Автор Тема: кв-Сините-камъни  (Прочетена 12321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marin63

• Нов
  • Публикации: 15
    • Профил
кв-Сините-камъни
« -: 22.03.2009 14:46:50 »
Г-н.Кмете

Докога жителите на кв.Сини-камъни ще вървят в калта.Квартала замяза на бунище.Защо не дойдете пред бл.11 в същия квартал да видите в какво състояние се намират живущите от блока.Не стига това ами тези строежи които се издигат пред самия блок превърнаха мястото и самата улица пред блока в строителна площадка.Децата трябва да ходят с каски---улицата е задръстена от кубици пясък---пътното платно е задръстено от счупени тухли не стига това ами има такава голяма локва вода с която може да се наводни повереното ви кметство.Хората няма къде да стъпят от кал---няма къде да си паркират автомобилите.Навремето гласувах за вас и пак ще гласувам защото съм доволен но оправете нещата в най-кратки срокове дотегна ни.И ако трябва глобявайте тези които строят не можем да понасяме повече това.

trick

• Гост
Re:кв-Сините-камъни
« Отговор #1 -: 25.04.2009 04:35:39 »
Здравей г-н марин63,

Мисля, че това не подходящото място за обръщение към кмета на Сливен.

Поздрави!

Атанас Димов

• Гост
« Отговор #2 -: 01.09.2009 17:44:41 »
Уважаеми сливналии вижте тази боза:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=376326
http://dariknews.bg/view_article_comments.php?article_id=376326#comment_form
Платено репортажче.

Ето и още една боза:
http://forum.sliven.net/index.php?topic=4953.msg21955;topicseen#msg21955
Моята тема не казсае проблемите на Сливен и Администратора я заключи и ми "препоръча" тая дето никой не пише!

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
« Отговор #3 -: 01.09.2009 19:23:55 »
И аз си мисля, че заключването на темата бе неумело направено. Поне да беше преместил постовете на хората г-н Беленски.

По-темата: Еми на въпроса: "Кога ще асфалтират кв. Сини Камъни?", отговорът е: "Никой не знае !"
Loading...

Атанас Димов

• Гост
« Отговор #4 -: 02.09.2009 09:48:21 »
И аз си мисля, че заключването на темата бе неумело направено. Поне да беше преместил постовете на хората г-н Беленски.

По-темата: Еми на въпроса: "Кога ще асфалтират кв. Сини Камъни?", отговорът е: "Никой не знае !"
Все някой трябва да знае.
Относно г-н Беленски, той е прав от гледна точка Администратор. Наистина по този начин се създава хаос в един форум и му благодаря за преместената тема. Нека спрем да съдим хора, които не са ни виновни за положението в което сме. Дайте да си продължим темата както трябва та може и да направим нещо за нашите пътища!
Проба за препратки от Google: Ключови думи: Лечков Община Сливен Сини камъни асфалт дупки шахти

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • Публикации: 125
  • 78' limited edition
    • Профил
« Отговор #5 -: 02.09.2009 11:22:05 »
Аз живея в Даме Груев и проблема ми е доста чужд. Но редовно когато съм използвал такси съм ги питал защо те, при положение, че може би тях това ги касае също толкова пряко, колкото и живущите там не спретнат 1 стачка или не направят някаква демонстрация.
Собствениците на какъвто и да било търговски или друг бизнес обект по тези улици също са много засегнати. Те също трябва да се замислят за някаква проява.
Миналата година ходих в Сини камъни да си изправям джанта на колата, защото пътищата в Сини камъни липсват, но за сметка на това останалите са просто ужасни. Гаража на този майстор беше заобграден от такива улици ала "съществуващи само на картата". Не знам дали като отидох да си оправя 1-та крива джанта не накривих другите 3. Но най-абсурдното беше, че в съседство до него имаше автомивка. Сигурен съм, че ако тогава това е било единствения бизнес на този човек, то малко след това той е бил на трудовата борса.
Така че събирайте се и отивайте пред общината на протест, а като ви кажат, че не сте предупредили за проявата и трябва да си ходите им кажете, че няма как защото няма път до вас, а не си носите гумените ботуши. Това не беше на сериозно, но съм сигурен, че много хора ще се отзоват за протест или каквото и да е било там, но просто няма 10 човека, които да дадат "искрата" и да направят нещо.

Атанас Димов

• Гост
« Отговор #6 -: 02.09.2009 12:20:44 »
... много хора ще се отзоват за протест или каквото и да е било там, но просто няма 10 човека, които да дадат "искрата" и да направят нещо.

Евала на поста.
Аз лично никога не съм организирал стачка протест или нещо подобно.
Хайде няма ли някой който го е правил. Аз ще съм първият записан протестиращ.

