Автор Тема: Измамници в Евро-Такси  (Прочетена 24457 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Le0ne

• Нов
  • Публикации: 3
    • Профил
Измамници в Евро-Такси
« -: 07.09.2009 10:06:11 »
Здравейте днес закъснях за работа и реших да си хвана такси. Междувременно не бях ползвал евро-такси, а ес си такси дълго време. Понеже вторите не ми дигнаха звъннах и си поръчах такси от евро такси. Нека да уточня, че цените на евро такси и ес си като тарифа на прозорците на такситата са еднакви. Начална такса 70 ст. и 70 ст. на километър. Качих се и за същото растояние за което платих 3.20 лв. на ес си такси платих 4.40 на евро такси. Хора кажете ми кога най после ще затегнат коланите на таксиметровите шофьори и им сложат глоби за 2-3 хиляди лева за да спрат с лъжите си ??? Кой трябва да проверява апаратите на такситата и защо не го прави ???  ???
« Последна редакция: 07.09.2009 10:12:06 от Le0ne »

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
Re:Измамници в Евро-Такси
« Отговор #1 -: 12.09.2009 04:34:36 »
Брато, гледай тарифата - ТЯ Е НАПИСАНА, гледай и откъде минава.
В софия има сумати ментета на ОК супертранс дето тарифите им почват от 3.99 до 9.99 първоначална и от 3.99 до 15.99 на км.Виждал съм и по 25... но са единици...
От летището до центъра 150-200 кинта.Обикновено горят чужденци...
+ това не мисля, че форума е мястото за подаване на каквито и да е жалби

Поздрави.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11654
    • Профил
« Отговор #2 -: 12.09.2009 10:44:50 »
Различни фирми, различни политики на действие. Просто трябва да си отваряме очите на четири и да внимаваме да не ни излъжат! Ето и на мен ми се случи един път да ползвам такси на морето и ми взе 6 лв. После научих, че такава им е тарифата във всички черноморски курорти - 2 лв. на километър.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #3 -: 13.09.2009 02:06:38 »
Голяма грешка от твоя страна да ползваш такси по черноморието :)
Проблема в нашата държавица е, че никой не прави проблем на частниците, които са решили да имитират табели и надписи на реномирани фирми за превоз.Изполват логото им досущ.И ако решиш да си вземеш такси в 3 часа посред нощ и си пил 4 водки... можеш да налетиш на такъв.В Сливен например съм попадал за бургаско такси, което вози - всичко на 2.99...

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #4 -: 13.09.2009 11:11:23 »
Голяма е грешката, но няма как. Автогарата се намира в новият град, а почивната станция, в която бях в старият град. Става дума за Поморие. Това са 2-3 километра, пеш не могат да се изминат с тежкия багаж.
« Последна редакция: 13.09.2009 11:14:44 от Moderator Club »
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #5 -: 13.09.2009 12:45:24 »
Да и с такситата е както с всичко друго в нашата мила държавица. Всеки гледа да те излъже, окраде и какво ли още не.....! Една идея към онези които традиционно пътуват с таксита -  първо не сменяйте фирмите(днес с една утре с друга) ако сте убеден в качеството на обслужването и в цените на една таксиметрова фирма. Второ винаги четете тарифите, по причина, че има доста добри имитации на оригиналните табели на фирмите(Супершанс, Суперлукс, Суперплюс вместо Супертранс в София например) Трето опитайте се да вземете персоналния номер на таксито, в което сте се возили и сте сигурен, че точно този шофьор не мами с "помпичка" или по някакъв друг начин - с уговорката, че като доволен клиент бихте искали при следващата поръчка да извикате точно това такси(Повечето шофьори с радост дават номера си, особенно ако оставяте и разумен бакшиш в  рамките на 10-15 процента) Можете естествено да си направите списък с повече от един личен номер, все пак шофьорите на таксита не карат по 24 часа в денонощието. Четвърто - следете промоциите - В момента много фирми имат интересни цени от точка до точка в града, но ако не се заинтересувате, някои шофьори си правят оглушка, защото не им се кара на по-тънката тарифа и гледат да минат по апаратната. Все пак докато работят във фирмите са длъжни да спазват фирмената политика, а едно оплакване от страна на клиент може да доведе до санкции от страна на собственика на фирмата, така че винаги като влизате в кола на фирма, която е обявила промоция - питайте "Още ли карате на промоция", защото понякога  лепенките на промоциите не се махат нарочно и след като промоцията е изтекла. Пето ако се налага да избирате такси от колона - смело отидете и влезте в такси на фирма която познавате и ви допада като тарифи, не е задължително да се спазва реда по който са подредени такситата едно след друго на стоянките. Шесто ако имате някаква идея колко струва маршрута по който сте избрали да пътувате и не ви се дават повече пари на тарикат шофьори, просто отваряйки вратата на таксито питайте "Ще ме закарате ли за три лева до гарата, че нямам повече" или по-народнуму "Става ли за три лева до Сини камъни". Седмо не е тайна, че почти всеки таксиметров шофьор си има приспособление с което надува цените - така наречените помпички. По тази причина гледайте докато се возите, максимално да обръщате поглед към ръцете на шофьора, към скоростния лост, въобще ако може дори го заговорете а не се разсейвайте през прозореца, това донякъде притеснява мошенниците и те трудно могат да манипулират "помпичките" докато ги наблюдавате, пък и хвърляйте и по един поглед върху показанията на апарата - ако сумата вземе да заподскача рязко, работата е ясна или направете намек, но внимателен, защото бакшишите освен крадливи твари са и доста изнервени бабаити понякога, или просто не търсете това такси повече(Опитайте се да запомните персоналния номер на таксито) При фрапиращи нарушения се обръщайте спокойно към шефовете на фирмата с оплаквания. Все пак никой не иска да си руши добрия имидж и някой шофьор може да си търси нова работа от утре да речем, ако много шава с пръстите.
Това са накратко моите съвети, не че изчерпват всичко, защото бългъринът е страшно изобретателен, но поне дават добро начало и предпазват от излишна наивност, надявам се!!!
Илли, Илли, лама савахтани!

