Автор Тема: Мнения за автомобилни сервизи  (Прочетена 13348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
Къде с какво сте се сблъсквали?
Какво ви е направило добро впечатление и какво лошо?

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
Re:Мнения за автомобилни сервизи
« Отговор #1 -: 20.07.2010 13:20:07 »
Всеки, който има кола си има поне една сериозна история на тема ремонти и сервизи. Аз се позачудих с коя да започна и споделя. Но понеже чувам, че колегите са на вълна Пежо в момента и аз ще пусна нещо за Пежо. Преди 8 години някъде, когато още си нямаха сервиз в Сливен се наложи да отида до Бургас като най-близък сервиз с един служебен Партнер. Разбит му бе лагера на съединителчето на климатика, не включваше всеки път или зацепваше на една страна, товареше примерно на празен ход двигателя и борд компютъра се чудеше в какъв режим да го пусна на празен ход за да държи сътабилни оборотите. Засилих се към голяма вода, влизам в сервиза, посреща ме т.н. сервизен инженер. Обяснявам му, той кимна кратко, каза "работата е ясна" и ме помоли да отида до кафенето или навън но съм нямал право да стоя и гледам виртуозите в сервиза. Ок, излязох, минаха повече от два часа, на мен никой не ми каза какво и има на колата, каква е диагнозата, ще се прави ли, ще стане ли днес или кога, да зная и да си правя сметката, все пак съм чак в Бургас. След поредното нахално влизане от моя страна, нахално по техните разбирания, аз успях да разбера от един от майсторите, че .. цитирам по памет - "французите са объркали софтуера на чипа" нашите хора ще сложат нов чип и ще стане работата... Ужас. После имаше няколко обаждания до съпорт центъра им на Пежо в Саарбрюкен и Париж за да върнат оригиналния чип и да ремонтират климатика. Но ни коства много нерви и пари тая история. Спирам се, за да дам шанс и на останалите :)

Едит: правописни грешчици...
« Последна редакция: 21.07.2010 11:22:04 от Калчо Василев »
Насила хубост не става !

Неактивен Ludy

• Нов
  • Публикации: 46
    • Профил
« Отговор #2 -: 21.07.2010 10:36:58 »
Отивам в сервиза на Пежо за смяна на лагер. Смениха го, взимам си колата (Пежо 106) и тръгвам. След двеста метра нещо се откачи и започна едно тракане. Спирам аз и се обаждам на диагностика от сервиза. Идват те взимат колата. На другия ден ми я карат на работа. Откачила се някаква пружина. Е-е-е добре! Случва се. Прибирам се в къщи, а от там тръгвам на вилата. По пътя пак нещо се откачи. Започна едно стъжрене, тракане, няма спирачки, трудно завиваш, все едно влачиш двигателя по земята. По някакво чудо успях да я прибера до в къщи. Денят е петък 18 часа. Обаждам се аз пак на диагностика и му казвам: "Много Ви благодаря господине, че този път поне успях да се прибера до вкъщи!"....
В понеделник пристигат с началник-сервиза пак я взимат....  Обяснението за проблема:Развит болт!!!! Кида, с който се покриват болтовете да не се развиват бил нова партида и бил менте!??????? Хайде бе!

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #3 -: 21.07.2010 11:38:31 »
....

Хайде бе!

Като сме ги почнали нашите приятели от Пежо не мога да не спомена и още нещичко. Преди три години някъде преди да сменят и изгонят повечето от екипа поради некадърност.... отивам веднъж за смяна на тапата за източване на амтифриза на радиатора. Поради други причини колата мина през ръчичките на един ямболски сервиз и в него местните експерти завили тъпия болт накриво и течеше... Отделен въпрос е защо изобщо е трябвало да го пипат ама както и да е. Сервизчето беше до пазара им в центъра, вече го няма... и не виждам смисъл в оплюването му, той си получи знака на съдбата. Та, отивам при нашите хора в Пежо, обяснявам, те казват ок, след два часа ще е готова колата. Звънкат ми по ГСМ-а, отивам плащам, вземам я и щях да пътувам до Котел през Качулка в служебна командировка. Минах през офиса да взема документите, качвам се до офиса, връщам се и оооо, изненада, огромна локва под Пежото. Обратно в сервиза, поредно обяснение и съвети от моя страна - колата е с пълен резервоар, запалете я, изтествайте я на пълна газ да загрее и надуе охладителната система и да сте сигурни какво правите... те кимат умно и съгласително с глава. Предупреждавам ги и, че за една идея не тръгнах направо за Котел, ако не си бях забравил нещата можеше да я окотя здраво по пътя... След нови два часа някъде пак се обаждат, отивам, вземам я и разбира се... я оставям пред офиса... Да видя какво ще стане. И стана... отново си тече, този път по-малко... Трето ходене... Пак я оставям, следват мъчителни обяснения, обещание за нов болт, поръчка от центъра им за чаркове във Франция, защото подобен болт нямало наличен в близката балканска околност... И така, познайте дали ми се обадиха... Цената му би била 30 лева без труда по смяната  :o
Насила хубост не става !

