Автор Тема: @@@@@@@@ Лечков - кой стои зад гърба му ???  (Прочетена 4005 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aver

• Гост
Прочетох статията относно определението на лечков за всички граждани на сливен, че са "лумпени" (а може би според него и не само в Сливен). Надали този @@@@@@@@@@ @@@@@@@@@ знае съдържанието на тази дума (това, че е работил в Германия и други страни не е гаранция за интелект!). Интересното е друго - всички негови действия досега, определения, незачитане на елементарни норми на поведение и просташко държане, както и пренебрежителното му отношение към г-н Гражданина, който му плаща данъци и който е гласувал по грешка за него, всичко това е индикация, че зад гърба на тази @@@@@@@@ @@@@@ стоят властващи структури, които не крият протекцията си ! Тъй като в тази държава нищо не се прави за "хубавите очи", логично е да се предположи, че протекцията не остава без съответната материална и друга благодарност - както искаш така разбирай! Само че, всичко си има граници и край - както навремето и СССР и Берлинската стена . Интересно ми е, какъв ще бъде краят на това @@@@@@@@ @@@@@@@@ Но преди това, като истински граждани наистина трябва да намерим начин да му отвърнем на простотията с обществен "шамар" и без чакаме следващите избори да излезем и покажем на @@@@@@@ лечков пътя към ...!

Aver, при следващ опит да обиждаш, ще получиш бан !!!  ;)
« Последна редакция: 22.01.2011 23:54:33 от Moderator Club »

Aver

• Гост
Re:@@@@@@@@ Лечков - кой стои зад гърба му ???
« Отговор #1 -: 22.01.2011 21:04:39 »
Уважаеми Модератор ! Най добре вземете и затворете този форум -  и без това освен Вас и няколо други членове, никой друг не взима участие! Това което изтрихте всеки ден го повтарят в различни нет издания и този факт е повод да си направя изводи за Вашата пристрастност ! Както и дае , оставям Ви с разкопаните улици и супер кмета на Сливен! Аз повече не участвам в този форум ! Успех Ви желая !  
« Последна редакция: 22.01.2011 22:48:45 от Moderator Club »

Неактивен petersolunski

• Нов
  • Публикации: 16
    • Профил
« Отговор #2 -: 23.01.2011 00:28:30 »
Интересно ми е какво толкова е  написал Aver , че се е наложило да триете негово мнение.
Що се отнася за това което е написал по горе не виждам какво толкова обидно има.
Наистина по форумите се пишат много по обидни неща които не се трият , а се оставят да бъдат прочетени свободно.
За положението в което се намира градът ни наистина е трагично.
И не само КМЕТЪТ е виновен .
Всички представители на партии и движения представени в Общинския Съвет носят вина.
Всички се питат защо СЛИВНАЛИЙ мълчат.

А КАКВО ДА НАПРАВЯТ????
Народът иска някой да ги поведе да вярват на някой който ще ги изкара от това БЛАТО.
Затова и на последните избори БОЙКО БОРИСОВ спечели
Друг е въпроса във въпросната партия какви хора се промъкнаха.
Тези които организират протеста пред Общината за понеделник също са хора които трудно могат да обединят народното недоволство в нашия град.
Затова и подготвеният протест ще претърпи своето фиаско в понеделник.
Къде са онези 24 000 подписа които бяха събрани преди година??

МОЖЕ БИ БЯХА КУХИ ПОДПИСИ ???
Може би тези които се подписаха разбраха , че това е поредният фарс СТАНИ ДА СЕДНА.
Въпроси колкото искаш , а отговори никакви ЛОГИЧНО.
ФОРУМИТЕ СА ЗА ТОВА ДА ИЗКАЗВАШ МНЕНИЕТО СИ СВОБОДНО И БЕЗ НИКАКВА ЦЕНЗУРА.
НЕЗАВИСИМО КАКВИ ДУМИ СЕ ИЗПОЛЗВАТ.
До това .че този форум е слабо посещаван размислите са за Вас.
Има много неща върху които да се пише и разсъждава.

БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ВНИМАНИЕТО.

Aver

• Гост
« Отговор #3 -: 23.01.2011 11:33:41 »
г-н Солунски,
Нищо обидно нямаше в това, което са изтрили, имаше цитирани синоними от речник на синонимите на някои думи и прилагателни, като "лумпен" , "тарикат" и "неграмотен".След това изтриха и заглавието на темата - тя беше "@@@@@@@@ Лечков-кой стои зад гърба му" .
Думата "лумпен" е цитирана няколко пъти в електронното издание на "Седмица", още повече, ако е вярно , така се окачествил г-н кметът всички граждани на Сливен !
Аз съм изумен от реакцията на т.н. модератор(и) , на които не им харесва критиката към лечков ! Още нещо искам да подчертая тук, същите критики са към и същата вина за хала на Сливен носи и г-н Русев (да не си помислят, че съм негово протеже и фен) и много други съветници . Вина имат и останалите партии - и БСП и СДС и ДПС , а най вече ГЕРБ ! Явно много хора са забъркани в кашата и им е трудно да опонират както трябва ! Значи в изданието може да пише, че според лечков гражданите са "лумпени" , а ако напишем противното се счита за обида ! ами по добре да вземат въобще да закрият електронното си издание . Аз си мислех, че има едно единствено хубаво и обективно издание и вестник в Сливен, ама май съм се излъгал ! Жалко ....
« Последна редакция: 23.01.2011 12:22:14 от Moderator Club »

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #4 -: 23.01.2011 16:39:05 »
Аз съм един от модераторите и съжалявам, че съм пропуснал да прочета какво е маскирано с 8 кльомби, за да коментирам! Доколкото познавам Модератора, наложил цензурата, върху изразните средства, мога да ви уверя, че той определено не е привърженик на настоящия кмет и неговата безобразна политика на ограбване на общината! Още повече съм и против теглене на нов заем от 15 милиона или колкото там бяха, за да изчезнат парите в нови изкопани дупки, по незасегнатите досега квартали! Парите на общината трябва да се харчат разумно в условия на криза, прозрачно и некорупционно. Тоест не може примерно да отчетеш проект за 15 милиона а повече от половината да прибереш в собствения си джоб, за което се опасяват противниците на евентуалния заем! Ето показвам ви как може да се сподели лично мнение, без да се използват нецензурни и недопустими изразни средства! Все пак докато накой от вас стоят зад псевдоними и прокси-сървъри, ние които отговаряме за чистотата и морала във форумите на СливенНет, сме сравнително публични и лесно-откриваеми, а и на нас ни искат отчет и сметка какви неща допускаме! Така, че не се сърдете, когато някоя дума бъде изтрита или маскирана, използвайте аргументация а не цинизми, за да защитите тезата си! За спор относно изтрито мнение или тема, се обръщайте към администратор, защото споренето с модератор в публично мнение е нежелателно и противоричи на правилата! Тоест копирайте си пуснатото мнение и при евентуално неоснователно цензуриране, от наша страна, пратете точно копие на това което смятате, че е било неправилно премахнато, на администратор! По-късно ние ще анализираме вашата жалба и ще вземем становище! Уверявам ви, че във форума работят на доброволни начала, привърженици на всички основни политически партии и риска от дискриминация , на такава основа, е неоснователен!
П.С. Отключвам темата за мнения с молбата да внимаваме с избора на подходащите изразни средства. Дано колегата който я е заключил да не възрази!
« Последна редакция: 23.01.2011 22:34:39 от Веселин Василев »
Илли, Илли, лама савахтани!