warfather

• Гост
« Отговор #6 -: 19.09.2009 02:53:03 »
Здравейте на всички.
Първо към модератора "защото бакшишите освен крадливи твари са и доста изнервени бабаити понякога"
нито съм крал нито сам бил някого до сега, но да изнервен съм и то много от простия народ. Виждам че господина постнал тази тема е фен на фирмата в която карам и съжалявам че не е успял да се свържи с нас. После бих казал че тарифите на ЕС-СИ такси и Евро такси през последните 2 години никога не са били еднакви. Тези цени 0.70 лв. на км. при нас не е имало както и при Евро такси значи, че и господина е толкова запознат с тарифите. ЕС-СИ кара към датата на поста 07.09.2009 година на тарифа 0.45 лв. на км. дневна и 0.49 нощна за разлика от Евро такси които карат на 0.69 лв. км. дневна и 0.79 лв. км. нощна и съотвено 0.49 лв. първоначална денем и 0.59 лв. нощем за ЕС-СИ а при Евро е 0.70 лв. нощем и денем (не съм сигурен за първоначалната точно). ЕС-СИ избягва таксуването от точка до точка поради ред причини, а това го прави Евро такси като вземат денем 1.40 а нощем 1.90 лв от точка до точка. Значи по сумата която са ви взели съдя че работите извън рамките на града които са определени в Евро такси за таксуване от точка до точка и реално са ви таксували по апарат което при условие на различията в тарифите е нормална разлика. По мой сметки сте пътували 6.02 км или казано 0.49 първоначална плюс 6.02х0.45=2.71 а при Евро трябва да е 0.70 плюс 6.02х0.69=4.15+0.70=4.85 от което е видно че няма никъде измама не смятаме престой и сфетофари. Мразя да ме обиждат разни хора които не могат да сметнат 2+2 така че пак заповядайте.
Да завърша с така наречените помпи: няма начин как да се разглоби цял автомобил за да се провери дали има или няма.Помислете как един тъп крадлив бакшиш би могъл сам да си монитра подобна техника и от там излиза въпроса за това кои ги монтира (хора които монтират и апаратите) ама това е друга тема. Помпата може да се сложи навсякъде и да го гледате в ръцете даже и вие да седнете на неговото място пак може да не разберете че има такова нещо. За мен решението е да си вземете касовия бон и при съмнение да се обадите във фирмата и да се направи проверка по вашия сигнал защото едно е прав гоподина че никой не иска фирмата му да губи клиенти и да и пада реномето.

С уважение: Един крадлив бакшиш

www.es-si.hit.bg
« Последна редакция: 19.09.2009 03:02:41 от warfather »

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #7 -: 19.09.2009 16:55:11 »
Е извинения към честните и добросъвестни шофьори на таксита, които почтенно си изкарват хлябя, не го приемайте съвсем лично, но с повечето ви колеги нещата не стоят подобаващо. Радваме се, че има и честни таксиджии, иначе какво щяхме да правим? Аз не съм фен на никоя фирма, честно казано, но ако трябва да избирам според колите, а и според културата на водачите, бих предпочел "Перфект" такси. Иначе най-често ползвам Евротакси и понеже имам познати там съм нямал проблеми, освен един път, когато един момък си направи оглушка за промоция но тогава бързах и нямах време за разправии. Есситата се правиха на интересни покрай разкопките в нашите квартали - първо не искаха да влизат в Дружба, после и в Сини камъни. Даже в такси докато съм се возил съм чувал по радиостанциите им как отказват поръчки - АААА в Сини камъни не влизам!!! После и други фирми са решили да не влизат дори се говори че са се споразумели неофициално да не изпълняват поръчки. Е нали се сещате че това си е пак нарушение на правата ни като потребители, но после кандисаха къде ще ходят, като тези два квартала са повече от половината град като население. За справката само ще кажа че тази тема е започната от потребител Le0ne и той следва да отговори от къде и до къде е хващал такситата за които говори, че има сериозна разлика. Аз не съм модератор в тази тема, но това няма никакво значение, мисля че се опитвам да бъда обективен, като махнем това "крадливи твари", което може да се възприеме и на шега донякъде, защото работата им в далаверата е за жълти стотинки, което е смешно спрямо кражбите с които политиците ни ограбиха държавата в последните години. Така, че бачкайте си момчета, карайте честно и ще си имате лоялни клиенти. Обаче сами разбирате, че мамите ли ни - ее е е х - фирми много!!!
Айде от мен лека и доходна!!!

