Автор Тема: Цифрова ефирна телевизия - мултиплекси  (Прочетена 18555 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AleksievWl

• Нов
  • Публикации: 34
    • Профил
Предавателите за двата мултиплекса на Тауърком са монтирани и пробвани на кулата. Чува се, че от 1 ноември ще се излъчват програми (около 16) MPEG 4 след 50 UHF канал. Ще се приемат и по селата с обикновенни антени (в града и със стайна).

Неактивен Diado_koleda

• Младши
  • *
  • Публикации: 193
    • Профил
Безплатно?
Loading...

Неактивен AleksievWl

• Нов
    • Профил
Е, в някакъв момент може да пуснат и платени канали. Но това, за вбъдеще. Чака се и Ханупро с поне два мултиплекса (още 16 програми)

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
Полезна информация Алексиев. За съжаление всички тези неща по ефирната цифрова телевизия преминават някак си потъизела, информацията е повече от оскъдна. Малко снимки от сайта на хану за процеса на изграждане на покритие:

Сайтът им не предлага почти никаква информация като цяло, няма търсене, пълна скръб. На тия тауърком пък е просто подигравка с нас. Ако имаш повече и по-точна информация за ефирната ТВ давай я насам Алексиев ? Дори може да се свържеш с мен да пуснем информацията по линия на новинарския канал на сливен.нет или нещо от сорта ?

За нас сливналии е важно да знаем колко и кои телевизии ще бъдат в ефир и какво точно ни е необходимо за да  гледаме. Аз примерно съм наясно, че е необходим телевизор с цифров тунер за DVB-T с мпег-4/264 или ако е стар то трябва някакъв прекодер от т.н. вид Set-top-box за цифрова ефирна телевизия (DVB-T) с поддръжка на MPEG 4 H264/AVC декодиране и някаква външна/стайна антена.
Насила хубост не става !

Неактивен AleksievWl

• Нов
    • Профил
Пълен любител съм. Информацията ми е от момчетата на Кулата и форумите за DVB-T. Стандарта е този, който пишеш. Незнам дали консултантите в магазините го знаят, щото на MPEG2 излиза само говора. Иначе има от USB стикчета за компа, устроиства с големина на цигарена кутия за SCART до приемници (колкото DVD плейар) с цени от 20 лв до 200 лв (справка eBay.com). Най-вероятно, държавата ще направи кампания за разяснение. Доколкото разбирам, от приятели в чужбина и DVB-T форумците, програмите Юроспорт, Дискавъри и МТВ няма да ги има. Незнам за Ринг и Супер7. (Vivacom също станаха DTH-оператор, конкурент на БСК). Като знам, че 80% гледат бТВ и Нова, може много да върнат Сат и Кабел приемниците.
« Последна редакция: 01.10.2010 22:22:14 от AleksievWl »

Неактивен AleksievWl

• Нов
    • Профил
Айде още няколко години отлагане. Баницата остана на големи парчета. Народа гладен. Като ни треснат глобата ЕС, народа и ще плати.

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
Ами мафията не успя да си разпредели ефира. Затова и го отложиха за 2015. Малко ли грешни пари сме платили, че и тази няма да я оправим  ;D

80% от консултантите са напълно незапознати с тия технически понятия. От останалите около 18% налучкват от втория-третия път правилното решение но предлагат ментеливи и/или скъпи решения. Затова са форумите за да научи нещо човек. Още по-добре е, че форумите с компетентни мнения са малко и шанса да се объркаш е сравнително нисък. Държавата ще пусне евентуално някакви разяснения когато мафията и заповяда да ги пусне. Нали е ясно кой притежава нашенската държавица...

Аз съм от тези под 1% които гледат почти единствено ТВ7 от българските канали и то заради формула 1 и то невинаги заради малоумния, тъпанарския кометар на нашенските озвучители/замъсители на звука. Подчертал съм липсата на информация по сайтовете на тия защото това е сигурен показател, че разпределението на ефирната хапка е в сила. И докато не приключи няма да има нито информация, нито кампании. А ако пуснат предимно чалгаджийски и подобни канали за мен лично няма да има никакъв смисъл от купуването на ново ТВ с мпег4 или някаква приставка за старите щайги из къщи.
Насила хубост не става !

Неактивен AleksievWl

• Нов
    • Профил
По форумите отново се "хранят" надежди за експериментално пускане на DVB-T MPEG4 сигнал. План, все още няма. Тауърком си получиха от Томсън предавателите и може би ще пускат пробно този месец.

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
Техниката е почти готова, чакат се лицензии за излъчване, това научих тези дни.
Насила хубост не става !

Неактивен AleksievWl

• Нов
    • Профил
Хану Про пуснаха БНТ1 на 64 ch. DVB-T MPEG4

Неактивен AleksievWl

• Нов
    • Профил
Re:Цифрова ефирна телевизия - мултиплекси
« Отговор #10 -: 23.03.2012 16:59:09 »
НУРТС Диджитъл пуснаха бТВ и ТВ7 на 22 канал.

Неактивен AleksievWl

• Нов
    • Профил
Re:Цифрова ефирна телевизия - мултиплекси
« Отговор #11 -: 20.04.2012 15:27:39 »
Хе хе! Като гръмне два пъти и спират предавателите :)