Aver

• Гост
« Отговор #5 -: 24.01.2011 23:34:54 »
г-н Модератор, няма нужда от такова милосърдие, веднъж блокирахте темата !
За другите читатели - преди няколко дена открих нова тема във форума за Лечков, но за съжаление цензурата блокира темата с мотивите за обидни фрази и нападки към персоната, която докара Сливен до просяшка тояга. Аз не съм в България и пиша от Москва, не съм ангажиран от партия, личности или други процеси, просто като кореняк сливналия често идващ в Сливен и като човек познаващ много хора в Сливен и процесите свързани с неговото управление, реших да изразя своето възмущение от последните събития! Бяха използвани думи и фрази напечатани в електронното издание на в.Седмица, както и синонимно тълкуване на някои думи и прилагателни ! За моя изненада се оказа че в България има ЦЕНЗУРА от името на така наречените модератори и темата беше блокирана! Дори в Русия, където много хора мислят, че е авторитарен режим няма цензура във форумите в нет пространството!
Жалко за България ! Продължавайте в същия дух ! Аз лично изгубих интерес в този форум, аи няма смисъл от писане след като има ЦЕНЗУРА !  Желая на всички честни и искрени читатели и участници успех ! Мен ме няма повече ....

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11654
    • Профил
« Отговор #6 -: 25.01.2011 10:44:33 »
Бяха използвани думи и фрази напечатани в електронното издание на в.Седмица, както и синонимно тълкуване на някои думи и прилагателни !
Къде точно си го чел в Седмица Aver? Минимум линк към статията трябва да се сложи, или да се копира целият материал с линк отдолу! За да се запознаят читателите, в случай че са пропуснали да го прочетат! Ако изпаднеш в патова ситуация примерно в някоя държавна институция, как ще докажеш, че си прав? Нали трябват доказателства, не съм ли прав?! С голи твърдения нищо не се постига.
« Последна редакция: 25.01.2011 10:48:19 от Moderator Club »
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Aver

• Гост
« Отговор #7 -: 25.01.2011 12:12:06 »
Уважаеми модератор,
Моето твърдение не е "голо"!
Вие май не четете електронното издание на в.Седмица : http://sedmica.sliven.net/index.php?id=37249
Там е цитирана думата "лумпен" - това не е ли обида към обикновенния гражданин на Сливен? Ако според Вас е нормално, защо блокирате тогава моя текст ? дайте да направим експеримент - публикувайте го в оригинал и дайте на читателите да се изкажат дали са за или не !
Това е прекалено от Ваша страна, Вие не четете ли други форуми , вижте там какво пишат !

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #8 -: 25.01.2011 15:43:15 »
г-н Модератор, няма нужда от такова милосърдие, веднъж блокирахте темата !
.................................успех ! Мен ме няма повече ....
Сега...!!! господин потребител Aver, не мога да Ви разбера, какво точно искате!! Отключих Ви темата, за да може да пишете, както Вие, така и други потребители! Пак не сте доволен! След обсъждане с колегите модератори и администратори, решихме че е имало основание да ви се коригира мнението, като на този етап отпадна предложението за налагане на временен бан(В интерес на истината с много крехко мнозинство) Както се казва - свободен сте да изразявате мнението си, но като спазвате общоприетите норми и правила! Задължително е условието: когато коментирате статия или мнение в друг форум или сайт, да пускате линк за да могат и другите потребители да се запознаят с източника на информация! Друга важна точка е, която държим да съблюдавате е: 1.3. Санкциите предприети от модераторите и администраторите е забранено да се коментират публично. Опровержението им се приема само чрез лично съобщение или друг вид директна комуникация.
При оспорване на взетите мерки се обръщате последователно първо директно към модератора/администратора, който ви е санкционирал и едва след това, ако не сте удовлетворен, към по-високи инстанции.
Инстанциите спрямо потребителските права са както следва (от ниски към високи): Модератор, Глобален модератор, Мл. администратор и Администратор.
1.4. Няма да се толерира накоректно или агресивно поведение (обиди, подигравки, заплахи, закани, дискриминация във всяка една форма и т.н.).
1.5. Забранено е използването на нецензурни думи! Ако смятате, че е наложително използването им маскирайте ги с * (включително, ако цитирате все още не модерирано мнение)!