warfather

• Гост
« Отговор #8 -: 19.09.2009 17:22:44 »
Никой никога няма да отрече че някой хора не стават за работата на която са. Въпреки всичко за фен на дадена фирма в нашия град не може да се говори. От моя личен опит мога да кажа че всеки си вика таксито което е най-евтино после таксито което ще дойде на 2 минута и т.н. Да не кажа голяма дума но едва 10% им пука дали ги возят в кочини и раздрънкани бараки или някой до тях пуши цигара и мирише на пот важно е да е евтино и бързо. Да за разкопките на батко Данчо не ми се говори защото за всичко е виновна общината. Първо е че за града има прекалено много таксиметрови автомобили и това наложи понижаването на тарифите и тия тъпи "промоции" и т.н. НИКОГА не е имало уговорка между когото и да е да влиза в дупките или не. Просто закона задължи колите да са минимум 5 годишни за да са таксита а за тези коли частите са доста солени за нашия джоб и парите за които караме. Само ще спомена че в България в нашия град са най-ниските тарифи ... За това че ползваш Перфект такси ще ти кажа че 99% са минали през всички фирми защото на повечето не им изнася да работят за фирмата и клиентите а гледат себе си и се местят като бълхи от фирма във фирма. За промоцията ????? не ми се говори само ще спомена че не е редно на апарата да показва 1.60 лв. а той да ти иска 1.90 защото имали промоция ... Това е докато караме за без пари защото в този град самите клиенти нямат пари а тези дето имат си имат и коли ще е така. Вижте че в Сливен няма едно святно заведение където да идеш вечер и аз да дойда да те взема след като си пийнал да те прибера или да не кажа че повечето даже ходят с колите си и не им пука защото за 20 лева могат и да не им направят нищо. Това е.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: 20.09.2009 00:46:02 »
Ползвал съм таксита в няколко по-големи градове в бг.В 90% от автомобилите/колкото и нови да са/ се слуша предимно чалга, пуши се и смърди на обор.И накрая като си поискаш касовата бележка те гледат на кръв... Може би от 10 ще попаднеш на читав човек с нормално облекло, прическа, обноски, поведение на пътя и пр. и пр.

Така че, айде нема смисъл...

Поздрави!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #10 -: 20.09.2009 13:35:03 »
Чалгата е най-популярната музика в България, така че не се учудвай MichaelPark чак толкова.

warfather

• Гост
« Отговор #11 -: 20.09.2009 14:26:36 »
Има една хубава приказка.
"За всеки влак си има пътници"
Твое лично право е да си избираш в какво къде и как да се возиш и ако не ти харесва да го промениш като остава въпроса дали ще намериш по-добро. В тая държава на всеки все нещо пречи.

Toni Smith

• Гост
« Отговор #12 -: 20.09.2009 18:27:43 »
"За всеки влак си има пътници"
За всеки влак и за всяко такси. Ето един сайт на всички сливенски таксиметрови фирми в Сливен: http://bgtaxi.eu/index.php/taxi-sliven/. Гледайте и тогава поръчвайте!

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #13 -: 21.09.2009 00:24:22 »
warfather, за щастие аз изключително рядко изпозвам Вашите услуги.Било то в София, било то в Сливен.Имам си автомобил.
Иначе...  нямам особено голям избор да избирам, особено ако бързам за среща, или съм пил няколко питиета, хубаво ми е и желая единствено някой да ме закара до вкъщи.Пречи ми факта, че всеки втори упражняващ тази професия е човек с IQ по-ниско от това на котката ми, кара кола накичена и светеща като коледна елха, а вътре смърдяща на ... както казах по-горе - обор.Не стига, че клиента трябва да търпи всичко това, ами "бакша" започва да се оплаква/друг диалог едва ли може да има/.Колко е скъпа газта, метана, нафтата.Как карат за без пари, колко висок бил лизинга, колко скъпи били частите... и т.н. и т.н.Същевременно обаче фирмите за превоз непрекъснато наемат хора и колите им се увеличават.

Зат'ва въртете си гевреците, къпете се, подстригвайте се редовно и се научете на елементарни обноски.Т'ва е от мен.

warfather

• Гост
« Отговор #14 -: 21.09.2009 00:48:45 »
И за мое щастие да ти кажа. Писнало ми е от такива дето са пиинали няколко питиета и трябва да им търпим простотията. За IQ точно в тази професия не е критерии. Това че няма КОНТРОЛ върху цялата дейност и на никой не му дреме за каквото и да е. И това кои ще се подстригва и кой не си е лично право на всеки за това и на клиента му е даден избор да избира което си иска такси. Кога бързате или сте пиинали сме много нужни а иначе сме помияри. Всичко е обслужване на интереси както и законите и наредбите според които се определя всичко.

