Автор Тема: Измамници в Евро-Такси  (Прочетена 24458 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Le0ne

• Нов
  • Публикации: 3
    • Профил
Измамници в Евро-Такси
« -: 07.09.2009 10:06:11 »
Здравейте днес закъснях за работа и реших да си хвана такси. Междувременно не бях ползвал евро-такси, а ес си такси дълго време. Понеже вторите не ми дигнаха звъннах и си поръчах такси от евро такси. Нека да уточня, че цените на евро такси и ес си като тарифа на прозорците на такситата са еднакви. Начална такса 70 ст. и 70 ст. на километър. Качих се и за същото растояние за което платих 3.20 лв. на ес си такси платих 4.40 на евро такси. Хора кажете ми кога най после ще затегнат коланите на таксиметровите шофьори и им сложат глоби за 2-3 хиляди лева за да спрат с лъжите си ??? Кой трябва да проверява апаратите на такситата и защо не го прави ???  ???
« Последна редакция: 07.09.2009 10:12:06 от Le0ne »

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
Re:Измамници в Евро-Такси
« Отговор #1 -: 12.09.2009 04:34:36 »
Брато, гледай тарифата - ТЯ Е НАПИСАНА, гледай и откъде минава.
В софия има сумати ментета на ОК супертранс дето тарифите им почват от 3.99 до 9.99 първоначална и от 3.99 до 15.99 на км.Виждал съм и по 25... но са единици...
От летището до центъра 150-200 кинта.Обикновено горят чужденци...
+ това не мисля, че форума е мястото за подаване на каквито и да е жалби

Поздрави.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11654
    • Профил
« Отговор #2 -: 12.09.2009 10:44:50 »
Различни фирми, различни политики на действие. Просто трябва да си отваряме очите на четири и да внимаваме да не ни излъжат! Ето и на мен ми се случи един път да ползвам такси на морето и ми взе 6 лв. После научих, че такава им е тарифата във всички черноморски курорти - 2 лв. на километър.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #3 -: 13.09.2009 02:06:38 »
Голяма грешка от твоя страна да ползваш такси по черноморието :)
Проблема в нашата държавица е, че никой не прави проблем на частниците, които са решили да имитират табели и надписи на реномирани фирми за превоз.Изполват логото им досущ.И ако решиш да си вземеш такси в 3 часа посред нощ и си пил 4 водки... можеш да налетиш на такъв.В Сливен например съм попадал за бургаско такси, което вози - всичко на 2.99...

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #4 -: 13.09.2009 11:11:23 »
Голяма е грешката, но няма как. Автогарата се намира в новият град, а почивната станция, в която бях в старият град. Става дума за Поморие. Това са 2-3 километра, пеш не могат да се изминат с тежкия багаж.
« Последна редакция: 13.09.2009 11:14:44 от Moderator Club »
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #5 -: 13.09.2009 12:45:24 »
Да и с такситата е както с всичко друго в нашата мила държавица. Всеки гледа да те излъже, окраде и какво ли още не.....! Една идея към онези които традиционно пътуват с таксита -  първо не сменяйте фирмите(днес с една утре с друга) ако сте убеден в качеството на обслужването и в цените на една таксиметрова фирма. Второ винаги четете тарифите, по причина, че има доста добри имитации на оригиналните табели на фирмите(Супершанс, Суперлукс, Суперплюс вместо Супертранс в София например) Трето опитайте се да вземете персоналния номер на таксито, в което сте се возили и сте сигурен, че точно този шофьор не мами с "помпичка" или по някакъв друг начин - с уговорката, че като доволен клиент бихте искали при следващата поръчка да извикате точно това такси(Повечето шофьори с радост дават номера си, особенно ако оставяте и разумен бакшиш в  рамките на 10-15 процента) Можете естествено да си направите списък с повече от един личен номер, все пак шофьорите на таксита не карат по 24 часа в денонощието. Четвърто - следете промоциите - В момента много фирми имат интересни цени от точка до точка в града, но ако не се заинтересувате, някои шофьори си правят оглушка, защото не им се кара на по-тънката тарифа и гледат да минат по апаратната. Все пак докато работят във фирмите са длъжни да спазват фирмената политика, а едно оплакване от страна на клиент може да доведе до санкции от страна на собственика на фирмата, така че винаги като влизате в кола на фирма, която е обявила промоция - питайте "Още ли карате на промоция", защото понякога  лепенките на промоциите не се махат нарочно и след като промоцията е изтекла. Пето ако се налага да избирате такси от колона - смело отидете и влезте в такси на фирма която познавате и ви допада като тарифи, не е задължително да се спазва реда по който са подредени такситата едно след друго на стоянките. Шесто ако имате някаква идея колко струва маршрута по който сте избрали да пътувате и не ви се дават повече пари на тарикат шофьори, просто отваряйки вратата на таксито питайте "Ще ме закарате ли за три лева до гарата, че нямам повече" или по-народнуму "Става ли за три лева до Сини камъни". Седмо не е тайна, че почти всеки таксиметров шофьор си има приспособление с което надува цените - така наречените помпички. По тази причина гледайте докато се возите, максимално да обръщате поглед към ръцете на шофьора, към скоростния лост, въобще ако може дори го заговорете а не се разсейвайте през прозореца, това донякъде притеснява мошенниците и те трудно могат да манипулират "помпичките" докато ги наблюдавате, пък и хвърляйте и по един поглед върху показанията на апарата - ако сумата вземе да заподскача рязко, работата е ясна или направете намек, но внимателен, защото бакшишите освен крадливи твари са и доста изнервени бабаити понякога, или просто не търсете това такси повече(Опитайте се да запомните персоналния номер на таксито) При фрапиращи нарушения се обръщайте спокойно към шефовете на фирмата с оплаквания. Все пак никой не иска да си руши добрия имидж и някой шофьор може да си търси нова работа от утре да речем, ако много шава с пръстите.
Това са накратко моите съвети, не че изчерпват всичко, защото бългъринът е страшно изобретателен, но поне дават добро начало и предпазват от излишна наивност, надявам се!!!
Илли, Илли, лама савахтани!

