълно.Първо защото тази песен е нещо различно от всичко показвано до сега.Не съм музикален педагог и не мога да кажа колко професионално е изпълнена или не.Но знам едно- Евровизия е за зрителя и слушателя ,а не е урок по музика.Смятам че на подобен конкурс се оценя общото звучене и дали харесва на хората или не.На мен ми хареса.Смятам че и на доста европейци ще им хареса също.Не знам защо го нападат точно заради това .Или забравяме, че евровизия не е само България и тази песен ще се оценява  от много други хора ,които въобще нямат отношение към държавата ни.Честно казано ми писна от монотонното и еднакво звучне на Графа,от непрестаннто тикане на Нора която също не ме впечатли.За повече от недопустимото облекло на Марияна Попова няма да говоря и трябва да си много безочлив да се явиш пак на подобен конкурс ,когато Европа веднъж ти е показала вратата.След Красимир Аврамов бих отличила само Стефан Илчев.Но да продължа с това защо го подкрепям.Подкрепям го защото е сливнанлия.И това че го споменава във почти всичките си интервюта ме прави особено горда.Кога най - после ще подкрепим нещо нашо ?И си мисля че явявайки се на подобен конкурс г-н Аврамов ще представи не само себе си но и града в частност.Този град има много способни хора, с които би трябвало да се гордеем.Надявам се че Краси Аврамов няма да падне духом след цялата помия която се излива сега в/у него и ще отстои себе си и своята песен докрай.КРАСИ С ТЕБ СЪМ!!!

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
Е, значи казвате, че живото изпълнение на песента не звучеше фалшиво? Аз почти си направих 1 към 1 аналогия на звученето с "6 кокошки съм заклала". И аз не съм музикален педагог, ама съм слушал музика достатъчно, и на живо, и на запиз, за да усетя фалшивото пеене. По време на изпълнението на песента гласа на Краси просто се мъчеше.
Ей сега ще я чуя пак за да видя да не би да съм останал (случайно) с грешни впечатления, ама за съжаление... едва ли.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11608
    • Профил
Много един такъв женски глас вади Краси Аврамов, слушах му песента! :)
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

AVIANA

• Гост
Борка всички други бяха перфектни ли?Дай да не бъдем толкова мнителни де.Поне веднъж тоя Сливен да застане зад хората си.За да е на финал песента  и изпълнителя за минали 4 кръга.И са прослушвани от жури което разбира.Ти като радио водещ никога ли не си имал проблеми с гласа? Нормално е.Развълнуван е човека.Нека не се хващаме за дребните неща ,а да погледнем нещата под друг ъгъл.Нека поне до манталитет да се доближим малко до европата, а не да се плюем за щяло и нещяло.Защото със тези  реакции на"видни" представители на музикалното съсловие много се излагаме.Показаха за пореден път ,че не могат да губят и да се държат достойно след това.Нека един певец като Миро да не казва че Краси Аврамов пее фалшиво ,защото и той го прави.И Данчо Караджов като застане да плюе някой да помисли нековата щерка Лорчето дали става за певица.Пък тогава да дават оценки за другите.Борка вярвай ми че и ти да участваш в подобен конкурс дори и със" градил илия килия" ще те подкрепя.

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
Ъъъ.. не съм този Борис Беленски за когото си мислиш. Освен роднинска връзка с този Борис за когото говориш друго общо м/у мен и него няма.
Глагодаря за думите свързани с подкрепата, мило и топли, но не е правилно. Според мен трябва да се отърсим от този начин на мислене да избутваме свойте, а другите, макар и по-можещи, да стоят в калта.
Аз да се мотивирам отново защо не подкрепям изпълнението (не песента) на Краси. В началото започна добре и добре звучеше за изпълнение на живо. Но колкото по към края на песента отиваше, толкова се и влошаваше качеството на песента. И това ще се усети от журито там, защото те ще са много повече от педагози, те ще са си тотални професионалисти. А щом аз усещам влошаването в гласа на Краси... аз, нетренирания и както стана ясно никога намесен професионално в музиката като моя съименник и братовчед, представи си те колко добре ще го чуят.
А иначе признавам ,че видях само изпълнението на Краси Аврамов, но при положение че е победител се интересувах само от него.
Също изказванията на други господа не съм ги чел, ама вярно че Миро не трябва да се обажда много - първо заради изтъкнатата от тебе причина и второ защото не му стига пипи за смислен синтез на изреченията.

me4tanieto

• Гост
Добре де, песента е хубава! Аз си я тананикам 10 дни вече...Напълно нормално е човек, когато е развълнуван да му трепери гласа....
Повярвайте ми аз пея добре според тези, които са ме чували, но ако ми кажат че съм спечелила Евровизията няма да мога да издам звук, камо ли да пея....

