Автор Тема: Размисли на глас  (Прочетена 15407 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен doktor boh

• Младши
  • *
  • Публикации: 81
    • Профил
Re:Размисли на глас
« Отговор #15 -: 07.02.2010 22:32:25 »
Недей така, Тончо!
Надявам се, че сте си направили НСО, за да се събирате и да си помагате! Какво ви са виновни обикновените хора които искат, макар и морално да ви помагат! Ето, малко ли е, че във форума се говори толкова за вас? Направете пресконференция, направете митинг, протести пред социалните служби, пред кмета и др., а ние ще ви подкрепим! Посочихме хората които ви крадат / Капка Панайотова и др./ Защо не им потърсите отговорност? Кажете вие с какво искате да ви помогнем и тогаа всеки един от нас ще прецени дали ще може! В края на краищата, ние ви подаваме ръка за взаимодействие, дано с това да сме ви от полза,  но ако искате финансова помощ, аз лично не бих ви помогнал, тогава трябва да търсите богати спонсори! В гр.Сливен се намират доста новобогаташи, но едва ли, те ще ви помогнат! Действайте и правете така, че хората да ви помагат, а не да ви съжаляват!!!

Бай Ганьо

• Гост
« Отговор #16 -: 08.02.2010 16:41:18 »
Тончо, болно ми е да гледам как един кмет с кокоши акъл разсипва нашият мил градец и затова носиш и ти вина с неподходящия си избор. Не ме питай от къде съм разбрал, важното е, че го знам. Това първо, второ - вземи се върни в І клас, да си припомниш четмото и писмото, че мнението ти е пълно с грешки. Няма да се заяждам сега да ти посочвам къде си сбъркал точно, но една грешка ми направи особено впечатление - "общ.организация"! Е такова словосъчетание за пръв път чувам! И ми напомни за близкото минало, когато Румен Овчаров от БСП го наричаха Р. Овч. Трето, доктор Бох, прав си, трябва да се даде повече гласност чрез митинги и пресконференции, но няма кой да го направи. Има 2 баби, които управляват там в клуба, и двете са бръкнали яко в меда и не могат да си извадят ръцете от там. Четвърто - Тончо, голям поет си станал, талант и половина, трябва да си развиеш тази дарба в положителна насока:
Нашият сладък кмет,
И му налитат като мухи на мед,
Пише той, брише, а дали нещо ще изпише...

Автор: Тончо Тончев(Бонбончев) http://forum.sliven.net/index.php?topic=5164.0

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #17 -: 08.02.2010 18:07:43 »
Я каква странна грешка си открил - общ. организация. И къде му е грешката според теб тук??? Не се подразбира какво може да означава ли, ами то е същото като да кажеш че не разбираш кой стои зад съкращението Р. Овч. ти за колко варианта се сещаш да има? А другата простотия - носил вина за избора си? ТИ чуваш ли се какви ги говориш въобще бе? Ами ти за кой гласува на изборите, аз си признавам подкрепих този кмет заради подкрепата му от страна на ГЕРБ, като също мислех, че правя най-правилния избор в момента. За кой друг кандидат тогава трябваше да гласуваме, айде да не го обърнем сега на политически анализ тука!!! Господин Тончо Тончев(Не Бонбончев) беше издигнат от ОБщинската организация на инвалидите - Сливен за кандидат-общински съветник и неговата кандидатура беше топло приета в листата на ГЕРБ. Мисля, че за момента това беше най-грамотното и правилно решение. Сега, че има много проблеми в общината и решенията на редица въпроси се забавя - и на всички нас не ни е приятно това и трябва да търсим отговорност от кмета и общинския съвет, по законния начин, но да обвиняваш един човек, който се раздава в полза на обществото и е направил толкова много за хората с увреждания  в Сливен, е малко некоректно, меко казано!!! Така, че стига търка тая писта, ако имаш нещо да казваш напиши го в писмен вид и го прати до Управителния съвет на Общ. орг-я на инвалидите в Сливен, за го разгледаме. Адресът е: Сливен, кв. Даме Греув 23.
Послепис(Послеслов) Ако човек чете твоите коментари, също би могъл да се натъкне на грешки, но не това е най-важното тук. Един малък пример: на много места пишеш "в форума" - а трябва да е "във форума" Огледай се преди да критикуваш другите!
Илли, Илли, лама савахтани!