warfather

• Гост
« Отговор #6 -: 19.09.2009 02:53:03 »
Здравейте на всички.
Първо към модератора "защото бакшишите освен крадливи твари са и доста изнервени бабаити понякога"
нито съм крал нито сам бил някого до сега, но да изнервен съм и то много от простия народ. Виждам че господина постнал тази тема е фен на фирмата в която карам и съжалявам че не е успял да се свържи с нас. После бих казал че тарифите на ЕС-СИ такси и Евро такси през последните 2 години никога не са били еднакви. Тези цени 0.70 лв. на км. при нас не е имало както и при Евро такси значи, че и господина е толкова запознат с тарифите. ЕС-СИ кара към датата на поста 07.09.2009 година на тарифа 0.45 лв. на км. дневна и 0.49 нощна за разлика от Евро такси които карат на 0.69 лв. км. дневна и 0.79 лв. км. нощна и съотвено 0.49 лв. първоначална денем и 0.59 лв. нощем за ЕС-СИ а при Евро е 0.70 лв. нощем и денем (не съм сигурен за първоначалната точно). ЕС-СИ избягва таксуването от точка до точка поради ред причини, а това го прави Евро такси като вземат денем 1.40 а нощем 1.90 лв от точка до точка. Значи по сумата която са ви взели съдя че работите извън рамките на града които са определени в Евро такси за таксуване от точка до точка и реално са ви таксували по апарат което при условие на различията в тарифите е нормална разлика. По мой сметки сте пътували 6.02 км или казано 0.49 първоначална плюс 6.02х0.45=2.71 а при Евро трябва да е 0.70 плюс 6.02х0.69=4.15+0.70=4.85 от което е видно че няма никъде измама не смятаме престой и сфетофари. Мразя да ме обиждат разни хора които не могат да сметнат 2+2 така че пак заповядайте.
Да завърша с така наречените помпи: няма начин как да се разглоби цял автомобил за да се провери дали има или няма.Помислете как един тъп крадлив бакшиш би могъл сам да си монитра подобна техника и от там излиза въпроса за това кои ги монтира (хора които монтират и апаратите) ама това е друга тема. Помпата може да се сложи навсякъде и да го гледате в ръцете даже и вие да седнете на неговото място пак може да не разберете че има такова нещо. За мен решението е да си вземете касовия бон и при съмнение да се обадите във фирмата и да се направи проверка по вашия сигнал защото едно е прав гоподина че никой не иска фирмата му да губи клиенти и да и пада реномето.

С уважение: Един крадлив бакшиш

www.es-si.hit.bg
« Последна редакция: 19.09.2009 03:02:41 от warfather »

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #7 -: 19.09.2009 16:55:11 »
Е извинения към честните и добросъвестни шофьори на таксита, които почтенно си изкарват хлябя, не го приемайте съвсем лично, но с повечето ви колеги нещата не стоят подобаващо. Радваме се, че има и честни таксиджии, иначе какво щяхме да правим? Аз не съм фен на никоя фирма, честно казано, но ако трябва да избирам според колите, а и според културата на водачите, бих предпочел "Перфект" такси. Иначе най-често ползвам Евротакси и понеже имам познати там съм нямал проблеми, освен един път, когато един момък си направи оглушка за промоция но тогава бързах и нямах време за разправии. Есситата се правиха на интересни покрай разкопките в нашите квартали - първо не искаха да влизат в Дружба, после и в Сини камъни. Даже в такси докато съм се возил съм чувал по радиостанциите им как отказват поръчки - АААА в Сини камъни не влизам!!! После и други фирми са решили да не влизат дори се говори че са се споразумели неофициално да не изпълняват поръчки. Е нали се сещате че това си е пак нарушение на правата ни като потребители, но после кандисаха къде ще ходят, като тези два квартала са повече от половината град като население. За справката само ще кажа че тази тема е започната от потребител Le0ne и той следва да отговори от къде и до къде е хващал такситата за които говори, че има сериозна разлика. Аз не съм модератор в тази тема, но това няма никакво значение, мисля че се опитвам да бъда обективен, като махнем това "крадливи твари", което може да се възприеме и на шега донякъде, защото работата им в далаверата е за жълти стотинки, което е смешно спрямо кражбите с които политиците ни ограбиха държавата в последните години. Така, че бачкайте си момчета, карайте честно и ще си имате лоялни клиенти. Обаче сами разбирате, че мамите ли ни - ее е е х - фирми много!!!
Айде от мен лека и доходна!!!
Илли, Илли, лама савахтани!

