Автор Тема: Размисли на глас  (Прочетена 15397 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бай Ганьо

• Гост
Re:Размисли на глас
« Отговор #45 -: 28.02.2010 20:11:49 »
Интересно г-н Тончев, пишиш се демократ, а действаш под крилото на старата прогнила комунистическа фасада и заповядваш на хората какво да правят! Само, че комунизма свърши драги и беше погребан, а ти ставаш смешен!

Робин Худ

• Гост
« Отговор #46 -: 10.03.2010 20:17:15 »
Бай Ганьо, няма значение кой какъв е в днешно време, по-важното е какъв е бил дадения човек преди 10 ноември 1989 г. А тогава е нямало голям избор, всички са пърдяли в едно гърне.

mechoka_57

• Гост
« Отговор #47 -: 11.03.2010 16:36:21 »
Нещо не те разбирам Робин Худ, какво искаш да кажеш с това! До някъде си прав, че са пърдяли в едно гърне - в България е имало една партия, а именно БКП. Но пък от друга страна пак са имали правото да избират: или да станат партийни членове и агенти на ДС и КГБ(защото по това време бяхме в много близки отношения с Русия(СССР)), или да си останат обикновени хора. В първия случай всичко им се поднасяше на тепсия, а във втория случай са били подлагани някои от хората на репресии от страна на комунистическата власт и са вкарвани в концлагери.

Choko

• Гост
« Отговор #48 -: 11.03.2010 20:42:40 »
Индианците от Дакота имат следната мъдрост: когато забележиш, че яздиш умрял кон, слез от него.

Ние, обаче, често предприемаме други стратегии за справяне с проблема: снабдяваме се с по-як камшик; сменяме ездача; казваме, че винаги сме яздили този кон, създаваме работна група, за да анализира коня; посещаваме други места, за да видим как яздят там умрели коне; повишаваме стандартите за качество за яздене на умрели коне, създаваме Task-Force, за да съживи коня; плащаме на хора от чужбина, които уж можели да яздят умрели коне; включваме обучителен модул, за да се научим да яздим по-добре; правим сравнение между различни умрели коне; променяме критериите, които определят кога един кон е умрял, впрягаме много умрели коне заедно, за да станем по-бързи; обясняваме: никой кон не може да е толкова умрял, че да не може повече да го яздим; правим проучване, за да видим има ли по-добри и по-евтини умрели коне; обясняваме, че нашият кон е по-добре, по-бързо и по-евтино умрял, отколкото други коне; създаваме група по качеството, за да се намери приложение на умрелите коне; откриваме независимо разходно перо за умрели коне; увеличаваме сферата на отговорност на умрелия кон; развиваме мотивационни програми за умрели коне; преструктурираме, за да може една друга област да получи умрелия кон!

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
« Отговор #49 -: 12.03.2010 10:45:45 »
Добре казано Чоко, хареса ми ? Ти ли си автор на притчата или ?
Насила хубост не става !

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #50 -: 12.03.2010 10:56:44 »
Не, не е негово: http://www.google.bg/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Abg%3Aofficial&channel=s&hl=bg&source=hp&q=%D0%9A%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE+%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D1%88+%D1%87%D0%B5+%D1%8F%D0%B7%D0%B4%D0%B8%D1%88+%D1%83%D0%BC%D1%80%D1%8F%D0%BB+%D0%BA%D0%BE%D0%BD&meta=lr%3Dlang_bg&btnG=Google+%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5
На мен ми хареса и друга модификация на тази история "...Стара индианска мъдрост

Преструктуриране на  умрелите коне

За разлика от индианците, какво прави едно правителството, за да спаси умрелия кон:
*Обявява: - "Никой кон не може да е толкова умрял, че да не може да се язди повече!"
*Променя критериите, по които определя, кога един кон е умрял;
*Дава порция зоб на умрелия кон и му сменя подковите;
*Събира умни конегледачи накуп,  да анализират коня;
*Посещава други места, за да види, как там яздят умрелите коне;
*Сравнява различни видове умрели коне;
*Впряга много умрели коне заедно, за да стане един от тях по-бърз;
*Проучва, дали не са се появили по-нови, по-модерни, по-добри умрели коне;
*Избира "елитна" група ездачи, която да намери ново приложение на умрелия кон;
Накрая когато конят започне вече съвсем нетърпимо да мирише казва, че -  "Неговият кон е умрял по-бързо, по-красиво от други умрели коне и че е нямал друг избор!"
Илли, Илли, лама савахтани!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11701
    • Профил
« Отговор #51 -: 12.03.2010 11:12:52 »
Всъщност точният линк на тази история е: http://www.nafocus.net/blog/2010/01/%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D1%88-%D1%87%D0%B5-%D1%8F%D0%B7%D0%B4%D0%B8%D1%88-%D1%83%D0%BC%D1%80%D1%8F%D0%BB-%D0%BA%D0%BE%D0%BD-%D1%81%D0%BB/
Едно доста забележително произведение според мен.
« Последна редакция: 12.03.2010 11:15:44 от Moderator Club »
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Choko

• Гост
« Отговор #52 -: 12.03.2010 14:44:47 »
Всъщност, нито Веско, нито Станимир познаха от къде е притчата. Благодаря на админа, че е харесал притчата и разбрал скритият и смисъл. Много ми хареса една статия която исках да пусна тук или да направя препратка към нея, но се страхувах че ще бъда наказан като д-р Бох за неспазване на правилата. За да не бъде сметнат поста ми за спам или да не бъда наказан за препратката се въздържах, но тъй като се чудите от къде съм взел притчата и кой е автора ще ви препратя към официалният сайт на Български хелзинкски комитет, и ще се опитам черз оригиналната статия да ви осветля за чии умрял кон става дума. Ето и линкът към източника http://bghelsinki.org/index.php?module=pages&lg=bg&page=obektiv17412. Изводите и съжденията може да си ги направите сами: колко е умрял този кон и дали може да се язди?

