Автор Тема: Измамници в Евро-Такси  (Прочетена 23414 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
Re:Измамници в Евро-Такси
« Отговор #30 -: 13.11.2009 12:07:54 »
То хубаво че не си виждал Модератор!!! Аз попадам вече на трима с такива тарифи в Сливен - единия беше с Бургаска регистрация и може би е бил на гости, за да бъда по-честен(но не си беше сложил покривало на табелата)!!! А единия със сигурност ми направи впечатление щото номера на телефона му беше 6-158!!! Така, че като се качваш на таксита - поглеждай за всеки случай тарифите на лепенката предварително!!! Айде тези поне си ги пишат тарифите официално и си е виновен, който не чете, но ние тука говорим повече за измамите  по таксуването, не че тарифа от 3 или 5 лева на километър не е спекулативна, но може и масаж да предлагат в таксито - знаеш ли!!! А ти тези 18 километра как ги мери - нали знаеш че от първия дори до петия пръст на ръката не може да са повече от 21-25 сантиметра!!! ;)
Илли, Илли, лама савахтани!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11736
    • Профил
« Отговор #31 -: 13.11.2009 12:58:35 »
Това е образно казано, а иначе както казваш ти, че между пръстите има между 21 и 25 сантиметра, то ще рече, че 20 пръста(двете ръце и двата крака) х 21, или 25 сантиметра=420, или 500 сантиметра!  ;D ;) И ако се измери това, пак се получава дълъг пост... ;D
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
« Отговор #32 -: 15.11.2009 06:04:01 »
Вижте ся, щом аз си карах колата с окачването на 10 санта от земята с летни гуми цела зима и я продадох така(верно имаше яки хлъзгания и падане на вежди от замръзнал сняг), Ама ако се внимава, с нормална кола не виждам проблем.Така, че  сливенските бакшове чак толкова да си пазят шкодите и шевролетите не ми се вярва, дето въртят 10 пъти по-малко км. от столичните бакшове... + тва в сливен няма толкова поледица, кофти ситуации и трафик...

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #33 -: 15.11.2009 16:08:23 »
ООО ти май не си идвал скоро да караш в Сливен - Парк!!! То не само, че ситуацията стана много кофти с тези ремонти и затворени улици сега, ами и трафика стана бетер от София, а през зимата като станат поледиците, уважаемия Господин Кмет, първо си посипва улиците които водят до неговия хотел и кметството, а чак след това и няколко от основните централни улици. В кварталите и по малките улички поледиците си остават така поне две седмици че и повече. Аз имам леля в София а и братовчед ми живее при нея, така, че съм идвал през зимата и знам какво е - все пак столицата се почиства!!! Ние обаче тука си останахме една дива и неуредена провинция за съжаление! Така, че да работиш като шофьор на такси в Сливен си е отчасти мазохизъм а до голяма степен истинско приключение!

warfather

• Гост
« Отговор #34 -: 16.11.2009 22:19:09 »
Вижте ся, щом аз си карах колата с окачването на 10 санта от земята с летни гуми цела зима и я продадох така(верно имаше яки хлъзгания и падане на вежди от замръзнал сняг), Ама ако се внимава, с нормална кола не виждам проблем.Така, че  сливенските бакшове чак толкова да си пазят шкодите и шевролетите не ми се вярва, дето въртят 10 пъти по-малко км. от столичните бакшове... + тва в сливен няма толкова поледица, кофти ситуации и трафик...

Човеко няма как да ти обесня някой неща или ти не искаш да ги разбереш.
Всичко е под всякаква критика да и то не е само при бакшишите.
Въпроса кой на каква тарифа кара е въпрос на интереси на някой хора. Има на всички редовни таксита стикери с тарифите и ти като се качваш си гледаш какво пише и готово.
Тези които карат на 3-5 лева са си прави за тях и те са сметнали че така им е изгодно а този които се качи на тях си е за негова сметка. Аз като отида в кат да си платя глобата ме задължават да плащам разни преводи по 5-10 лева на разни частни банки и т.н. и не мога да кажа нищо за това ти като се качиш си плащаш каквото си пише. Намерихте под вола теле с тези си коментари бих казал.
Да не се отклоняваме от темата а тя е за измамите. Тези които си ползват такси си знаят какво им струва +-0.30 стотинки да кажем защото нашия град от единия край до другия сумата е 3-4 лева максимум. И това че някой те е помпал е трудно да го докажеш освен да си чешеш езика тук. Проверки има и си ги правят хората които трябва ама ... знам ли някой ден може да доживеем да е като в белите страни. Погледнато реално в Сливен караме най-ниските тарифи защото хората изнемогват вече без работа и без пари и пазара го налага това а кмета не му дреме на патката.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #35 -: 21.11.2009 03:53:27 »
Миналата седмица по някаква случайност се прибрах за weekend-a.Наистина положението с разкопаните кръстовища е трагично.
Второ, поледицата в Сливен е нищо в сравнение с това, което съм видял.Всеки божи ден на Цариградско се пердашат разни малоумници + това на сух път.
Ще го преодолеете някак си.Ама не се оплаквайте.Или ако го правите, идете при Данчо Косъма, дето разкопа цял град наведнъж!Щото навсякъде това се прави поетапно....