Робин Худ

• Гост
« Отговор #15 -: 21.09.2009 14:18:11 »
Адресът и седалището на “АСОЦИАЦИЯ НА ТАКСИМЕТРОВИТЕ СИНДИКАТИ В БЪЛГАРИЯ” е: гр. София - 1202, Община “Оборище” ул. “Димитър Горов” №2. Там подавайте оплаквания!

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #16 -: 24.09.2009 00:17:16 »
warfather, къде видя думата "помияр" по-горе, че я използваш?
Предлагам да не търкаме излишно клавиатурите и да се съсредоточим в нещо полезно :)

Неактивен Борис Беленски

• Младши
  • *
  • Публикации: 125
  • 78' limited edition
    • Профил
« Отговор #17 -: 24.09.2009 11:36:23 »
Според мен говори за общо изказваното мнение, не само за казаното тук. Много ги споменават такциджиите и в доста случай нещата са истина. На мен като шофьор силно впечатление ми прави понякога наглото им поведение на пътя. Това за мизерията, пушенето и просташкото отношение също не мога да кажа, че е лъжа. Но, MichaelPark, да си го признаем, гнили ябълки има навсякъде и така и ще бъде. Ти можеш ли да се похвалиш, че всичките ни колеги от бранша са читави? Аз не мога - познавам и мърлячи, и идиоти, и...
Аз много се ядосвам, когато ме поставят по някакъв въпрос наравно с други чрез "общия знаменател". Почти съм убеден, че warfather се е включил в тази дискусия поради същата причина.
Също да не забравяме, че в нашата страна има изпатили хора, които може и да имат възможности, но живота така ги е завъртял, че им се налага да работят не това което могат и от което могат да изкарват добри пари, ами това което има. Според мен много вероятен за това случай е човек от младо семейство с дете, за което трябва(!) да се грижи.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #18 -: 24.09.2009 18:23:42 »
Тук трябва да се подават жалби, а не както беше изписал Робин Худ друг адрес!

Подаване на жалба, относно таксиметрови услуги

Когато подавате жалба относно таксиметрови услуги е необходимо да знаете, че Изпълнителна агенция “Автомобилна администрация” /ИААА/ е държавният орган, който регулира и контролира осъществяването на таксиметровите услуги по ред, определен с Наредба№34 за таксиметров превоз на пътници. Съгласно тази наредба:
Таксиметров превоз на пътници е обществен превоз срещу заплащане, извършван с лек автомобил до 5 места, включително мястото на водача, по заявен от пътника маршрут.
Пътникът наема таксиметров автомобил:
1. от таксиметрова стоянка, обозначена с пътен знак "Такси";
2. от незабранените с пътни знаци или маркировка места за престой и паркиране;
3. чрез подаване на сигнал с ръка;
4. чрез повикване по телефон;
5. по договор.
Пътникът може да наема автомобил по свой избор, независимо от мястото му в колоната на чакащите таксиметрови автомобили.
Друг пътник се превозва в таксиметровия автомобил само след съгласието на наелия го вече клиент. Първият пътник заплаща стойността на извършения превоз в момента на освобождаване на автомобила. След всяко заплащане водачът изчиства текущите показания на апарата и следващото плащане се извършва по новите показания.
След наемане на автомобила водачът задължително включва таксиметровия апарат и превозва пътника по най-краткия маршрут, освен ако пътникът не пожелае друго.
След приключване на превоза, водачът задължително издава фискална касова бележка за извършената таксиметрова услуга. При поискване от пътника, водачът издава и фактура по реда на чл. 20, ал. 2 от Наредба № 35 от 1999 г. за функционалните и техническите изисквания към електронните таксиметрови апарати с фискална памет.
При повреда на таксиметровия апарат по време на превоз водачът договаря с пътника стойността на изминатия път в зависимост от пробега и тарифата. Това се прилага само в случаите, когато повредата на таксиметровия апарат не позволява отчитане по него.
Водачът може да откаже превоз, когато:
1. прецени,че е застрашена сигурността му;
2. пътникът е в явно нетрезво състояние или под въздействието на друго упойващо вещество;
3. пътникът е с облекло, багаж, животни, които биха могли да замърсят или повредят автомобила.
Всеки таксиметров автомобил трябва да има залепен на видимо отвън място вдясно на предното стъкло и в салона на арматурното табло, както и на стъклата на двете задни врати стикер за цените с информация за:
а) наименованието на превозвача;
б) цената за един километър пробег по дневна тарифа;
в) цената за един километър пробег по нощна тарифа;
г) цената за повикване на адрес, която не може да надвишава цената за един километър пробег по съответната тарифа с повече от 50 %.;
д)първоначалната такса, която не може да надвишава цената за един километър пробег по съответната тарифа с повече от 50 %;
е) цената за една минута престой, която не може да надвишава 50 % от цената за един километър пробег по съответната тарифа;

За нарушение на горепосочената наредба може да сезирате Изпълнителна агенция “Автомобилна администрация” на адрес София, ул.”Гурко”№5.