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
« Отговор #4 -: 25.07.2010 02:08:27 »
Аз приятели немога да ги нарека, защото ако ида там, ще трябва да ги ритам до един.
Просто не си карайте колите в пежо.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #5 -: 09.08.2010 23:53:13 »
мога да ви кажа няколко от които съм много доволен:
1) Николай - телефон - 0889 37 35 05 begin_of_the_skype_highlighting              0889 37 35 05      end_of_the_skype_highlighting - двигатели, ходова част - всичко свързано с гайкаджийство, без електроника.
2) Щилиян - горе на Батмиш мисля, че в бившия сервиз на Славей. Момчето ми е приятел, действащ състезател, умее доста.
3) Гърнета - в Дружба - сервиза мисля, че почти всеки го знае.
4) Ел(без диагностика). - зад приста ойл, Кале, или нещо такова...Забравих му името, но там има и текеджии, също приятели, които го познават...
5) Компютърна диагностика - бившия ДАП.(може и да се бъркам, карах си колата там след като я купих, беше преди близо 3 год. мисля... )

Това са мои познати и не ангажирам никой да кара колите си там. Споделям от опит.

В Сливен малко ми се губят улиците, тъй като ми се налага да помня стотици други...

И все пак - дано не ви се налага да влизате в сервиз. 70% от нещата човек може да ги направи сам с много желание, труд, четене и разбира се време... Крайния резултат ще бъде по-добър, отколкото при нашите гайкаджии... ще е правено с желание...

Ясен Попов навремето беше казал - "Сменихме всяка една част по колата - и пак не върви както трябва".
« Последна редакция: 09.08.2010 23:59:29 от MichaelPark »

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #6 -: 17.08.2010 00:08:54 »
Мога да дам положително мнение за Тех-ко, между Ситроен и Пени, нова сграда сравнително. Коректни са и може да се разчита на тях. Авточасти, амортисьори, предници и подобни.
Насила хубост не става !

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #7 -: 22.09.2010 03:25:39 »
Вече не ми трябва автосервиз :D

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: 19.10.2010 19:23:00 »
Не си купувайте Пежо за данямате проблеми  ;D. Майтап.

До хлебозавод Хаджи Димитър има един Николай(май се казва) - не е стока повярвайте ми. Два пъти съм ходил, че ми е удобен, но не ства трети път няма да има.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: 23.10.2010 00:33:25 »
3 пежа съм имал. Никви ядове...

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: 24.10.2010 03:19:43 »
Вече не ми трябва автосервиз :D

Пежото също е автомобил.

Щом си имал при Пежа, значи не си имал автомобил  ;D.

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: 31.10.2010 03:19:51 »
Виж сега, аз с много голфаджии като тебе съм спорил и на глава не съм излизал, до момента в който не застанем на светофара. Или пък не се срещнем на пътя София - Сливен и обратно... Тогава някак си всички се предавате - незнам заради газта ли, или щото просто немските нужници много "бягат" :) Просто елементарните хора като тези, които карат немски автомобили неразбраха, че най-важното в един автомобил е теглото и въртящия момент и че с изгнил курник 92 година, тон и половина, 115 коня, неможеш да биеш 800 кила 120+ коня.
Сега сигурно ше бълнеш огън и жупел как твоя железен голф/бмв/астра гси бяга като за три на газ от петрол. Но аз няма да навлизам в спорове. Исках да отбележа нещо за тарикатите с немски машини на газ :)))))

Сори за офтопика, няма да се повтори :)

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
    • Профил
« Отговор #12 -: 07.11.2010 00:44:19 »
на следващото рали сливен и планинско българка ви чакаме с голфовете :)

Неактивен velinsl

• Младши
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: 12.01.2011 17:59:04 »
Еи професоре стига трупа мнения!
Какво карам си е мой проблем, даже и не е проблем за мен. Може да се досетиш, че не е френско.
Ако погледнем реално на нещата и Аз и Ти сме субективни, най-големия критерии е пазара - ако нещо е хубаво струва пари, ако е "нужник" е евтиния(като при тъпите хладилници). Не знам защо именно на този същия пазар един немски "нужник" без много екстри струва колкото 6 години по млад френски автомобил фрашкан с екстри.

ПС: най-добрия електротехник в града е Христо - намира се на улицата между 8-мо и 6-то. Тоя електотехник зад Приста Оил веднъж се опита да ми направи ел стъклата на предния ми автомобил - изпрати ме по живо по здраво, без да ми сглоби вратата даже, целия омазан и без резултат. Може да е помагал на много хора, на мен специално не успя.

Има една поговорка "Кола со пичка, мачка и борче на капака НЕМА".