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #36 -: 19.04.2010 18:22:57 »
Ела сега Парк с новата си количка и мини през града - ей така едно кръгче направи и пак ще видим какво ще коментираш! На мен ми се скъса фабрична заварка на рамка на колелото  а като слушам колко са изнервени шофьорите вече - това не може да се търпи дълго! Безхаберие е малко слаб израз за да се опише ситуацията, а тези които си изкарват парите с шофиране по сливенските улици трябва и имат най-голямо право да протестират и да изискват нещо да се направи по въпроса! Айде бе шофьорите на таксита и вие от големите сливенски таксиметрови фирми, излезте да организирате един протест-шествие, както когато протестирахте срещу насилието спрямо вашите колеги - дадохте ни добър пример на гражданска позиция! Ще излезем и ще ви подкрепим. Така трябва да се реагира няма друг начин!

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #37 -: 19.06.2010 04:06:27 »
Айде бе, да ти се скъса заварка?! Верно ли? Или си 180 кила, или колелото ти е за 100 лева от Кауфланд :)
Града прилича на гъз, но кво можем да направим, ако си говорим сериозно? Че си карате/ме по кратерите и т'ва е.
Другата седмица се прибирам със служебен автомобил и честно да ти кажа все ми е тая - държавен е ;-)

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #38 -: 22.06.2010 16:50:01 »
Какво се оплаквате, едното кръстовище гледам, че го оправили? Става въпрос за братя Миладинови. Няколко дена вървя градския транспорт с променени маршрути и сега всичко е наред.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #39 -: 26.06.2010 02:42:22 »
Е, и? Видях, че са го оправили, ама кво от това? А до пощата? След като цял град мълчи като *****, положението ще е такова. Някой беше казал, че в сливен има два сезона - прашен и кален. Това нещо го няма никъде...

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #40 -: 26.06.2010 15:34:48 »
И до пощата ще го оправят, ето прочети материала от вестник "Седмица":

Ремонти и преасфалтиране в общината?

Община Сливен предвижда ремонти и преасфалтиране на уличната мрежа в населените места в общината. Ще бъдат насочени средства за възстановяване на нарушени пътни настилки там, където все още е добра инфраструктурата и има действащи и добре запазени водопроводни системи, вътрешни водопроводни мрежи и изградени комуникации. Това заяви експертът в отдел „Общинска инфраструктура” в направление „Пътища и благо устройствени мероприятия” в Община Сливен, инж. Велико Балабанов. Той припомни, че по-обемно са били насочени средства за възстановителни мероприятия в селата Биково, Крушаре, Николаево и Злати войвода. Общият размер на реално изпълнените дейности на строително-ремонтите работи надвишава 2.5 млн. лева. В направление „Изграждане, ремонт, реконструкция и поддържане на общинска пътна мрежа” Общината все още не е в състояние да изведе като приоритет възможностите за финансиране на всички дейности в тази насока, но търси всякакви форми да осигурява средства по години. Идеята е да се възстановят нарушените технически показатели в пътната инфраструктура и пътищата, улиците и кварталните алеи да станат нормално проходими, подчерта експертът. В община Сливен има изградени 321км общински пътища и близо 880 км улици. Само за град Сливен има изградена 320 км улична и квартална алейна мрежа. За поддръжката на пътната инфраструктура средно по години в перспектива до 2014г. ще са необходими от 12 до 14 милиона лева годишно. Тези пари, като собствени средства, общината трудно би могла да осигури и заради това се търсят възможности за финансиране. От 2006 г. за качествено изпълнени строително-монтажни работи, средствата възлизат на 32,5 милиона лева. Една част от строителните работи са изплатени авансово и предстои тяхното разплащане, друга част са изплатени със собствени средства, банков кредит, целеви ресурс от Министерството на финансите чрез Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) и по отделни програми. Балабанов съобщи, че в сливенските квартали продължава изграждането на съвременна техническа инфраструктура като водопровод, газопровод, улично осветление, телефонни и електро-връзки и др. Това оставя на втори план възстановяване на уличните и алейни пътни платна и измества във времето благо устройствени мероприятия, които са последващ етап от дейностите. За едно цялостно благоустрояване трябват много средства, а такива средства Общината ще продължи да търси по всякакъв начини, увери специалистът и определи периодът от 2007г. до 2013г. като благодатен, какъвто е бил през 70-те и 80-те години. За следващите години за благоустрояване се предвиждат над 12 милиона лева.

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #41 -: 12.01.2011 18:28:26 »
Аз лично имах една неприятна случка с "перфект такси" от тогава не ги ползвам. Не ги защитавам шофьорите. Но като ползвам такси ми струва 3лв за около 5км - като се сложи горивото, такси за радиостанции, наеми и простии колко ли му остава на един шофьор чиста печалба. Като искате изискани, зализани, излъскани, облечени, обръснати шофьори, който слуша класическа музика наемете си такъв. Давайте му му по 400-500лв месечно и вие и той доволни. Замислете се дали за 200-250лв ПРИМЕРНО и вие ще объщте толкова внимание на външния си вид.
Ако са ви толкова противни просто не ползвайте таксите има лесно. Аз не съм доволен от Перфекта и не ги ползвам вече.