Автор Тема: ComNet Сливен?  (Прочетена 21467 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xpressbg

• Гост
Re:ComNet Сливен?
« Отговор #15 -: 22.03.2010 22:35:53 »
Проверих лично свързаността от Кулцохор и резултатите са 15мегабита Download, 20мегабита Upload към сървър от Стара Загора. Наистина добре, дано и в моя квартал да е наред. Питах ги, казаха, че имали покритие.

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
« Отговор #16 -: 23.03.2010 10:56:30 »
Проверих лично свързаността от Кулцохор и резултатите са 15мегабита Download, 20мегабита Upload към сървър от Стара Загора. Наистина добре, дано и в моя квартал да е наред. Питах ги, казаха, че имали покритие.

Още веднъж - единственото условие е да си пряко свързан с тяхна оптична точка. И ще строшиш торентите и коефициентите си за само една нощ. Това, за което тия на БТК не смеят и да си мечтаят дори. Майтап бе Уили  :)
Насила хубост не става !

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
« Отговор #17 -: 17.04.2010 06:48:21 »
Явно политиката им е да са с глупавото PPPoE, правят ли схватки с TTL/В София нямат такава практика/?!  Че мисля скоро да се местя на тях !?
« Последна редакция: 17.04.2010 06:51:07 от MichaelPark »

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #18 -: 28.06.2010 15:25:50 »
Явно политиката им е да са с глупавото PPPoE, правят ли схватки с TTL/В София нямат такава практика/?!  Че мисля скоро да се местя на тях !?
Не знам нито какво е това РРРоЕ, ама те позравявам за правилното решение.

hlebarki.com

• Гост
« Отговор #19 -: 09.07.2010 21:45:10 »
да този доставчик е добър ..!

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #20 -: 20.07.2010 02:22:42 »
Явно политиката им е да са с глупавото PPPoE, правят ли схватки с TTL/В София нямат такава практика/?!

Какво представляват двете по отделно и каква е разликата?

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
« Отговор #21 -: 24.07.2010 22:58:40 »
PPPoE идва от Point to Point over Ethernet. PPP протокола позволява потребителите да се оторизират с потребителско име и парола, след което получават достъп до 'интернет'. Всеки потребител получава публичен динамичен IP адрес, който след всяка нова конекция се променя - именно това ме дразни.
TTL е съкращение от Time To Live. Общо взето това е числена стойност, която се съдържа в пакетите. Нейната стойност по подразбиране е 128 (Windows, unix, linux базирани системи). TTL се намаля с 1-ца всеки път когато заявката от пакетите премине през някой сървър/компютър/рутер. Ако тази стойност стане 0, пакетите се отхвърлят автоматично от сървъра към който са препратени.
Някой доставчици освен филтъра си по мак, правят и подобно ограничение, което се заобикаля доста лесно с linux/unix базиран маршрутизатор, или устройство с подходящ firmware - dd-wrt/open-wrt... ала бала :) Прави се с цел абоната да не използва повече от един компютър.
Горе долу е това :)

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #22 -: 28.07.2010 15:21:59 »
Долу-горе ми стана ясно.

vesp3r

• Гост
« Отговор #23 -: 26.08.2010 20:18:28 »
2 години съм вече на ComNet други доставчици не съм пробвал в Сливен... нямам и намерение да ги сменям скоро.
При сигнал за проблем реагират бързо (поне при мен е така). Имам само една малка забележка към тях: Когато "засекат" заразен компютър в мрежата си го изключват без предупреждение и клиента остава неосведомен за причината докато не отиде в офиса им... малко ме е яд и че орязаха телевизиите, които предлагат в интернет пакета си  :-X