Тел.:02 930 88 40
02 930 88 10

warfather

• Гост
« Отговор #19 -: 25.09.2009 06:43:49 »
Борис Беленски тук си много прав. Ще вметна че имам колега който има 2 висши и човека е инжинер по автомобилна техника и сега завършва икономика, но си кара таксито и като го питах защо не работи нещо друго отговора беше че за 300-400 лева изобщо не си струва да се хваща другаде.
За жалбите ... разберете че няма контрол или ако има някакъв той клони към нула като дам пример с мен за 2 години са ме провирили 1 път само и то само ми записаха данните ... а има хора които са без книжки и карат. Това е всяко стадо си има мърша и една да е пак цялото стадо ще си мирише

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #20 -: 27.09.2009 03:10:47 »
Айде сега - 2 висши, инженер, икономика, 300-400 лева.Да слезем на земята, а?!И да не говорим празни приказки!
Най-обикновена/да не кажа "проста"/ касиерка в банка взима толкова.
Т'ва че кара такси, "твоя човек" си е изцяло негов проблем.

На всеки нормален човек му прави "наглото" им поведения на пътя.Подяволите - 90% от тях са некви супер аграрни типове, предлагащи некво жалко подобие на услуга.Как да не ги сложа под общ знаменател, като остават некви единици, които наистина се стараят.
В отношенията си с клиентите си давам всичко от себе си.Предлагам им най-добрата услуга и съпорт, глезя ги/като изключа просташките си изяви тук :)/, за да може да са доволни и двете страни.Уви при Вас - таксиметровите шофьори не е така.
За жалост в България фирмите, предлагащи _КАЧЕСТВЕНИ УСЛУГИ_ са наистина малко.Всичко идва от подбора на персонал.

Поздрави.

П.П. Хайде, ако темата се задържи още, да не бъде "Измамници", не съм убеден, че в Сливен има такива.... 
« Последна редакция: 27.09.2009 03:14:24 от MichaelPark »

Лимонко Лимонков

• Гост
« Отговор #21 -: 27.09.2009 18:51:35 »
Най-обикновена/да не кажа "проста"/ касиерка в банка взима толкова.
А понякога и повече, зависи от банката и къде се намира.
А сега да се върнем към темата: По принцип аз лично не ползвам такси, защото знам, че от време отколешно, че са измамници и особено след 1989 г. Само в краен случай при силна поледица през зимата, когато е невъзможно ходенето и волю-неволю трябва да се вземе такси.
« Последна редакция: 27.09.2009 19:03:52 от Лимонко Лимонков »

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #22 -: 27.09.2009 21:35:54 »
Те обикновенно като стане толкова хлъзгаво през Зимата, че да не може да се ходи, бакшишите си прибират колите да не ги трошат и не карат. За съжаление и професията "Шофьор на такси", е последица а и представителна извадка на всичко което става в страната ни. Естествено защо пък да карат, като няма подходящи условия и да си рискуват и без това прескъпата инвестиция, след като кмета и фирмите там по разните разчиствания, запълвания на дупки и асфалтирания, не си вършат работата а само прибират пари. Не може да не са и изнервени и да не гледат постоянно от къде да вземат някой лев в повече - такъв е халът на повече от 80 процента от обедняващото население на страната в следствие на националната политика през последните 20 години. Лошото е, че не могат да компенсират от където трябва а си избиват комплексите и загубите от нас обикновенните хора, които за нищо не сме им виновни. Нали няма начин да накараме виновните да върнат откраднатите от държавата пари. Няма как да преидизвикаме уважаемия кмет да нарита тези олигофренични фирми, които ако работеха някъде другаде в Европа, сигурно отдавна щяха да са или на борсата за безработни или в затвора за отклонени средства по проектите. Колко още трябва да чакаме да се наядат разни асфалтаджий, строителни предприемачи, бивши мутри и спортисти, че да свършат нещо както трябва за този град. Но народа е безкрайно спокоен и търпелив. Един момък коментира - "Ами излъгали го в таксито, кой му е виновен като не е гледал тарифите като се качва", друг чух да коментира - "Чупили си били колите по дупките, аз като не карам бързо моята не си я чупя". Абе българино утре и теб ще те изработят някъде другаде дори да четеш не етикетите по вратите на такситата че и два чифта очила и лупи да си носиш  дори за ситните букви, а ти бе умнико като караш постоянно на първа предавка и полу-съединител, какви разходи имаш за гориво и на колко хиляди километра ще сменяш амбриажа. Няма ли да узреем най-сетне, че с това примиренческо и робско мислене винаги ще ни работят. Да вземем да му скръцнем на самозабравилия се бакшиш - Ей тарикат ти тоз лев дето ми го прибираш ей така в повече, знаеш ли че аз работя и си скъсвам задника от бачкане за него поне един час, а по-евтино струва билетчето за градския транспорт дори. А за състоянието на пътищата в Сливен мисля че трябва да излезем на протест - Данчо Лечков просто изтърва контрола напълно вече. Не знам моли ли им се на тези неговите приближени фирми, да си свършат работата, какви способи използва, но резултатине въобще не са на лице и то още повече и не на време. А виж Лечков-булевард стана с предимство- значи може и да се работи, когато имаме интерес. А обикновенния гражданин какво да прави докато интереса на кмета съвпадне с неговата нужда или проблем, да се учи да лети ли например.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #23 -: 28.09.2009 12:32:07 »
А обикновения гражданин какво да прави докато интереса на кмета съвпадне с неговата нужда или проблем, да се учи да лети ли например.
Guardiane,
Обикновения български гражданин преди всичко трябва да се научи да живее според правилата на Лечков и да не протестира. До този извод съм стигнал напоследък.
« Последна редакция: 28.09.2009 12:34:26 от Moderator Club »

