Автор Тема: За КМЕТА и общинските съветници  (Прочетена 1896 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен petersolunski

• Нов
  • Публикации: 16
    • Профил
ПИСНА МИ.
Почна да ми писва от този град . Всеки се оплаква от всичко:дупки,кражби,безработица,увеличение на цените,икономически кръгове и най –вече от КМЕТА.
Какво бил направил кмета,как крадял,как се е държал безцеремонно с хората обиждал ги ,псувал ги и пр. и пр. До тук добре първо за общинските съветници тях най –много ги бил обиждал, дори някаква госпожа беше завела дело за обида и какво стана нищо. А ми драги дами и господа общински съветници след като търпите толкова обиди от КМЕТА защо вместо да правите подписка с която нищо няма да постигнете, не вземете и вкупом си подадете ОСТАВКИТЕ. Длъжностите ВИ са изборни така ще предизвикате нови избори или поне гражданите на СЛИВЕН ще разберат ,че искате нещо да се направи за този град.И ЩЕ  ВИ ПОДКРЕПЯТ. По повод за подписката която организират 20 общински съветници се носи слух ,че 9-10 човека от тези които са положили подписи вече не я подкрепят.Е тогава за какво говорим повечето от общинските съветници са преминали през няколко политически партии все се нагаждат според вятъра.Интересува ме и нещо друго къде бяха до сега тези общински съветници ,КМЕТА сам ли вземаше решения за кредити,възлагане на поръчки за ремонти ,реконструкции,озеленяване,събиране на боклук и пр. КЪДЕ БЯХТЕ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ ?????
Много добре се знае ,че община Сливен е във фалит.Почти не остана общинска собственост. Защо никой не внесе една камера и да заснеме как се заседава на тези общински съвети .Да чуем за какво се говори,за какво се гласува,кой кого обижда ,какви решения се вземат.Да се види как се харчат парите на данъкоплатеца.  А не само да чакаме предизборните обещания ,раздаването на бира и кебапчета.
В заключение:
 ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ ПОДАЙТЕ СИ ОСТАВКИТЕ И ОСТАВЕТЕ КМЕТА САМ ДА ВЗИМА РЕШЕНИЯ,ВИЕ НЕ ВЪРШИТЕ НИЩО.ТАКА ВИЕ С ДЕИСТВИЯТА СИ ПОДКРЕПЯТЕ РАЗРУХАТА НА ТОЗИ ГРАД. И СТЕ СОЛИДАРНИ В РЕШЕНИЯТА И ДЕИСТВИЯТА НА КМЕТА.

ПИСНА МИ..

гр.СЛИВЕН
Очаквайте продължение.

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
Re:За КМЕТА и общинските съветници
« Отговор #1 -: 24.03.2010 16:20:41 »
Относно камерите и публичността на сесиите си спомням, че миналата година или по-миналата сесиите се предаваха дори по интернет. Дори си признавам, че веднъж ги слушах близо половин час. Нямам нерви за повече а и само като чуя някои гласове от нашите сливенски избраници и ми призлява. На 25 март е следващата сесия, искам да бъде възстановено предаването на живо по интернет. Имаме си сума ти мастити интернет доставчици в Сливен, интересът ще е голям но си мисля, че ще могат да осигурят необходимата скорост и достъпност за повече хора. Обещавам, че ще издържа поне 15 минути тоя път  ;D

Дори и с видео могат да ни изненадат по интернет. Сесиите на софийската община и на други се излъчват по подобен начин. А заради всичките скандали напоследък си заслужава да чуем на живо за какво става дума и кой какво точно е казал а не после да получаваме по лъжичка информация от тоя или оня пишман "журналист" и "политически наблюдател".

Ще го изпратя като предложение до пресцентъра на общината, случват се и чудеса понякога и не само по Коледа, нали  :)

Можете и вие да изпратите по едно предложение, белким ако са повече шансът е по-голям - http://www.sliven.bg/index.csp?f=OnlinePostBox
« Последна редакция: 24.03.2010 16:25:30 от Калчо Василев »
Насила хубост не става !