китаеца

• Гост
« Отговор #18 -: 09.02.2010 20:42:00 »
Я каква странна грешка си открил - общ. организация. И къде му е грешката според теб тук??? Не се подразбира какво може да означава ли
Не се разбира г-н Василев. Вие работите в тази организация и ще го разберете, но обикновения български гражданин би се зачудил какво ще рече "Общ.организация"! И би стигнал до следния извод, както стигнах и аз:
Така, че Бай Ганьо е прав и Господин Тончо Тончев(Бонбончев, или Не Бонбончев, вече сам ще реши как ще се назове, очевидно има раздвояване на личността), трябва да пише както трябва, за да бъде разбран от околните. Само едно уточнение да направя за думата "общуваща", да не стане недоразумение - тук имам предвид връзки с обществеността, която всяка нормална организация трябва да има.

П.П. Тъй като г-н Балкански пое курс с ТИР-а към Турция за около 15 дена, пък ние се познаваме, ми поръча аз да го представлявам във форума, нещо като негов адвокат! И друго нещо да кажа, като гледам как се пените, ми се струва, че е прав Бай Ганьо, че Ви е гръмнал процесора!
« Последна редакция: 09.02.2010 20:44:58 от китаеца »

Неактивен doktor boh

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #19 -: 10.02.2010 15:43:17 »
 Разберете само едно! На България и на Сливен, не,са ни нужни политици, а хора с държавническо мислене, широко скрорени!! Ако наистина сте общински съветник господине, какво искате от нас?? И властта имате и парите! Явно ходите на заседания само да вдигате ръчичка и да си пребирете гласуваната заплатка!!
 Просто не сте за този форум! Тук партийци няма да намерят почва! Слаб чай сте за мене!!
 Колкото за това, защо си гласувал за Лечков, защото нямало по- добри и ГЕРБ го защитавали, явно нямаш собствено мнение и  достойнство!!! Защо изобщо гласува, ако човека не е заслужавал??? СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ ИЗБЕРИ И ГЛАСУВАЙ ЗА СЛИВНАЛИЯ, С ДОБРА ВИЗИЯ, ОБЩИТЕЛЕН, ОБРАЗОВАН, / ИКОНОМИСТ, ЮРИСТ ИЛИ АРХИТЕКТ, А НЕ ЗА ТЪП ФУТБОЛИСТ/!!!

Робин Худ

• Гост
« Отговор #20 -: 13.02.2010 20:47:03 »
Като чета мненията тук ми идва на ум едно ново заглавие на тази тема: Размисли и страсти с хора сладкогласни. Това е предложение към младежа Чико от Порторико(пардон Чоко)!  ;D А сега сериозно: Доктор Бох, такива държавници широко скроени няма да намериш в днешно време - ще останат само в мечтите ти. Всичките му партийци работят за своя джоб, че нали наближават старини, трябва да се подсигурят. А народа...

Гусин Василев, спрете се с тази евтина реклама! Ту на ГЕРБ, ту на ОДС! Разбрахме какво можете през годините. Пък и се оакахте на последните избори, според думите на Бай Ганьо, които чета в форума! Гледай си компютрите и се изучи повече в тях, че май като гледам си гола вода.

Неактивен doktor boh

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #21 -: 14.02.2010 16:38:17 »
Днес е свещен ден за всички православни християни, за какъвто се имам и аз! Честитя на всички сливналии Св." Трифон Зарезан" и " Заговезни"!! Който не е палил и прескачал огньове и не се е маскирал на този ден значи нищо не знае за сливенските традиции! Дано сливенските лозя да дават добра реколта, да си пазим нашите сортове, а не да ги изгубим като сливенската перла!
Моля, да ми простят тези във форумите с които съм разменил по- груби термини, но знайте ,че на престъпници срещу народа не се прощава! Кой натрапи на българите, този католически празник Св."Валентин"? Ето, с предаването на вярата започват нашите ядове!
 Форумите ми станаха скучни, за това ще предложа на сливналии да правим коментари в направление: "Познаваме ли родния си град, личности, събития, традиции, спортни и културни звезди, известни зевзеци,местности и  природни дадености, сгради и културни паметници в миналото и настоящето"!!!!
Моля сливналии, включете се!