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #24 -: 28.10.2009 04:32:17 »
Приятелю, ти неможеш ли да се изкажеш малко по-късо.Трябва ми доста време докато го прочета и асимилирам без запетаите.Може "АЛКОХОЛА" да ми е повлиял...
За пореден път казвам, че пишеш глупости и ще се радвам за в бъдеще да не ни натоварваш с такива километрични постове и изразяваш това, което имаш да кажеш с по-малко изречения... Предполагам, че можеш :-)
Прочетох първите ти думи.СЕга.... Колкото и да ги плюем... аз не съм видял шофьор на такси, който прибира колата си през зимата, за да не я троши.Коментирам част от първото ти изречение, щото немах нерви да ти чета поста докрай, но това ми е достатъчно... :))))

Поздрави!

Шишо Бакшишо

• Гост
« Отговор #25 -: 31.10.2009 22:14:44 »
Guardian е дръве философ.  ;D ;)
В най-голямата поледица аз си стоя в къщи и не излизам никъде, да не стане някой сакатлък. И такси в краен случай само...

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #26 -: 01.11.2009 03:20:15 »
Виж сега - при всеки е различно.Дали неможе да ходи/по ред причини, или неможе да отдели  пари за транспорт/ или няма собствен автомобил е съвсем различно нещо.
В днешно време почти всички от нас притежават МПС и ги карат при всякакви условия.
Но това - таксиметров шофьор да си прибере колата заради поледица е най-голямата глупост, която някъде съм чел.
Поздрави!

warfather

• Гост
« Отговор #27 -: 12.11.2009 03:15:59 »
MichaelPark миналата зима имаше една две вечери в които времето беше меко казно противно и имаше  една работеща фирма в Сливен и тя беше ЕС-СИ такси . Това го потвърждават и думите на хора които звъняха  на телефоните и казвайки им че ще се наложи да почакат поне 30 мин те се съгласяваха с идеята че никоя друга фирма не вдигаше телефоните или ако ги вдигаше те имаха по 1-2 коли на пътя и е невъзможно да им изпратят. Аз лично имах случай една жена да се обади два пъти през 20 мин за да каже че все още чака и след около 40 мин чак и бе изпълнена поръчката. Това кой и как ще си кара колата никой не може да го задължи най-малкото заради това дали да си троши колата а поне за мен лично да не натроша мен си. Не може да искаш да дойде такси след като има два пръста лед на пътя и на никой не му пука. Ей това мразя на клиентите че видиш ли сме длъжни да им бършем още малко дупетата когато им опре отзаде, що не тръгнеш пеш в такова време като си много ербаб ами "се молиш" да ти пратят такси. Нищо лично към когото и да е.

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #28 -: 12.11.2009 09:47:18 »
Да бе знам го това за миналата Зима - нищо лично!!! И аз ако бях шофьор на такси така щях да направя, да не мислиш че съм някакъв комунист-стахановец, че да стоя на работа, дори и камъни да валят. Темата повече граничи с разбиране към проблемите на шофьорите на таксита, отколкото да се занимава с "трески за дялане". В бизнеса някой неща се определят като външни непредвидими фактори за възможни лоши финансови резултати(или нещо подобно беше) Но тук темата е за вътрешните, хитро скроени, машинации за планиране на некоректни печалби в бранша!!! Та мисълта ми е, без да се превръщам в дървен философ, че не може да сме вече в Европата, а българските ни байганювски, хитри селски номерца да продължават по ориенталски да се интегрират в работата ни!!! Говорим за помпичките господа шофьори на таксита и въпросът е кога най-сетне ще ги изхвърлите от колите си - няма ли така най-сетне да започнат да ви пряват внезапни, но за сметка на това цялостни технически проверки и който мами - хоп - доживотно  да няма право да упражнява тази професия плюс една сериозна глоба, за да се оправи поне отчасти тази държава. Ами тарифите на някой коли - 3-5 лева на километър - това не е ли спекула, не трябва ли да се въведат пределни цени в бранша!!! Много може да се каже и да се желае още, но не искам да правя отговора много дълъг заради някой потребители, които не обичат да четат дълги постинги(трудно се съсредоточават ли, що ли не знам) ;)

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #29 -: 12.11.2009 16:55:14 »
Само 18 километра постинг, както забеляза един от форумците!  ;D ;)
Къде си виждал таксита в Сливен да возят на тарифа 3 и 5 лв.?! Честно казано за пръв път чувам такова нещо!

