Автор Тема: Пишат ни: Той градът умира, вие за липите…  (Прочетена 590 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11654
    • Профил
Пишат ни: Той градът умира, вие за липите…

Абе господа от „Седмица”! Той градът умира, а вие сте се закахърили за липите!... Отидох и на главната, и на “Георги Данчев”, сам се убедих: липите наистина са болни. И какво от това?

Целият град е болен, и ние, неговите граждани също сме болни. Само ще ви кажа, че в неделя си направих една разходка от „Розова градина” до Стария бряст. Знаете ли колко души срещнах малко преди 10 часа – по малко от 10. Бях шокиран, защото помня какво е било преди години. Вие писахте за Ямбол, че по същото време сте срещнали стотици граждани, и че старите ямболлии са окупирали кафенетата както едно време. Аз, на 67 години, напразно бродих от кафене на кафене. То няма хора вътре, камо ли възрастни.

И всичко това го дължим на гениалния стратег Данчо, който щеше да прави от Сливен Монте Карло и не знам още какво си. Стигнахме дъното заради простотията и алчността – това е! И виновни сме си самите ние – никой друг: това е горчивата истина. Нека ни е менгиш на ухото, защото почернихме бъдещето на децата и на внуците си.

СЕДМИЦА
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.