Автор Тема: ComNet Сливен?  (Прочетена 21498 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dqdoshiki

• Гост
ComNet Сливен?
« -: 04.09.2009 02:14:13 »
Как е този доставчик?
Някой използва ли неговите услуги, за да каже дали е читав,
Аз мисля, да се мятам на него, защото ми трябва хубав интернет на който ще държа сървър за една игра и не трябва да има лаг и всякакви забавяния по трасето.
Чакам коментари, защото скоро трябва да зема решение дали да оставам на БТК или да го сменям :)

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • Публикации: 125
  • 78' limited edition
    • Профил
Re:ComNet Сливен?
« Отговор #1 -: 04.09.2009 11:41:59 »
За ComNet нямам информация или поне не ми е така бистра мисълта в главата за тях.
Според мен за такава инициатива избери доставчик, който не е доказан само на регионално ниво. Ако не греша ComNet има само в Сливен, т.е. това не е фирма с доказана амбиция задължително да остане на пазара и да се развива. Представи си, че след година се откаже от дейността, поради сериозната конкуренция от други застъпили на наша територия интернет доставчици "гиганти". Пък и в случая въпроса ти не трябва да е само за uptime-а, ами и за изходящата скорост и гарантирания и минимум.

dqdoshiki

• Гост
« Отговор #2 -: 04.09.2009 14:01:16 »
Хмм, не мисля така :)
ето това е сайта им
www.comnet.bg
Имат в изградена мрежа в доста големи градове.
Като цяло знам, че е Бургаска фирма и целия Сливен е окабелен и има техни switch-ове по всички стълбове за осветление :)
Един приятел от Даме Груев е на тях и скоро ми праща едни клипове с 1 МБ, тъй като БТК-то ми не може да тегли с повече...

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • Публикации: 125
  • 78' limited edition
    • Профил
« Отговор #3 -: 04.09.2009 14:45:24 »
ОК, аз казах, че не съм запознат с тях и ти дадох критирии за оценка от моя гледна точка.
Разгледах много бегло сайта и явно имат утвърдена практика на ISP. Членова са на RIPE от което се предполага, че ще могат да ти дадат реално IP, което задължително ще ти трябва. Остава въпроса на каква цена и дали услугата им си струва.
Предполагам че си го отренирал, но все пак да попитам - хостинг, backup, сигурност, DNS-и?

Пожелавам ти проекта да е така успешен, че да мислиш да mirror и резервно ISP! ;)

dqdoshiki

• Гост
« Отговор #4 -: 04.09.2009 15:50:49 »
Тези дни, ще отида до офиса, за да видим какво предлагат и дали ме устройва :)
Ще подържам CS(counter-strike) сървър и не трябва да има никакъв loss на пакети по трасето.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
« Отговор #5 -: 12.09.2009 04:40:07 »
Конекцията става с PPPoE, което е повече от тъпо и безсмислено.Дават ПУБЛИЧЕН ДИНАМИЧЕН IP АДРЕС.Вътрешната ти мрежа е 192.168.0.0/24. 192.168.1.0/24.Виждаш маса PC-та...Можеш да си снифиш паролки и да правиш щуротии.Това си е техна политика.

Взимат от EvoLink.Кабела им нестава - евтин, некачествен, оборудването също/д-линк, репотек и пр. лайна/.Мрежата не е подземна, суичовете са по дървета, стълбове, покриви.

Ти решаваш.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11622
    • Профил
« Отговор #6 -: 25.09.2009 13:01:54 »
Бре, сериозно предприятие, сега разгледах сайта им!
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #7 -: 27.09.2009 03:20:21 »
Привидно, да :) Ама си е бозица братле... Поне от т'ва, което видях...
Всеки втори взе да ми предлага телефония, пляснал един астериск в офиса си.... заеби ги тия!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11622
    • Профил
« Отговор #8 -: 27.09.2009 13:19:17 »
Нямам и намерение засега да сменям доставчика си на Интернет, просто ми направи впечатление. :) Кейбълтел си остава единствен за мене, поне засега.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: 17.10.2009 02:25:37 »
о боже.Аз пък никога не бих заменил бтк + телефон в сливен с някои други.Перфектно ми е.?Имам статично IP, храня 5 клинта, шейпнал съм ги.Кабалите ми верно вървят малко по клоните, ама няма друг вариант.Имам 2 суича по покривите в 2 кутии, за 2 зими, нямам нито един проблем.Т.е. никъф съпорт.Единствената ми инвестиция е в mikrotik/дето си го наблюдавам нон-стоп/, който го избих отдавна :)

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #10 -: 24.11.2009 22:42:02 »
КейбълТел не струват изобщо. Комнет са другата противоположност.
Не стига че като се прехвърлих от Кейблтел на Комнет скоростта ми скочи само 4 пъти за същите пари, ами и отстраняването на аварии е изкючително бързо.
За статистика само ще пиша, че КайбълТел не остраняват проблеми за по-малко от 5 дена.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: 27.11.2009 03:16:44 »
Виж ся брато,