warfather

• Гост
« Отговор #8 -: 19.09.2009 17:22:44 »
Никой никога няма да отрече че някой хора не стават за работата на която са. Въпреки всичко за фен на дадена фирма в нашия град не може да се говори. От моя личен опит мога да кажа че всеки си вика таксито което е най-евтино после таксито което ще дойде на 2 минута и т.н. Да не кажа голяма дума но едва 10% им пука дали ги возят в кочини и раздрънкани бараки или някой до тях пуши цигара и мирише на пот важно е да е евтино и бързо. Да за разкопките на батко Данчо не ми се говори защото за всичко е виновна общината. Първо е че за града има прекалено много таксиметрови автомобили и това наложи понижаването на тарифите и тия тъпи "промоции" и т.н. НИКОГА не е имало уговорка между когото и да е да влиза в дупките или не. Просто закона задължи колите да са минимум 5 годишни за да са таксита а за тези коли частите са доста солени за нашия джоб и парите за които караме. Само ще спомена че в България в нашия град са най-ниските тарифи ... За това че ползваш Перфект такси ще ти кажа че 99% са минали през всички фирми защото на повечето не им изнася да работят за фирмата и клиентите а гледат себе си и се местят като бълхи от фирма във фирма. За промоцията ????? не ми се говори само ще спомена че не е редно на апарата да показва 1.60 лв. а той да ти иска 1.90 защото имали промоция ... Това е докато караме за без пари защото в този град самите клиенти нямат пари а тези дето имат си имат и коли ще е така. Вижте че в Сливен няма едно святно заведение където да идеш вечер и аз да дойда да те взема след като си пийнал да те прибера или да не кажа че повечето даже ходят с колите си и не им пука защото за 20 лева могат и да не им направят нищо. Това е.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: 20.09.2009 00:46:02 »
Ползвал съм таксита в няколко по-големи градове в бг.В 90% от автомобилите/колкото и нови да са/ се слуша предимно чалга, пуши се и смърди на обор.И накрая като си поискаш касовата бележка те гледат на кръв... Може би от 10 ще попаднеш на читав човек с нормално облекло, прическа, обноски, поведение на пътя и пр. и пр.

Така че, айде нема смисъл...

Поздрави!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #10 -: 20.09.2009 13:35:03 »
Чалгата е най-популярната музика в България, така че не се учудвай MichaelPark чак толкова.

warfather

• Гост
« Отговор #11 -: 20.09.2009 14:26:36 »
Има една хубава приказка.
"За всеки влак си има пътници"
Твое лично право е да си избираш в какво къде и как да се возиш и ако не ти харесва да го промениш като остава въпроса дали ще намериш по-добро. В тая държава на всеки все нещо пречи.

Toni Smith

• Гост
« Отговор #12 -: 20.09.2009 18:27:43 »
"За всеки влак си има пътници"
За всеки влак и за всяко такси. Ето един сайт на всички сливенски таксиметрови фирми в Сливен: http://bgtaxi.eu/index.php/taxi-sliven/. Гледайте и тогава поръчвайте!

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #13 -: 21.09.2009 00:24:22 »
warfather, за щастие аз изключително рядко изпозвам Вашите услуги.Било то в София, било то в Сливен.Имам си автомобил.
Иначе...  нямам особено голям избор да избирам, особено ако бързам за среща, или съм пил няколко питиета, хубаво ми е и желая единствено някой да ме закара до вкъщи.Пречи ми факта, че всеки втори упражняващ тази професия е човек с IQ по-ниско от това на котката ми, кара кола накичена и светеща като коледна елха, а вътре смърдяща на ... както казах по-горе - обор.Не стига, че клиента трябва да търпи всичко това, ами "бакша" започва да се оплаква/друг диалог едва ли може да има/.Колко е скъпа газта, метана, нафтата.Как карат за без пари, колко висок бил лизинга, колко скъпи били частите... и т.н. и т.н.Същевременно обаче фирмите за превоз непрекъснато наемат хора и колите им се увеличават.

Зат'ва въртете си гевреците, къпете се, подстригвайте се редовно и се научете на елементарни обноски.Т'ва е от мен.

warfather

• Гост
« Отговор #14 -: 21.09.2009 00:48:45 »
И за мое щастие да ти кажа. Писнало ми е от такива дето са пиинали няколко питиета и трябва да им търпим простотията. За IQ точно в тази професия не е критерии. Това че няма КОНТРОЛ върху цялата дейност и на никой не му дреме за каквото и да е. И това кои ще се подстригва и кой не си е лично право на всеки за това и на клиента му е даден избор да избира което си иска такси. Кога бързате или сте пиинали сме много нужни а иначе сме помияри. Всичко е обслужване на интереси както и законите и наредбите според които се определя всичко.