AVIANA

• Гост
Извинявам се за грешката.Но това исках да обясня и г-н Беленски не ме разбра.На Евровизия журито са всички хора ,на които тази песен ще им хареса.Няма жури там от професионалисти ,които да слушат дали вярно пее.Важното там е общото звучене,визия,мизансцен.Образ,звук,цвят и движение.Не само звук.Затова помолих да не се вторачваме само в една определена част на една песен.Замислете се и за текст.Той също е важен,мелодията също.Преплитането на няколко стила в едно с българския фолклор ,мисля че се цени в Европа.Защо забравяме, че една от най добрите песни на Фреди Меркюри е именно тази с Монсерат Кабайе.И да г-н Беленски по ми е готино да избутвам сливнанлия отколкото самопровъзгласил се столичанин или столичанка дошли от някое село.Патриот съм сори.И си обичам града и хората, които по някъкъв начин не го забравят дори и на хиляди километри както го прави Красимир Аврамов.

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
Благодаря, но няма нужда от извинения.
И не съм съгласен с логиката ви (може и на "ти". Приемам това изцяло като приятелски спор в търсене на истината).
me4tanieto, какво прави 1 професионалист повече от 1 изпълнител в долнопробно кабаре например? От многото неща ще изтъкна, че той трябва да си владее гласа по всяко време. Това е долу-горе като стрелците 1 време в Дивия запад - по какво се разбира най-добре че е добър - по това че още е жив. Какво прави 1 изпълнител професиоанлит - това, че като излезе на сцената и каъвто и приз да е спечелил, гласа му не играе така, сякаш всеки момент ларинкса му ще се скъса (тук малко прекалих, ама усещате посоката)!
Изпълнителя трябва да изглежда додбре, да има излъчване, текстове и музика на песните, хореография на сценичните изяви, но и... глас. Говорим за музика, не за модно дефиле. Глас трябва да има и той тряба да е чииииитаааааав, а не чииитаааа... буху-буху-ааа... ееее...
Всеки глас си има своите граници, Аврамов просто е избрал песен, която се разминава с неговите. Иначе песента е хубава и на мен ми звучи наистина сложна за изпълнение... има доста високи тонове за вземане и Краси накрая ги замаза. Точно това звучеше ужасно. А края се помни и то най-много.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
Евровизия и песента на Краси Аврамов
« Отговор #10 -: 27.02.2009 09:43:49 »
Тази сутрин при Николай Бареков и Краси призна, че е бил учуден от прекалено голямата разлика в процентите при гласуването за българската песен на Евровизия. Аз също леко съм учуден, че точно той спечели и то с това непрофесионално изпълнение. Разбира се възможни са и външни фактори, като временно неразположение на гласа , проблеми с озвучението и какво ли още не. Важното е да не превръщаме временното неблагополучие на една песен в национален позор и една голяма кочина, както най-често става в България. Защото сега всеки който е имал някакви мераци от малък да стане певец, ще каже в публичното пространство: Е аз ако бях отишъл - щях да пея по-добре. Или пък всички участници, които са разочаровани от факта че не са те на мястото на Краси Аврамов, ще започнат да търсят "световен заговор" в първото му място. Важното е като страна и нация да се мобилизираме, а факторите от които зависи това, да способстват, тази песен да се подготви и представи перфектно на Евровизия, пък каквото трябва ще стане по-нататък.
Илли, Илли, лама савахтани!

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
Линк на песента във Вибокс http://www.vbox7.com/play:527cd52b Всеки може да чуе и да направи анализ - за себе си!

me4tanieto

• Гост
Да, вичко чухме изпълнението. За мен ного фактори попречиха. Но ето песента е претърпяла някакво развитие и според хората на изкуството е добра. От сърце желая на Краси Аврамов успех в Москва.

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
И аз четох някъде из нета, че песента звучи по-добре. Все още не са били изгладени нещата на 100%, но работата по подобряването продължава.
Няма да подкрепям песента, ако ще е заслужено... просто няма да ми е кеф. Но ако ми хареса, ще си счупя пръстите от стискане при представянето й в Москва. Какъвто и да е случая, поздравление и признание към Краси Аврамов за положения труд.

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
Борисе ние няма да можем да гласуваме на представянето на песента в Москва - просто това не е позволено в  регламента. Тоест никоя страна не може да гласува за своя изпълнител и това донякъде граничи с много политика. Затова мисля правилно Краси подкани политиците ни да лобират в редица близки лобита и европейски страни за подкрепа, както Гърция очаква подкрепа от нас примерно. Варианта е да си купим гръцки, ромънски, турски, и сръбски предплатени карти и в момента на гласуването да сме или на близка екскурзия в някой от тези страни или много близо до границата, където картите са активни. А за песента и аз чух че се работи по нея в момента и искрено се надявам нещата да се получат на сто процента. Пък човек не знае от къде ще дойде успеха - може и чрез тази песен да ударим десятката - кой знае!