Автор Тема: Местоположение на Хисарлъка  (Прочетена 5590 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mitonzi

• Гост
Аз съм ученик в ПГХТ "Акад. Н. Неделчев" и имам за задача да заведа класа си до Хисарлъка и да им изнеса екскурзоводска беседа. Информация вече съм си подготвил, но не мога да намеря местоположението на обекта.
Може ли да ми обясните как да стигна до там?
Благодаря!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11654
    • Профил
Re:Местоположение на Хисарлъка
« Отговор #1 -: 09.07.2011 14:01:11 »
От Сливен до София и после Перник и Кюстендил. Хисарлъка се намира на 2 километра югоизточно от Кюстендил. Ако пътувате с влак, трябва да хванете за София и после до Кюстендил с друг. Маршрута с автобус е:
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

NoOther

• Гост
« Отговор #2 -: 09.07.2011 15:26:25 »
Момчето пита за местност в град Сливен,която се нарича Хисарлъка.Доколкото знам там има някакви разкопки или нещо подобно,но и аз не знам точно къде е :)

Неактивен Веселин Василев

• Глобален модератор
  • Напредващ
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #3 -: 09.07.2011 19:02:17 »
Така.... Направи ми впечатление, че в Гугъл има информация за три обекта с това или подобно име - Кюстендилското, което цитира колегата, край Гълъбово и Сливенското - Местност, крепост Хисарлъка(Туида)!!! Сливенското се намира по посока Селището - тръгвате натам и в района има табела, няма поместени карти, което е странно! Аз лично не съм ходил скоро натам, пише, че района бил облагороден, благоустроен и подготвен за туристически посещения по някаква програма в която е участвала и Община Сливен, но в историческия музей ще могат да ви дадат по-добри указания и информация - търсете Николай Сираков -  писал е статии по темата!
Илли, Илли, лама савахтани!