Автор Тема: проблеми и с БТК ADSL  (Прочетена 10699 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tosch

• Нов
  • Публикации: 28
    • Профил
проблеми и с БТК ADSL
« -: 13.03.2009 01:33:33 »
От края на миналата година (2008) започнаха чести и редовни проблеми с интернета на БТК. Всички знаем за Сливен специално това беше най-добрият интернет на добра цена. Да но явно абонатите станаха твърде много и трасето им взе да се претоварва, пуснаха безплатна проба за 1 месец и ако ти хареса да се включиш и накрая какво стана? Хората без пари имат хубав нет, а аз който си плащам ощетен отвсякъде-често прекъсва връзката, скороста е с пъти по-ниска от колкото трябва да е, редовни проблеми с международния трафик и какво ли още не. Обаждаш им се да се оплачеш-ами даааа колегите работят по отстраняването на проблемаааа дрън дрън че пляс. Или обадете се към бизнес отдела да се оплачите. Там пък обадете се към техническия отдел и те правят на будала. Колкото колеги имам на БТК всичките реват вече от тях.
За това мисля скоро след като ми изтече договора да се прехвърлям на ODSL вече (отскоро са в Сливен), предлагат същата скорост на същата цена, но се надявам там поне да няма такива проблеми.
Добре ще е и вие да споделите нещо
YOU CAN FIND ME ON THE ROAD...
СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА!

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
Re:проблеми и с БТК ADSL
« Отговор #1 -: 23.03.2009 15:57:50 »
Да, проблемите им на бтк продължават, продължава и безочливото им отношение след обаждане до т.н. център за поддръжка. Особено вечер в диапазона 18-23 часа е отвратително положението.

Тоя ODSL ми се вижда скъпичък, освен това се иска тел.пост към въпросните бтк, което оскъпява удоволствието допълнително. Ак остава дума за това де - http://www.orbitel.bg/bg/91/ODSL

За последните няколко месеца най-добрият вариант за Сливен е кейбълтел - http://www.cabletel.bg//?p=Internet via LAN&lang=bg Писал съм вече поне веднъж във форума за това. Като оптималният вариант е оптика до дома с цифрова телевизия, интернет и т.н. в малка комбинация с добри съседи за мрежичка и споделяне/намаляне на сумата за нета  ;)
Насила хубост не става !

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11686
    • Профил
« Отговор #2 -: 23.03.2009 17:26:53 »
За последните няколко месеца най-добрият вариант за Сливен е кейбълтел - http://www.cabletel.bg//?p=Internet via LAN&lang=bg
Прав си Калчо, поне за момента най-добрият доставчик на Интернет е на Кейбълтел. Аз също съм на него и съм много доволен. :)
« Последна редакция: 23.03.2009 17:29:18 от Moderator Club »
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

trick

• Гост
« Отговор #3 -: 25.04.2009 05:09:06 »
За момента в Сливен ползвам бтк адлс и съм доволен, че за 3 години има некви минимални прекъсвания.?Имам рутер, който гледам непрекъснато и неколко машини накачени в квартала...
Скоро обаче мисля да тегля оптиката...

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
« Отговор #4 -: 27.11.2009 03:18:21 »
Отдавна не е писано тук.По-добре ADSL, отколкото жалката услуга на кейбълтел...

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #5 -: 17.04.2010 06:52:04 »
Т.е. всичко друго, но не и кейбълтел.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #6 -: 19.06.2010 04:32:10 »
Проблеми хиляди с тези кенефи - вдигам тунели - падат. Връзката е - no comment. Разговори, разходи.... спорове по 40 минути.... Пипат си по мрежата каквото и когато си поискат - след това нищо не работи.... Звъниш - драми.... отново обяснения по кол-центъра докато се свържат с някой малко по-технически грамотен, който влиза в модема, натиска бутончето "тест" и казва, че всичко е ОК.
Домашните потребители са с динамични ip адреси....

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #7 -: 28.06.2010 15:20:46 »
Прав си Калчо, поне за момента най-добрият доставчик на Интернет е на Кейбълтел. Аз също съм на него и съм много доволен. :)

Отдавна вече не е така. Не се обиждайте, обаче тая картинка за мен е повече от красноречива.

[прикачен файл изтрит от администратор]

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
« Отговор #8 -: 28.06.2010 15:27:01 »
Отдавна вече не е така. Не се обиждайте, обаче тая картинка за мен е повече от красноречива.

Не се се обиждаме, нали за това е форума да намерим най-доброто. Поста е от март миналата година. Към момента симпатиите ми са насочени към комнет. Тъпото и лошото е, че тая класация се сменя постоянно. И на всяка крачка трябва да внимаваш - примерно какво сирене и откъде да го купиш, какъв салам и откъде. С интернета разбира се също трябва да се внимава и постоянно да сменяш доставчик та белким да си от "по-малко губещите". Ехх, че смотана територийка  ;D
Насила хубост не става !

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
« Отговор #9 -: 29.06.2010 11:35:17 »
Всеки знае как е в Сливен:

БтК т.е. Виваком - стабилност и непрекъсваемост с недотам висока скорост.
Другите доставчици - висока скорост, но нестабилност при екстремни метеорологични условия.

Другото са празни приказки.
Loading...

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #10 -: 07.07.2010 03:23:20 »
Абсолютно съм съгласен с картината със средния пръст. Обаче! Това важи за по-големите градове, където всеки втори доставчик ти предлага fiber to the building - 40 мегабита за 20 лева/примерно/.
В Сливен нещата не стоят точно така. Не само, че няма кой да ти пусне оптика/а дори и да има цената ще е извънземна-нереална/, но и ланките са под всякаква критика от към инфраструктура.
На БТК/Виваком свързаността ми е прекъсвала сигурно не повече от 3-4 пъти за няколко години вече. Скоростта е що-годе добра и ми излиза безплатно. Прекъсвания няма. Ядовете са, ако се наложи да се говори с тях по телефона. Това е ясно.

Всеки сам си прави избора. Аз съм избрал на този етап да съм към тях.

Поздрави!

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #11 -: 17.08.2010 23:10:56 »
Не се притеснявайте, проблемите с БТК са първите 2-3 месеца. После ще почнете да ги приемате като нещо нормално.