Автор Тема: Доволни ли сте от новия сайт на EVN? (Електроразпределение)  (Прочетена 56340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Anonymous

• Гост
Сайта не е удобен за ползване. Ако наистина Ви е необходимо мнението ни и ако наистина е за наше удобство - върнете стария.

tania

• Гост
ne mi xaresva.po tapo ne mojaxa li da go izmisliat.ne moga da si proveria smetkata.

Anonymous

• Гост
ПРОРВЕРКАТА НА СМЕТКИТЕ ЗА ГРАЖДАНИ ДНЕС РАБОТЕШЕ

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
Новия/стар сайт на енергото
« Отговор #18 -: 23.03.2006 15:48:15 »
Здравейте,

Моя коментар по темата:

Новия сайт на енергото се прави като огледално, българско копие на родителския сайт в Австрия:
http://www.evn.at/index.asp
Използва се същия дизайн, менюта и структура. Използван е и същия език - ASP на Майкрософт и същата база данни - Оракъл. Доста скъпо удоволствие, но ние сме богата нация и хора и това не ни бърка ни най-малко. Дори напротив, въпрос на престиж е, на подобния фон от мерцедеси и БееМВе-та по улиците.

Българското копие беше пуснато с пренудително прехвърляне на връзките от регионалните сайтове на енергото в юго-източна България към новия адрес. Не се видяха никакви съобщения от вида на добре дошли, това ни е новата страница и малко допълнителна информация. Нормално за българската енергийна мафия. Никакви коментарии и излишна информация. Сайта се превеждаше и адаптираше стъпка по стъпка. Искам да подчертая отново, че това е българско копие и само се превеждаше от немски на български от родителския си сайт - австрийския ! Е, бяха сложени и документи касаещи българските условия, но тези документи бяха отдавна готови по старите регионални сайтове.

Относно дизайна и съдържанието аз съм разочарован и не приемам например на началната страница на фирма от подобни мащаби да се слагат разфокусирани снимки на какички, които се целуват на някаква пейка ??? Някой приема ли на сериозно фирма с подобна визия на сайта си ? За мен това е продължение на гаврата с нас българите по темата енергетика. Пък и нали останалия свят си мисли за нас като за някакви си папуаси, занимаващи се с наркотици и проституция ? Защо да не го подчертаем и на официалната страница на енергото ?

Сметките като цяло все още не се виждат и не могат да се проверяват. Има моменти когато е възможно това но тези моменти са рядкост. Има и един друг ефект за тези, които желаят да проверят сметката на някого - ако абоната се е регистрирал то е достатъчно да му напишеш номера и да я провериш. Страшна защита. По-добре си беше на стария сайт, направо да си я видиш ама хак ни е.

Превода, разбира се е с лошо качество, подобаващо като на елементи от мафия /енергийна/. Ако се отиде на родителския сайт е много интересен прехода от немски на английски по страниците, става по случаен признак и страниците са със смесен превод, нали трябва да има разнообразие в секса, както се казва  8) . Например кликате на връзката инвеститори от английската версия от страницата посочена от мен по-горе и влизате директно в старата немска версия с някакво описание: http://www.investor.evn.at/. Тя пък е от 3-4 години, резултат от една тяхна маркетингова инициатива за реклама на фирмата. А английския им е страхотен - защо не дадоха някой лев т.н. австрийци на някои наши момичета и момчета от някоя езикова гимназия - хем ще им го направят като хората, хем щяха да могат да се похвалят, че са направили нещо положително в България.

Не разбирам защо сайта не е на английски в чуждоезиковата си версия ? На австрийския сайт втория вариант е на английски - тук в България втория език е на немски ??? За да могат австрийските граждани да четат по лесно завоеванията си по света и за новата си колония - 1/3 от България ??? Английския  е с пъти по-разпространен в България и в целия свят, ако се цели показване на някаква информация за нас - туземците, нека да е на английски ?

Последно по сайта, не мога да не споделя, че навигацията им по страниците е страхотна. Аз, който се имам поне за специалист по темата се обърквам, какво остава за простите потребители. Браво !

Извън темата, мен ме дразни текста и неговото внушение в бележките за платено електричество - ако до 16.XX чиисло на месеца не платите, ние ще ви...

Ами крайно време е да ги наритваме тия, всекиго според заслугите - едни в затвора, други по-далече от България.
Насила хубост не става !

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
Изберете по-добрия
« Отговор #19 -: 30.03.2006 19:22:27 »
Здравейте,

Днес "хвърлих" едно око на страницата на братята чехи - "електро-разпределители"... Имам в предвид страницата на “Електроразпределение – Плевен” АД - http://frodo.erp-pleven.bg/download/index.php.