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
« Отговор #53 -: 12.03.2010 14:52:53 »
Много ми хареса една статия която исках да пусна тук или да направя препратка към нея, но се страхувах че ще бъда наказан като д-р Бох за неспазване на правилата. За да не бъде сметнат поста ми за спам или да не бъда наказан за препратката се въздържах,
..........

Здравей Чоко,

Позоваването на източника е задължително а ако е от уебата - и задължително връзка. д-р Бох бе наказан за груби нарушения на правилата и на неписаните правила на добрия тон. Няма от какво да се притесняваш. Аз я намерих в малко по-друг вид, дано не съм се объркал (много  :)) кой и откъде е оригинала и дори я пуснах като петъчна новина - http://new.sliven.net/sys/news/index.php?id=19358
Насила хубост не става !

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #54 -: 14.03.2010 00:08:08 »
Чоко,
Написах ти го на лично и сега пак ще ти го кажа - екранното ми име в форума е Moderator Club !!! Щото и аз мога да кажа кой си, че и да ти закача снимката в форума...
« Последна редакция: 14.03.2010 00:13:25 от Moderator Club »
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

йото

• Гост
« Отговор #55 -: 14.03.2010 17:22:48 »
 В един от форумите прочетох нещо,което ми  хареса -неща написани от един човек ,който  е доста известен  със своите постижения в различни области .Мисля ,че си заслужава на пишещите тук хора да го прочетат. Ето текста:                                                                            .                                    "Скъпи читателю! Съгласен ли сте, че сега хората са станали по-лоши, по-злобни, по-агресивни, по-завистливи, отколкото, да речем, преди пет години? Да?
Знайте тогава – ако всички наоколо са лоши, търсете причината у себе си. Какъвто сте вие, такива са и другите, такъв е светът край вас. Всяко си търси подобието, подобното разпознава подобното. Уверете се сам!

Силният човек никога не се обижда, никога не напада. Погледнете в природата – кое куче лае най-силно и се нахвърля на всички?

Малкият Шаро, който при опасност веднага подвива опашка и гледа да се скрие. Той живее според принципа: най-добрата отбрана е нападението.

И човекът, който чувства, че не струва пукнат грош, който възприема себе си като безпомощно същество, става като помияра. Лае, нахвърля се на всички, всеки му е крив! Щом духът е слаб, навън избива агресията.

Така че да не издаваме слабостта си и да създадем в себе си образа на съвършенството." Съгласен ли сте?                                                                                                                                Това са  мисли  от  Норбеков ,а предполагам ,че повечето  хора  знаят  кой е той.И прав е човекът,казано точно!

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #56 -: 14.03.2010 17:37:01 »
Хм, този Норбеков според мен ще се окаже поредният психологически експеримент подобно на Кашпировски! Няма да се учудя ако скоро прочета някъде, че твърди, че е месия, христос или нещо подобно. Чува се, че курсовете свързани с това учение са някъде към 250 лева - не съм се занимавал с подробности много, но явно трябва. Иначе подобни явления вече не са рядкост - Висарион, Анастасия, Дънов и други подобни "величия". Твърденията по-горе приличат повече на внушения отколкото на някаква правдоподобна констатация. Нито това за силния човек във всеки случай е вярно, нито онова за кучетата. Съветът да не издаваме слабостта си и да си създадем образ на съвършенство звучи някак фалшиво, ако нещата не се покриват с реалността при нас. Това повече описва образът на лъжеучителя - лъжемесия, отколкото на един истински човек с неговите слаби и силни страни.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
« Отговор #57 -: 14.03.2010 18:35:50 »
Хм, този Норбеков според мен ще се окаже поредният психологически експеримент подобно на Кашпировски!
Хм, този Норбеков на мен повече ми прилича на брат Илия, дето преглеждаше в алпийския дом и с внушение и молитви към бога си мислеше, че може да лекува!

Бай Ганьо

• Гост
« Отговор #58 -: 17.03.2010 22:51:48 »
Един шарлатанин от класа е брат Илия - работеше навремето с подставени лица, уж болни и след неговия сеанс с бога, хвърлят патерици, бастуни, инвалидни колички и прохождат! Глупости на търкалета, лекарите не можали да ги излекуват, че той се е заел да го прави...

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #59 -: 17.03.2010 23:01:41 »
Един шарлатанин от класа е брат Илия - работеше навремето с подставени лица, 
Че ти да не си му светил, че да знаеш че е работил с подставени лица? Аз съм му бил колега, когато работеше на алпийския дом и знам колко много хора идваха, дори от Турция - много хора са хвърлили патерици, глухи са прочували и какви ли не неща съм видял да стават там, но то е за хората които могат да повярват а не за неверниците! Бившите куки какви ли не простотии са готови да пуснат за да омаскарят един искрен и чист човек - това само ДС агент,  може да го сътвори дето си го написал - истинска комунистическа, атеистична пропаганда, не се обиждай!