Автор Тема: Откри се разширението на Регионалната библиотека  (Прочетена 3388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11645
    • Профил
Откри се разширението на Регионалната библиотека

Официалното откриване на разширението на Регионална библиотека „Сава Доброплодни" се състоя на 25 октомври в 11 ч. В новото крило, на площ от 1 000 кв. м., са разположени бюро за регистрация и информация и репрографски център, детски отдел, чуждо езиков център, зала за мероприятия, компютърна зала, кафе, книгохранилища и други обслужващи звена.

Сградата разполага с вътрешен асансьор и отговаря на всички европейски стандарти за функционалност, предвиден е достъп на хора с увреждания, условия за съхраняване на фондовете и обслужване на читатели.

Първата копка на разширението бе положена на 1 октомври 2007 г. от кмета на града Йордан Лечков. В основната сграда на библиотеката също са извършени преустройства.

Поради липса на средства не е реализиран само проектът за преустройство на Зала 1, която е преходна между двете сгради.
Ръководството на библиотеката очаква следващата година общината да осигури необходимите средства за реализирането му.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
Като дизайн и визия новата сграда ми харесва. Само не схванах в идеята на архитекта преливането от нов външен вид сграда към стар стил вид сграда? Трябваше или да я направят както останалата част или да имаше някакво преливане в дизайна т.е. в новата фасада да има елементи от старата... Но явно всичко е било набързо, че няма време и да се вземат пари. Иначе спор няма - ако с едната ръка закрия старата част от библиотеката, и погледна новата част - е харесва ми! :)
Loading...

bagra

• Гост
Е, наистина никак не е зле изпълнено, поне отвътре си е наистина на ниво! Но отвън е така виден контрастът между старата и новата сграда, естетически не бих казала, че си пасват... Архитектурата не е в моите компетенции, но считам, че имам усет за красивото и в тази връзка от изпълнението по фасадата би могло да се желае още. Все пак, важното е, че проектът е завършен успешно, макар и може би малко набързо.  :)

Дядо Стефчо

• Гост
Не е лоша новата сграда на сливенската библиотека, харесва ми и на мен! Поне на външен поглед.