Димитър Димитров

• Гост
« Отговор #7 -: 02.09.2009 12:26:06 »
Наско,дано само не си единствения!Нали знаеш,че сливналии в някои отношения са като овце(мисля го съвсем сериозно!А и са с много комплекси)

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
« Отговор #8 -: 02.09.2009 15:37:44 »
В 1 друг форум някой беше описал процедурата. Ще я потърся и ще пиша тук.
А сливналии, че сме кротки... то къде ли не е така. Всички си се гушкаме в къщи и само цъкаме с език що сме на този хал и как държавата ни разказа играта (включвам и себе си). Но не всички са така. Знам, че има хора с... да го наречем непримерим дух, които имат и хъса, и силите, и времето да направят нещо по въпроса. Не е казано, че само 1-н трябва да свърши всичко. Съберете се 10 заинтересовани човека на по чаша бира, 2-3 от тях да подемат да правят нещо по въпроса. После и още 2-3 от останалите да се амбицират да довършат задвиженото дело и ще стане работата. Просто тряба да се започне, иначе става като вица:
- Боже, нека да спечеля от тотото!
- Ами пусни фиш най-накрая де!

Edit:
Намерих потребителските инструкции :) за провеждането на протест:

Цитат
Гарантирам, че съветите ми са работещи. Регл. документи са доста стари, но ако ще организираш протест/шествие/, правиш следното:
Пишеш заявление до кмета на общината и веднага копие да п-ля на Общ.съвет, със следните реквизити: Кой, какво, с каква цел, кога и къде ще организира. Задължително телефони за връзка с организатора. Декларираш, че ще вземете мерки за ненарушаване на обществения ред по време на мероприятието./носиш отговорност за което/
Пазиш си входящия номер! Ако ще е протест, митинг, заявлението подаваш до 48 часа преди провеждането, ако ще е шествие-до 5 дни предварително, като тогава посочваш и маршрут за предвижване. Кмета може да предложи промяна в някои от реквизитите. Може и до 24 часа от заявлението да ЗАБРАНИ провеждането. Веднага обжалваш до Председателя на Общ.съвет/нищо, че и той има копие от заявлението/. Ако до 24 часа втория не се произнесе-действате. Хубаво е заедно с жалбата до Председателя на Общ.съвет, веднага да жалиш и до Районния съд, който се произнася до 5 дни и неговото решение е окончателно. Протеста трябва да приключи до 22.00 часа.

Разбира се най-добре това да го потвърди някой адвокат.
« Последна редакция: 02.09.2009 15:49:22 от Борис Беленски »

Димитър Димитров

• Гост
« Отговор #9 -: 02.09.2009 20:47:50 »
Хубав виц :D Наско стягай се...до тук сме трима(Броя и г-н Беленски)

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
« Отговор #10 -: 03.09.2009 11:48:53 »
Съжалявам, че трябва да го кажа, но мен не ме бройте, защото аз след по-малко от месец няма да съм вече в Сливен. Мигрирам към Бургас... за постоянно.
Но ако ударя там на камък и реша да се върна... тук ще съм 1 вид бездомен за известно време и няма да имам никакъв проблем да живея на палатка пред общината :)

Атанас Димов

• Гост
« Отговор #11 -: 03.09.2009 12:13:27 »
Съжалявам, че трябва да го кажа, но мен не ме бройте, защото аз след по-малко от месец няма да съм вече в Сливен. Мигрирам към Бургас... за постоянно.
Но ако ударя там на камък и реша да се върна... тук ще съм 1 вид бездомен за известно време и няма да имам никакъв проблем да живея на палатка пред общината :)
Аз ще ти я осигуря палатката ;)

П.П. да не би да продаваш недвижим имот като заминаваш? Аз си търся нещо в момента.

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • 78' limited edition
    • Профил
« Отговор #12 -: 03.09.2009 12:22:11 »
Не, ще го давам под наем, поне да ми плаща част от наема в Бургас.
Другите пари се надявам да ги спестя от по-редките ремонти на автомобила :)
Не че в Бургас пътищата са кой знае колко по-добре. Но аз ходя там редовно вече година и малко и със сигурност не съм забелязал да правят масивни ремонти... до безкрайност.

Димитър Димитров

• Гост
« Отговор #13 -: 03.09.2009 14:17:21 »
Още един сливналия напуска града :(Най-накрая ще останат само циганите и мутрите....

biskvitka

• Гост
« Отговор #14 -: 03.09.2009 14:46:16 »
...Нали знаеш,че сливналии в някои отношения са като овце(мисля го съвсем сериозно!А и са с много комплекси)

колко добре звучи.
ДА не си чешите само езиците тук?

нищо няма да стане - т.е. с това да се направи протест и знаете ли защо, защото всички ще чакат другите да ги оправят.
Знам от опит - организирала съм и шествие и мирен протест - за една година.
Е, става дума за майки, деца, детски площадки, кърмене, но знаете ли колко хора дойдоха на двете мероприятия - около 30 общо :(
Просто ние сме такава нация, че не си търсим ПРАВАТА.
И да се съберете на бира - пак няма да стане - всеки ще си вика, другия да ходи до Общината или до Полицията и т.н.
Вече съм минала по този път на организатор и нищо не се получава  :-[ ...за съжаление...