Автор Тема: Cable Tel Сливен - въпрос ?  (Прочетена 7434 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ToShkyYy

• Гост
Cable Tel Сливен - въпрос ?
« -: 01.09.2010 23:59:55 »
Здравейте, утре ще ходя до офиса на CableTel и искам да питам - Има ли някой от вас, който все още е на модем и тегли с 240 кб ?! Това е нечувано нещо за 21 век. До преди 2-3 седмици биваше г/д ( Макар, че скоростта ми на теглене си беше пак 240 кб ), но от този срок насам, интернета спира по 2-3 пъти на ден, вечер е абсурдно да правиш каквото и да е в интернет ( Защото зарежда УДИВИТЕЛНО бавно ). Да не говорим, че съм на 19, но все още поигравам това онова. Просто е невъзможно да се играе нещо. Когато отидох последно в офиса на Cable Tel ми казаха, че в Клуцохор НЯМА LAN кабели за интернет. Затова съм и с модем... Та има ли някой тук от Клуцохор, който е със свързан интернет чрез LAN кабел, защото чрез модем никога не може да бъде стигнато качеството на интернета каквото е през LAN-a. А да - в новия им сайт ( blizoo ли там какво е ) дори няма такъв вид интернет през модем... Има само LAN / Оптичен / HDTV пакет няк'ъв...

П.С. И какво да питам служителите на CableTel като ми се отговаря "Еми ще проверим и ще видим какво можем да направииим" от някакви флегми...

П.С.2 Когато живеех в Даме Груев бях свързан с LAN и интернета не беше спирал 4 месеца и знам, че няма нищо общо с този от модема.
« Последна редакция: 02.09.2010 00:05:16 от ToShkyYy »

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
Re:Cable Tel Сливен - въпрос ?
« Отговор #1 -: 05.09.2010 11:23:38 »
Ти пак се радвай, че сваляш и с 240КБ защото аз съм с модем в Сини камъни и тук скоростта ми не е повече от 175КБ на сваляне и не повече от 45КБ на качване, което е много дразнещо на фона на останалите доставчици. За Даме Груев е друго. Там беше мрежата на Мобифоника, която Кейбълтел изкупиха, а тяхната свързаност и подръжка са на съвсем друго ниво. За съжаление положението е такова докато господата от Кейбълтел - сега Близу, не решат, че парите които инвестираме в тях, не станат достатъчно за да си размърдат з.....те да оеднаквят стандартите и отношението си към своите клиенти от бившите присъединени фирми. Ние бившите абонати от Юниън ТВ и КТВ сме на опашката, докато новите собственици не си прекарат оптичната мрежа навсякъде. Това е положението в Сливен - в Европа не знам как е!!!
Илли, Илли, лама савахтани!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11608
    • Профил
« Отговор #2 -: 05.09.2010 14:35:33 »
Прави сте, Интернета чрез модем въобще не е на ниво. И аз бях на такъв, но от година насам съм на LAN и нещата значително се подобриха. По високи скорости на сваляне - около 900 КБ и около 400 КБ за качване.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
« Отговор #3 -: 07.09.2010 12:47:59 »
Въобще не се забавяй, а сменяй доставчика. К'во ги траеш... ::)
Loading...

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #4 -: 07.09.2010 21:24:04 »
Я от вчера нещо се е променило със скоростта ми - свалям с 1 мегабайт и качвам с 225к. Или нещо Оптиката вече е стигнала до нашия  блок иле е можело и досега да вдигнат скоростта, не знам - ще стане ясно. Все пак така е вече по-добре. Май няма да си търся нов доставчик.
Илли, Илли, лама савахтани!

ToShkyYy

• Гост
« Отговор #5 -: 08.09.2010 14:41:15 »
Хаха, смята ще има със сигурност, но договора ми изтича декември месец. Като ходих да питам ми казаха, че в кв. Клуцохор са прекарали кабели за ЛАН интернет само в един блок... Това някак си не мога да си го обясня...

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11608
    • Профил
« Отговор #6 -: 08.09.2010 16:45:54 »
Щом са прекарали в един блок, значи ще има и в останалите. То не може да стане изведнъж. :)
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

ToShkyYy

• Гост
« Отговор #7 -: 09.09.2010 01:36:24 »
Този период от "Все някога" не ми харесва, изглежда доста дълъг !

Неактивен MichaelPark

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 240
  • "The passion for rallying has no frontiers"
    • Профил
« Отговор #8 -: 25.09.2010 05:16:53 »
бягай далеч - кеъйбълтел/близу/млизу - рядко срещан @@@@@, не само в сливен...
« Последна редакция: 25.09.2010 11:26:04 от Moderator Club »