Сливен е град, който се опасва с оптика буквално за нула време.Въпроса е до качеството на услугата.Комнет ги разбрах що за стока са отдавна.Т.е. не стуват :) Мисля, че съм го обяснил в един друг мой пост.Обаче, ако не са си подобрили услугата, следващия път мисля да сера яко където ми падне ;-)

xpressbg

• Гост
« Отговор #12 -: 16.12.2009 22:04:49 »
Tези характеристики на предлагания от тях интернет, които пишат в сайта си реални ли са въобще ? И ако е вярно важи ли и в нашия град ? :) -> http://prikachi.com/files/1223815D.jpg

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
« Отговор #13 -: 04.03.2010 13:48:04 »
Tези характеристики на предлагания от тях интернет, които пишат в сайта си реални ли са въобще ? И ако е вярно важи ли и в нашия град ? :) -> http://prikachi.com/files/1223815D.jpg

Реални са. И наистина доунлоад и ъплоад са 1:1, това е рядко срещано явление не само по нашите ширини, мой колега и познати са с оптичен нет към комнет и са повече от доволни. Нета им не е прекъсвал за последните месеци. Важно е да имаш пряка оптична свързаност, провери дали имат покритие в твоето населено място/улица  ;)
Насила хубост не става !

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #14 -: 20.03.2010 04:05:42 »
Моля?! кейбълтел без прекъсвания?!
Хубаво, ама нета им е хипер-мега зле... айде няма смисъл.

xpressbg

• Гост
« Отговор #15 -: 22.03.2010 22:35:53 »
Проверих лично свързаността от Кулцохор и резултатите са 15мегабита Download, 20мегабита Upload към сървър от Стара Загора. Наистина добре, дано и в моя квартал да е наред. Питах ги, казаха, че имали покритие.

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
« Отговор #16 -: 23.03.2010 10:56:30 »
Проверих лично свързаността от Кулцохор и резултатите са 15мегабита Download, 20мегабита Upload към сървър от Стара Загора. Наистина добре, дано и в моя квартал да е наред. Питах ги, казаха, че имали покритие.

Още веднъж - единственото условие е да си пряко свързан с тяхна оптична точка. И ще строшиш торентите и коефициентите си за само една нощ. Това, за което тия на БТК не смеят и да си мечтаят дори. Майтап бе Уили  :)
Насила хубост не става !

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #17 -: 17.04.2010 06:48:21 »
Явно политиката им е да са с глупавото PPPoE, правят ли схватки с TTL/В София нямат такава практика/?!  Че мисля скоро да се местя на тях !?
« Последна редакция: 17.04.2010 06:51:07 от MichaelPark »

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #18 -: 28.06.2010 15:25:50 »
Явно политиката им е да са с глупавото PPPoE, правят ли схватки с TTL/В София нямат такава практика/?!  Че мисля скоро да се местя на тях !?
Не знам нито какво е това РРРоЕ, ама те позравявам за правилното решение.

hlebarki.com

• Гост
« Отговор #19 -: 09.07.2010 21:45:10 »
да този доставчик е добър ..!

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #20 -: 20.07.2010 02:22:42 »
Явно политиката им е да са с глупавото PPPoE, правят ли схватки с TTL/В София нямат такава практика/?!

Какво представляват двете по отделно и каква е разликата?

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #21 -: 24.07.2010 22:58:40 »
PPPoE идва от Point to Point over Ethernet. PPP протокола позволява потребителите да се оторизират с потребителско име и парола, след което получават достъп до 'интернет'. Всеки потребител получава публичен динамичен IP адрес, който след всяка нова конекция се променя - именно това ме дразни.
TTL е съкращение от Time To Live. Общо взето това е числена стойност, която се съдържа в пакетите. Нейната стойност по подразбиране е 128 (Windows, unix, linux базирани системи). TTL се намаля с 1-ца всеки път когато заявката от пакетите премине през някой сървър/компютър/рутер. Ако тази стойност стане 0, пакетите се отхвърлят автоматично от сървъра към който са препратени.
Някой доставчици освен филтъра си по мак, правят и подобно ограничение, което се заобикаля доста лесно с linux/unix базиран маршрутизатор, или устройство с подходящ firmware - dd-wrt/open-wrt... ала бала :) Прави се с цел абоната да не използва повече от един компютър.
Горе долу е това :)

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #22 -: 28.07.2010 15:21:59 »
Долу-горе ми стана ясно.

vesp3r

• Гост
« Отговор #23 -: 26.08.2010 20:18:28 »
2 години съм вече на ComNet други доставчици не съм пробвал в Сливен... нямам и намерение да ги сменям скоро.
При сигнал за проблем реагират бързо (поне при мен е така). Имам само една малка забележка към тях: Когато "засекат" заразен компютър в мрежата си го изключват без предупреждение и клиента остава неосведомен за причината докато не отиде в офиса им... малко ме е яд и че орязаха телевизиите, които предлагат в интернет пакета си  :-X