Mihailn Dimitrov

• Гост
« Отговор #2 -: 24.03.2010 17:16:29 »
ПИСНА МИ.
Почна да ми писва от този град . Всеки се оплаква от всичко:дупки,кражби,безработица,увеличение на цените,икономически кръгове и най –вече от КМЕТА.
Какво бил направил кмета,как крадял,как се е държал безцеремонно с хората обиждал ги ,псувал ги и пр. и пр. До тук добре първо за общинските съветници тях най –много ги бил обиждал, дори някаква госпожа беше завела дело за обида и какво стана нищо. А ми драги дами и господа общински съветници след като търпите толкова обиди от КМЕТА защо вместо да правите подписка с която нищо няма да постигнете, не вземете и вкупом си подадете ОСТАВКИТЕ. Длъжностите ВИ са изборни така ще предизвикате нови избори или поне гражданите на СЛИВЕН ще разберат ,че искате нещо да се направи за този град.И ЩЕ  ВИ ПОДКРЕПЯТ. По повод за подписката която организират 20 общински съветници се носи слух ,че 9-10 човека от тези които са положили подписи вече не я подкрепят.Е тогава за какво говорим повечето от общинските съветници са преминали през няколко политически партии все се нагаждат според вятъра.Интересува ме и нещо друго къде бяха до сега тези общински съветници ,КМЕТА сам ли вземаше решения за кредити,възлагане на поръчки за ремонти ,реконструкции,озеленяване,събиране на боклук и пр. КЪДЕ БЯХТЕ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ ?????
Много добре се знае ,че община Сливен е във фалит.Почти не остана общинска собственост. Защо никой не внесе една камера и да заснеме как се заседава на тези общински съвети .Да чуем за какво се говори,за какво се гласува,кой кого обижда ,какви решения се вземат.Да се види как се харчат парите на данъкоплатеца.  А не само да чакаме предизборните обещания ,раздаването на бира и кебапчета.
В заключение:
 ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ ПОДАЙТЕ СИ ОСТАВКИТЕ И ОСТАВЕТЕ КМЕТА САМ ДА ВЗИМА РЕШЕНИЯ,ВИЕ НЕ ВЪРШИТЕ НИЩО.ТАКА ВИЕ С ДЕИСТВИЯТА СИ ПОДКРЕПЯТЕ РАЗРУХАТА НА ТОЗИ ГРАД. И СТЕ СОЛИДАРНИ В РЕШЕНИЯТА И ДЕИСТВИЯТА НА КМЕТА.

ПИСНА МИ..

гр.СЛИВЕН
Очаквайте продължение.

Твоята идея определено ми харесва и има логика.. За съжаление обаче това няма да спре произвола... Единственото решение е да излезем всички на площада и да обсадим общината.... Друго решение за съжаление няма

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #3 -: 25.03.2010 10:42:34 »
Тази сутрин получих уверение от Славея Петрова - пресаташе на община Сливен, че сесията ще се предава на живо чрез общинското радио. Ето и нейния отговор:

Цитат
Здравей, Калчо
Сесията ще се излъчва по интернет, чрез общинското радио. Телефонът там е 611151.

Успешен ден.
Слевея

В момента не работи интернета им. Който има старовремско апаратче (папагалче) и читав кабел може и така да я слуша  ::). А ето и връзки през интернет към радиото:

http://kabelnoradio.sliven.net/

или през Сливен.нет/онлайн:

http://sliven.net/online/

Лек ден на всички  ;)
Насила хубост не става !

asen

• Гост
« Отговор #4 -: 25.03.2010 15:32:40 »
Имам въпрос към общинските съветници а може би и към прокуратурата, ако четат форума.
Как така ямболския кмет се хвали. че притежава подземна тръбна мрежа в Сливен (собственост на "ЛУКСКОМ") ?
От кога и как са се сдобили г-дата Г.Славов и Д.Лечков с тази придобивка ?
Може би докато усвояваха милионите за уличното осветление.
Но законно ли е това ? Успели ли са да си издадат необходимите документи и да си узаконят кражбата ?

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #5 -: 26.03.2010 10:34:30 »
За съжаление отново не можахме да слушаме сеирите на общинската сесия. Дано за следващата пуснат интернет комуникациите. Аз ще опитам отново да ги подканя, както и ще драсна няколко еднотипни съобщения до по-големите интернет доставчици в Сливен. Все някой трябва да се навие и да пусне поне звук  :(
Насила хубост не става !