Автор Тема: Крадци на череши  (Прочетена 2208 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jerry

• Гост
Крадци на череши
« -: 01.03.2010 10:12:22 »
Нощта се спускаше прохладна.
Кантон и макове червени.
Коне пръхтяха край герана.
Бе през черешовото време.

Зелени царевични ниви
до хоризонта чак шумяха
и от светкавиците диви
на Бог очите ослепяха.

През избуяло младо лозе
вървяхме боси през росата
и виждах как разцъфват рози
по шала ти на рамената.

Бе през черешовото време,
а опитни крадци не бяхме
и посред клоните зелени
целувахме се и се смяхме.

Но заваля и се прибрахме
под белия кантон на сухо.
Додето легнем,и заспахме
прегърнати под ямурлука.

Какво сънувахме не помня,
но спахме дълго и щастливо.
Шумяха чак до хоризонта
зелени царевични ниви.

Честита Баба Марта,скъпи читатели! :-* :D ;)
« Последна редакция: 01.03.2010 10:22:38 от jerry »

mechoka_57

• Гост
Re:Крадци на череши
« Отговор #1 -: 02.03.2010 19:48:45 »
Две праскови посях и две череши,
Две праскови обрах и две череши...  ;D

Не знам защо се сетих за тази песен! Честита Баба Марта на всички! 
« Последна редакция: 02.03.2010 19:54:57 от mechoka_57 »

Бай Ганьо

• Гост
« Отговор #2 -: 09.03.2010 15:47:57 »
"Крадци на череши", написано от Йордан Лечков и неговият съратник Тончо Тончев(а някои му казват Бонбончев).
Мисля, че това произведение е за заблуда на гражданството, докато се усетят, градоначалника ще е опоскал всичко. Кражбата на череши е като кокошкарството, а тук говорим за сериозни работи.

йото

• Гост
« Отговор #3 -: 09.03.2010 21:39:40 »
Абе бай Ганьо що са  правиш на  интересен?Личи си  липсата на  интелект в главата ти.Ако имаше възможност да те види Алеко Константинов, че си му  сложил лика му под твето партизанско име щеше да ти се изплюе на лицето.Съжелявам,но ти си сбъркан в много неща.Първо аз не съм сложил Лечков на тоя пост,не ми е приятел ,защото къде съм аз къде е той .Той човека си  има приятели и обкръжение и си е с тях.А аз съм един обикновен гражданин от Сливен.А ти се правиш на такъв  и ходиш само  като нямаш  друго какво да  правиш да се бъзикаш и правиш  интриги.Братле  гледай си  животеца,не се заяждай с хората,не е почтенно от твоя страна, още повече че не ме познаваш или може би се знаем, но нямаш смелоста  да  си  представиш истинското  име.Това не  е мъжко.Аз не се правя на  демократ,както пишеш,но виждам,че дори и в политиката си толкова чат.Върни се малко назад във времето  и виж какво ни  съветват в "Да се запознаем"Отдели малко време и погледни и се замисли прав ли си.Такива като  тебе анонимки многооооо.Ама утре да  кажем  да излезем да си търсим правата  или да направим примерно стачка такивата като теб ще се скрият в миши дупки  или ще се спотайват отстрани и гледат сеир.Е такива съвестни граждани ли сте разните му там  анонимни драскачи?Затова  сме на  туй дередже и държавата ни  е такава,защото  е пълна  с посерковци.

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #4 -: 09.03.2010 22:46:30 »
До колкото мога да им преценя творческите умения на останалите в анкетата - най-вероятният автор, ако е в списъка, е Георги Попов. А другите просто акъла не ми побира каква поезия може да сътворят. А Производните на известни писатели като Алеко Константинов, по-горе, трябва да  внимават с изразните средства, за да не се получи от недодялана поезия, дето не и хващаме и римата нещо - някой велика трагедия, и да излязат в преждевременна пенсия във форума. Както би казал един виден поет наскоро" Някой вече плакаха!!!
П.С. Ин Мемориам(В Памет на) Доктор Бох
Илли, Илли, лама савахтани!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11729
    • Профил
« Отговор #5 -: 10.03.2010 10:58:36 »
По принцип и аз гласувах за Георги Попов в анкетата, но ми се струва, че и кака Софка Маринова може да е автор на стихотворението! Другите двама господа ги изключвам от списъка на вероятните автори.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
« Отговор #6 -: 10.03.2010 11:26:17 »
По принцип и аз гласувах за Георги Попов в анкетата, но ми се струва, че и кака Софка Маринова може да е автор на стихотворението! Другите двама господа ги изключвам от списъка на вероятните автори.

Шегуваш се, Софи да сътвори нещо поетично...  :o Анкетата е прекалено лесна и риторична според мен  :)
Насила хубост не става !

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11729
    • Профил
« Отговор #7 -: 10.03.2010 11:29:16 »
Шегувам се да, пропуснах да го напиша в горното ми мнение. Софи Маринова не може да сътвори такъв красив стих. Тя си е чалга певица и толкова. :)
« Последна редакция: 10.03.2010 11:31:01 от Moderator Club »
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Робин Худ

• Гост
« Отговор #8 -: 10.03.2010 19:48:02 »
Ех докторе, голямата ти уста ти изяде главата! Това беше едно лирично отклонение, а сега сериозно: Гласувах за Георги Попов, защото смятам, че другите 3 образа не могат да сътворят нещо толкова красиво. Ако трябва да им направя анализ ще кажа следното:

Бойко Борисов - отличен пожарникар, слаб политик и много слаб, почти нулев писател
Йордан Лечков - отличен футболист, хитър бизнесмен, слаб политик и никакъв писател
Софи Маринова - отлична певица, но в останалото хич я няма

Grazhdanina XXL

• Гост
« Отговор #9 -: 18.03.2010 19:07:23 »
Не му стига пипето на кмета ни да напише такива красиви слова за жалост! Гласувах за Георги Попов.