Във всеки случай е добре да се запознаете с правилата на форума преди да пишете, за да не изпадате в позиция да бъдете санкциониран!

Aver

• Гост
« Отговор #9 -: 25.01.2011 15:58:51 »
г-н Василев, благодаря за вашето велиеодушие !! Както по рано бях казал тук , аз спирам участието си във Вашия форум!
Желая Ви успешно модериране!

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #10 -: 25.01.2011 18:07:29 »
Лумпен
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене

Лумпен (от на немски: Lumpen - парцали, дрипи) е лице, което не притежава собственост и преживява от случайни доходи.

Терминът лу́мпен-пролетариа́т е въведен от Карл Маркс за обозначаването на низшите слоеве на пролетариата. По-късно като лумпени започват да се означават всички декласирани слоеве на обществото - бездомници, престъпници и други.

Като лумпенизация на обществото се означава провеждането на политика, която води до увеличаване на дела на тези слоеве от населението, както и разпространението на техния модел на поведение, и светоглед, в условията на обществена криза.

Aver

• Гост
« Отговор #11 -: 25.01.2011 23:47:48 »
"Лумпен" от 1) Правописен речник на българския език - синоними в българския език :
Синоними на думата лумпен :

(същ.) гамен, уличник, негодяй, безделник, вагабонтин, скитник, нехранимайко, негодник, декласиран, дрипльо

http://sinonimen.onlinerechnik.com
2) Тълковен речник http://talkoven.onlinerechnik.com
лумпен : Човек извън своята класа и обичайната си работа; бедняк, скитник.

Aver

• Гост
« Отговор #12 -: 25.01.2011 23:50:00 »
Е г-н Василев, след като думата "лумпен" не е обидна, какво толкова обидно има ако кльомбите на темата сбъдат изменени ???

• Глобален модератор
  • Напредващ
    • Профил
« Отговор #13 -: 26.01.2011 11:18:48 »
И аз не знам, какво точно е искал да вложи господин кмета, когато е употребил тази квалификация, по адрес на протестиращите, но явно, след като в неговите уста, това е обидна дума, а и от многообразното и значение, както виждаме по разните енциклопедии, смятам, че трябва да бъдем внимателни при нейната употреба тук! В нечии уста и израза: "Хубав човек" или "Голям човек" може да придобие коренно противоположно значение, а какво остава за изрази като този.  Та ако кажем примерно - Кметът ни е много хубав човек а потребителят Авер е голям човек, може да възникне такава полемика, че модерирането на този форум ще стане изключително неприятно занимание! Все пак, значението на определена фраза, израз или сложно словосъчетание, прозира и в контекста в който то е употребено. В този смисъл ние модераторите, сме се научили да четем и между редовете и да прозираме зад  първото и второто значение на една дума, за да преценяме аджеба: кой, какво, на кого, защо и как иска да каже! Ако оставим нещата да се развият в анархия, скоро и на вас няма да ви бъде приятно да четете какво е писано тук - повярвайте!!! А за останалото - то да беше само един Лумпен, с мед да го намажеш ама айде!

Mihailn Dimitrov

• Гост
« Отговор #14 -: 26.01.2011 16:20:58 »
Хайде и едно мнение от мен като юрист:
 Не виждам нищо лошо да се квалифицира едно лице като "лумпен" при условие, че същото е използвало същият израз по отношение на група от хора, граждани на Сливен, сред които бях и аз. Нещо повече наказателно-правната доктрина казва, че когато едно лице отвърне на друго с аналогична обида, то и двете лица не се наказват. За това повече от странни ми са заплахите за бан към aver и цензурирането на неговото мнение.

Един съвет към aver. Направи като мен публикувай с истинска снимка и име и би трябвало да си спокоен, че няма да те цензурират, а и така модераторите и админите ще бъдат спокойни