Автор Тема: SOS: приют за бездомници?  (Прочетена 7437 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fri

• Гост
SOS: приют за бездомници?
« -: 07.10.2009 04:56:31 »
Моля съответните компетентни лица от ОБЩИНАТА да отговорят на питането ми.

Интересува ме дали в Сливен съществува приют за бездомни хора. Става въпрос за хора, които най-вероятно до края на живота си няма да се сдобият със собствен дом, нито пък ще имат пари за наем.
Питам във връзка с един конкретен човек, който преди 3-4 месеца е бил изхвърлен на улицата от собствения си син (ако са верни слуховете) и оттогава живее върху едни кашони до стената на блока ни (всъщност блока на родителите ми, защото аз живея в друг град и само за кратко се връщам в Сливен). Ужасно ми е мъчно за този човек. В началото беше спретнат, все едно че просто е излязъл да се поразходи, а после видът му стремеглаво се променяше и скоро заприлича на истински клошар. Всички от блока правят каквото могат за него, дават му храна и дрехи, но идва зима и имам чувството, че той няма да я преживее. Освен това може би е болен, поне така изглежда, а и кракът му нещо не е добре, ходи с бастунче... Не е ли длъжна държавата да се грижи за хората без дом?

Ако Общината реши да помогне, нека някой се свърже с мен на ЛС за повече подробности около човека.

fri

• Гост
Re:SOS: приют за бездомници?
« Отговор #1 -: 07.10.2009 05:17:16 »
Сега ми хрумна, че може пък настаняването в общински жилища да е алтернатива на приюта за бездомни. Или не е така? Ако е - бихте ли посочили реда за такова настаняване? Благодаря.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #2 -: 07.10.2009 10:07:41 »
В Бългаия изглежда, че само бездомните кучета имат привилегията да бъдат настанявани в приюти. Нищо чудно в бъдеще мъдрите ни управници да измислят и строг закон за защита на правата на бездомните кучета, докато бездомните ни съграждани се търкалят в кашони покрай блоковете. Това не е странно като се вземе предвид, че напоследък своеобразни едри капиталисти, реваншисти(Деца на гонени от стария режим), финансисти  принадлежащи към олигархични структури и финансови институции и всякакъв вид преуспяващи бизнесмени, се заселиха в народното събрание. Естествено е че тези хора не са отишли там от добрия мотив да оправят хала на българския народ, а най-вече за да си умножат капитала, да се устроят пожизнено и да прибявят някой и друг милион към пенсионните си спестявания. Светло петно донякъде в тази тъжна картинка е новият Социален министър. Противно на очакванията, той не се съгласи с вдигането на пенсионната възраст и смело възрази на хищния си колега Дянков, който изглежда разсъждава и действа с привичките на млад "антисоциалист". Било криза, имало дупка в бюджета, духал вятър откъм световната банка - единствено грижата за окаяния ни съгражданин ли не е мотив за работа на това правителство. Искали да вкарват в затвора за неплатени здравни вноски - егаси фашизъма. Ами не се ли замисляте, че вие докарахте този народ до просешка тояга та да не може и да си плаща здравните осигуровки бе скъпи господа политици. На последно място сме в Европа и по стандарт и по здравни грижи и по всичко положително - не ви ли е срам да се отнасяте така към народа си. Какво да кажем - и тази световна криза ще отмине, колкото и удобно да им е сега на властимащите да се оправдават с нея и после какво, коя ще бъде причината за престъпното и пагубно управление на редица продажни правителства служили и служещи на чужди интереси и забравили тежкото положение в което се намират българите в собствената си родина!!! Надеждата ни е все пак, че новата власт, така както изкара на светло редица далавери на предишните управляващи, може и да започне да мисли за извеждането на българския народ от блатото в което той е закъсал през последните 20 години.
Илли, Илли, лама савахтани!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11661
    • Профил
« Отговор #3 -: 08.10.2009 16:56:57 »
А защо не направи постъпка за старчески дом? Ако е на подходяща възраст, може да го приемат.

П.П. Guardiane, защо не се кандидатираш за политически коментатор, явно ти се отдава?!  ;D ;)
« Последна редакция: 08.10.2009 16:59:34 от Moderator Club »
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

fri

• Гост
« Отговор #4 -: 09.10.2009 04:49:41 »
Не знам дали е на подходяща възраст, може би на около 60, но може и по-млад да е. А в старческите домове не е ли платен престоят? И ако да - колко?

Всъщност аз очаквах отговор от Общината - нали разделът се казва "Сайтът на Община Сливен" - те въобще поглеждат ли тук?? ???

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11661
    • Профил
« Отговор #5 -: 09.10.2009 09:50:28 »
Платен е да престоят в старческият дом. Обикновено практиката е на домуващия там да му от държат по 60% от пенсията му. Ама в случая няма да го приемат, щом е 60-годишен, или по-млад, както казваш ти. Трябва да е над 70 някъде.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

fri

• Гост
« Отговор #6 -: 19.10.2009 03:27:57 »
Не, над 70 определено не е човекът.
А в общинските жилища какъв е наемът? Чувала съм, че е символичен, обаче колко? И какви са условията за кандидатстване?

Аз пък се чудех дали не съм объркала раздела... Може би темата ми е за тук? Сигурно затова от Общината не са отговорили още...
mod? ???

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
« Отговор #7 -: 01.11.2009 03:56:49 »
Офтопик:
Гуардиана май е г-н Василев, нещо не съм час вече, изтървах някой промени по форума.
Кой го е направил пазач на форума, при положение, че ръси само безсмислици? :)