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #30 -: 13.11.2009 12:07:54 »
То хубаво че не си виждал Модератор!!! Аз попадам вече на трима с такива тарифи в Сливен - единия беше с Бургаска регистрация и може би е бил на гости, за да бъда по-честен(но не си беше сложил покривало на табелата)!!! А единия със сигурност ми направи впечатление щото номера на телефона му беше 6-158!!! Така, че като се качваш на таксита - поглеждай за всеки случай тарифите на лепенката предварително!!! Айде тези поне си ги пишат тарифите официално и си е виновен, който не чете, но ние тука говорим повече за измамите  по таксуването, не че тарифа от 3 или 5 лева на километър не е спекулативна, но може и масаж да предлагат в таксито - знаеш ли!!! А ти тези 18 километра как ги мери - нали знаеш че от първия дори до петия пръст на ръката не може да са повече от 21-25 сантиметра!!! ;)

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #31 -: 13.11.2009 12:58:35 »
Това е образно казано, а иначе както казваш ти, че между пръстите има между 21 и 25 сантиметра, то ще рече, че 20 пръста(двете ръце и двата крака) х 21, или 25 сантиметра=420, или 500 сантиметра!  ;D ;) И ако се измери това, пак се получава дълъг пост... ;D

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #32 -: 15.11.2009 06:04:01 »
Вижте ся, щом аз си карах колата с окачването на 10 санта от земята с летни гуми цела зима и я продадох така(верно имаше яки хлъзгания и падане на вежди от замръзнал сняг), Ама ако се внимава, с нормална кола не виждам проблем.Така, че  сливенските бакшове чак толкова да си пазят шкодите и шевролетите не ми се вярва, дето въртят 10 пъти по-малко км. от столичните бакшове... + тва в сливен няма толкова поледица, кофти ситуации и трафик...

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #33 -: 15.11.2009 16:08:23 »
ООО ти май не си идвал скоро да караш в Сливен - Парк!!! То не само, че ситуацията стана много кофти с тези ремонти и затворени улици сега, ами и трафика стана бетер от София, а през зимата като станат поледиците, уважаемия Господин Кмет, първо си посипва улиците които водят до неговия хотел и кметството, а чак след това и няколко от основните централни улици. В кварталите и по малките улички поледиците си остават така поне две седмици че и повече. Аз имам леля в София а и братовчед ми живее при нея, така, че съм идвал през зимата и знам какво е - все пак столицата се почиства!!! Ние обаче тука си останахме една дива и неуредена провинция за съжаление! Така, че да работиш като шофьор на такси в Сливен си е отчасти мазохизъм а до голяма степен истинско приключение!

warfather

• Гост
« Отговор #34 -: 16.11.2009 22:19:09 »
Вижте ся, щом аз си карах колата с окачването на 10 санта от земята с летни гуми цела зима и я продадох така(верно имаше яки хлъзгания и падане на вежди от замръзнал сняг), Ама ако се внимава, с нормална кола не виждам проблем.Така, че  сливенските бакшове чак толкова да си пазят шкодите и шевролетите не ми се вярва, дето въртят 10 пъти по-малко км. от столичните бакшове... + тва в сливен няма толкова поледица, кофти ситуации и трафик...

Човеко няма как да ти обесня някой неща или ти не искаш да ги разбереш.
Всичко е под всякаква критика да и то не е само при бакшишите.
Въпроса кой на каква тарифа кара е въпрос на интереси на някой хора. Има на всички редовни таксита стикери с тарифите и ти като се качваш си гледаш какво пише и готово.
Тези които карат на 3-5 лева са си прави за тях и те са сметнали че така им е изгодно а този които се качи на тях си е за негова сметка. Аз като отида в кат да си платя глобата ме задължават да плащам разни преводи по 5-10 лева на разни частни банки и т.н. и не мога да кажа нищо за това ти като се качиш си плащаш каквото си пише. Намерихте под вола теле с тези си коментари бих казал.
Да не се отклоняваме от темата а тя е за измамите. Тези които си ползват такси си знаят какво им струва +-0.30 стотинки да кажем защото нашия град от единия край до другия сумата е 3-4 лева максимум. И това че някой те е помпал е трудно да го докажеш освен да си чешеш езика тук. Проверки има и си ги правят хората които трябва ама ... знам ли някой ден може да доживеем да е като в белите страни. Погледнато реално в Сливен караме най-ниските тарифи защото хората изнемогват вече без работа и без пари и пазара го налага това а кмета не му дреме на патката.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #35 -: 21.11.2009 03:53:27 »
Миналата седмица по някаква случайност се прибрах за weekend-a.Наистина положението с разкопаните кръстовища е трагично.
Второ, поледицата в Сливен е нищо в сравнение с това, което съм видял.Всеки божи ден на Цариградско се пердашат разни малоумници + това на сух път.
Ще го преодолеете някак си.Ама не се оплаквайте.Или ако го правите, идете при Данчо Косъма, дето разкопа цял град наведнъж!Щото навсякъде това се прави поетапно....