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #22 -: 14.02.2010 20:37:00 »
И защо ако  свети Трифон е бил добър християнин, който заслужава канонизиране, свети Валентин, да не е бил такъв? Какъв е този националистичен шовинизъм не мога да разбера, като се има предвид въобще, че самото християнство не е с традиционно български произход а е с юдейски. Може би по тази причина и родните националисти си избират за символи разни старобългарски, тракийски, славянски или кой знае какви други езически знаци, свързани с поклонение на разни езически божества(тангра) породени от народните предания през вековете. Такива "божества" пък абсолютно не са реални, а са  плод на простонародното желание, може би да се покланя на нещо там, каквото и да е било. Традиционно българското желание да отрича всичко останало, не би могло да ни препоръча особенно много пред останалите християни, спрямо които православието е най-малобройната маса вярващи. Честит празник на всички, които са влюбени и наздраве!!! Прошката също е добра идея, но трябва да се прощава всеки ден а не само днес, а също така и да се иска прошка, така, че и аз се извинявам ако с нещо съм засегнал някого!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11723
    • Профил
« Отговор #23 -: 14.02.2010 20:57:26 »
Кой натрапи на българите, този католически празник Св."Валентин"?
Има ли някакво значение произхода на празника? Важното е, че съществува. А като много искаш доктор Бох, прочети този материал: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD , който ще ти даде до някъде отговор.
И най-важното за днес е да простим и да бъдем простени!
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен doktor boh

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #24 -: 15.02.2010 10:14:12 »
Трагедията, господине е че традиционни български празници се заменят под доброто католическо влияние! Нима искаш да се заменят Зарезан и Заговезни с Валентин? Нека всеки да си чества именния ден и този който е католик да си празнува но да не го налага над традициите на българите! Това е като гей движенията! Никой не им забранява да бъдат такива , но защо трябва да го демонстрират и показват пред децата ни?Може би, според твоите расъждения и убеждения католиците правят кушия на Тодоров ден, а ние вместо да се маскираме на Заговезни и кукерските ритуали трябва да приемем да честваме Вси свитии ??!
Това е мое лично мнение. Не го налагам, но виждам, че православието на българите се променя!
Аз съм източно православен и се кръстя като такъв, а не като католик!

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #25 -: 15.02.2010 11:34:20 »
Освен, че е добре да прочетеш материала, който ти е поместил Модератор Клуб - виж също и това http://www.pravoslavieto.com/life/02.01_sv_Trifon.htm Тук пише, че празникът Трифоновден се чества на 1 Февруари от православната църква. Интересен е въпросът защо всички празници, или по-голяма част от тях, се празнуват и по стар и по нов стил. Но понеже предполагам, че може да те домързи отново да прочетеш каквото и да е и да продължиш да си пишеш с характерния националистически и нихилистичен тон, ще ти копирам една малка извадка от другия материал по-долу: "....Свети Валентин е вероятно въведен в Северна Америка през 19 век от британски заселници. В САЩ, първите масово произведени валентинки са фабрикувани и продадени през 40-те години на 19 век от Естер Хауланд.

В официалният католически календар на Католическата църква от латинси (западен) обряд , и литургийника използван по време на богослужения в църквата е св св Кирил и Методии. Датата 14 февруари е св.св. Кирил и Методий съпокровители на Европа заедно със свети Бенидикт, а не св. Валентин !!!..." Тоест този празник е свален от официалния календар на Католическата църква през средата на миналия век, по причина, че е свързан повече с народното желание да се празнува нещо си там, както всъщност в много отношения се получава и  при българските православни християни - просто хората желаят да имат този празник, не че някой им го налага или ги задължава да си разменят подаръци, картички и цветя!!!

Choko

• Гост
« Отговор #26 -: 15.02.2010 12:55:16 »
Бог е любов. Така че денят на влюбените и любовта трябва да бъде 365 дни в годината, а не само 1 ден. Сагласен съм с доктора че това е привнесен празник. Нека каталоитците да си го празнуват. Турците да си празнуват байрама. а не ние да празнуваме всички празници. То тогава едва ли ще стигнат 365 дни. Относно старият или новият стил е по правилен за празнуване се обърни към отец Силвестър да ти разясни. Прочети кой и кога е въвел новият стил. Виж руската православна църква кой стил използва. Иначе другото е чесане на езици.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11723
    • Профил
« Отговор #27 -: 15.02.2010 14:31:32 »
каталоитците
Само не разбрах, кои са каталоитците?! Я обясни по-подробно Чоко! :)
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Choko

• Гост
« Отговор #28 -: 15.02.2010 14:54:04 »
Станимире, смешен си и си дребнав. Пиши по същество а не търси сламката в чуждите очи.

Choko

• Гост
« Отговор #29 -: 15.02.2010 15:03:46 »
Ако правилно четеш в горният пост изтървах запетайката.