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #36 -: 19.04.2010 18:22:57 »
Ела сега Парк с новата си количка и мини през града - ей така едно кръгче направи и пак ще видим какво ще коментираш! На мен ми се скъса фабрична заварка на рамка на колелото  а като слушам колко са изнервени шофьорите вече - това не може да се търпи дълго! Безхаберие е малко слаб израз за да се опише ситуацията, а тези които си изкарват парите с шофиране по сливенските улици трябва и имат най-голямо право да протестират и да изискват нещо да се направи по въпроса! Айде бе шофьорите на таксита и вие от големите сливенски таксиметрови фирми, излезте да организирате един протест-шествие, както когато протестирахте срещу насилието спрямо вашите колеги - дадохте ни добър пример на гражданска позиция! Ще излезем и ще ви подкрепим. Така трябва да се реагира няма друг начин!

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #37 -: 19.06.2010 04:06:27 »
Айде бе, да ти се скъса заварка?! Верно ли? Или си 180 кила, или колелото ти е за 100 лева от Кауфланд :)
Града прилича на гъз, но кво можем да направим, ако си говорим сериозно? Че си карате/ме по кратерите и т'ва е.
Другата седмица се прибирам със служебен автомобил и честно да ти кажа все ми е тая - държавен е ;-)

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #38 -: 22.06.2010 16:50:01 »
Какво се оплаквате, едното кръстовище гледам, че го оправили? Става въпрос за братя Миладинови. Няколко дена вървя градския транспорт с променени маршрути и сега всичко е наред.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #39 -: 26.06.2010 02:42:22 »
Е, и? Видях, че са го оправили, ама кво от това? А до пощата? След като цял град мълчи като *****, положението ще е такова. Някой беше казал, че в сливен има два сезона - прашен и кален. Това нещо го няма никъде...

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #40 -: 26.06.2010 15:34:48 »
И до пощата ще го оправят, ето прочети материала от вестник "Седмица":

Ремонти и преасфалтиране в общината?

Община Сливен предвижда ремонти и преасфалтиране на уличната мрежа в населените места в общината. Ще бъдат насочени средства за възстановяване на нарушени пътни настилки там, където все още е добра инфраструктурата и има действащи и добре запазени водопроводни системи, вътрешни водопроводни мрежи и изградени комуникации. Това заяви експертът в отдел „Общинска инфраструктура” в направление „Пътища и благо устройствени мероприятия” в Община Сливен, инж. Велико Балабанов. Той припомни, че по-обемно са били насочени средства за възстановителни мероприятия в селата Биково, Крушаре, Николаево и Злати войвода. Общият размер на реално изпълнените дейности на строително-ремонтите работи надвишава 2.5 млн. лева. В направление „Изграждане, ремонт, реконструкция и поддържане на общинска пътна мрежа” Общината все още не е в състояние да изведе като приоритет възможностите за финансиране на всички дейности в тази насока, но търси всякакви форми да осигурява средства по години. Идеята е да се възстановят нарушените технически показатели в пътната инфраструктура и пътищата, улиците и кварталните алеи да станат нормално проходими, подчерта експертът. В община Сливен има изградени 321км общински пътища и близо 880 км улици. Само за град Сливен има изградена 320 км улична и квартална алейна мрежа. За поддръжката на пътната инфраструктура средно по години в перспектива до 2014г. ще са необходими от 12 до 14 милиона лева годишно. Тези пари, като собствени средства, общината трудно би могла да осигури и заради това се търсят възможности за финансиране. От 2006 г. за качествено изпълнени строително-монтажни работи, средствата възлизат на 32,5 милиона лева. Една част от строителните работи са изплатени авансово и предстои тяхното разплащане, друга част са изплатени със собствени средства, банков кредит, целеви ресурс от Министерството на финансите чрез Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) и по отделни програми. Балабанов съобщи, че в сливенските квартали продължава изграждането на съвременна техническа инфраструктура като водопровод, газопровод, улично осветление, телефонни и електро-връзки и др. Това оставя на втори план възстановяване на уличните и алейни пътни платна и измества във времето благо устройствени мероприятия, които са последващ етап от дейностите. За едно цялостно благоустрояване трябват много средства, а такива средства Общината ще продължи да търси по всякакъв начини, увери специалистът и определи периодът от 2007г. до 2013г. като благодатен, какъвто е бил през 70-те и 80-те години. За следващите години за благоустрояване се предвиждат над 12 милиона лева.

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #41 -: 12.01.2011 18:28:26 »
Аз лично имах една неприятна случка с "перфект такси" от тогава не ги ползвам. Не ги защитавам шофьорите. Но като ползвам такси ми струва 3лв за около 5км - като се сложи горивото, такси за радиостанции, наеми и простии колко ли му остава на един шофьор чиста печалба. Като искате изискани, зализани, излъскани, облечени, обръснати шофьори, който слуша класическа музика наемете си такъв. Давайте му му по 400-500лв месечно и вие и той доволни. Замислете се дали за 200-250лв ПРИМЕРНО и вие ще объщте толкова внимание на външния си вид.
Ако са ви толкова противни просто не ползвайте таксите има лесно. Аз не съм доволен от Перфекта и не ги ползвам вече.