Тези братя чехи май са подминали като изработка и поддръжка братята австрийци. Отдавна не бях виждал толкова дървеняшки направен сайт на голяма фирма. От хоризонталното меню само погледнете след задържане на мишката нас Новините каква красота се вижда. От менюто - За нас - Същата красота ако изберете английския вариант, много добре е преведено и оформено онова което се отваря ако кликнете на британския флаг. Ако отворите менюто Връзки... се виждат препратки към страници, много близко свързани със електрорапределението и енергетиката в България. И в Чехия... Например Музика (без чалга), в момента беше дори празна...
Ако кликнете на Развлечение... много важна тема за нас, разглеждайки страницата на енергото... виждаме връзка към Асталависта - за кракчета, серийни номера и подобни...

За съдържанието и оформлението на сайта не ми се коментира.

Абе то само адреса на сайта им като се погледне и на мен лично ми става ясно, че е несериозна работа. Нямат ли 30 лева да си регистрират едно име/адрес като хората. Какво означава този фродо и после доунлоад на стартовата им страница ???

Браво на тези момчета и момичета от енергото в Плевен - България/Чехия! Очаквам да се появят и малко снимчици с поразголени красавици а защо не и направо клипчета, интернета се подобрява непрекъснато, колко му е  8) . Нали това трябва да е една от следващите стъпка с гаврата с нас българите по въпросите на енергетиката а и изобщо. Вие как мислите ?
Насила хубост не става !

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
  • Публикации: 11736
    • Профил
Плевенския сайт на електроразпределение е доста добър, според мен. Не е като нашия. Има си всичко - доста разширена информация. Също като нашия бившия сайт, който имахме преди да се появи този с разголената мадама.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Anonymous

• Гост
Един доста добър сайт...
« Отговор #21 -: 31.03.2006 10:39:37 »
Цитат на: "Станимир"
Плевенския сайт на електроразпределение е доста добър, според мен. Не е като нашия. Има си всичко - доста разширена информация. Също като нашия бившия сайт, който имахме преди да се появи този с разголената мадама.

Станимире, това означава ли, че не приемаш моите упреци към плевенския сайт по изброените няколко елемента на сайта ? Например добре оформеното меню ? Или удачната информация в менюто Връзки, или "английският" им вариант ? А в менюто информация стои годишния им отчет за 2003 г., страхотна новина и информация, няма що ! А оформлението на документите и страниците, цветовите комбинации ? Ако тези "дребни" неща за теб означават "доста добър" сайт, добре, здраве да е  :D . Явно имаме противоположни разбирания и вкусове за добро и красиво.

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
Приемам ги, исках да кажа, че като дизайн ми хареса, а за информацията наистина е малко старичка и трябва да се актуализира.
Танкът мачка и пердаши, няма наши, няма ваши. Няма ваши, няма наши, танкът мачка и пердаши.

Anonymous

• Гост
nemoga da si provera smetkata za toka a vie pitate dali sme dovolni ot ELEMENTARNIQ vi sait!?kak moje takova bezo4ie.....       P.Marinov sliven!

p.marinov

• Гост
Vzemeti si opraveti 6ibaniq sait nai setne za da mojem da si proverqvame smetkata!eto taka stava kato rabotqt pri vas ne profesionalisti a TAPANARI!!!monopolisti 6ibani!!!

Guest

• Гост
Защо имам чувството, че всички мнения по тази тема са писани от 1 или най-много 2-ма души, ревностни защитници на всичко старо?!?
Незнам :roll: , просто питам  :lol:  :wink:

Guest

• Гост
Re: Възмутена съм.....
« Отговор #26 -: 21.04.2006 14:37:20 »
Цитат на: "Anonymous"
Безкрайно съм възмутена от всичко, което става в Електроразпределение клон Сливен и новия начин да вземат все повече и повече пари от потребителите. Какво означават тези лихви за закъснение с плащането?! Работя в бюджетна организация и получавам заплатата си след 25-то число на месеца, след което отивам да си платя тока за предходния месец и вече съм глобена... Защо не е съобразен срока за плащане не само с моето получаване на заплата, ами и на много други хора. Така или иначе ще си платим тока, няма да избягаме, ако искаме да стоим на светло... Сайта ви, колкото и да го сменяте вгорчава вкуса ми с това и с други неуредици. Не стига ежедневния живот, който ни рита от всякъде, а вие просто ни закопавате все повече и повече. Обидно и горчиво е.

Съвсем разбираемо е, защо ни взимат парите за електроенергия в  средата на следващия месец - отчитането е за 1 календарен месец и не е съобразено с това кой и кога си получава заплатата. Ако теглите кредит от банка, същата интересува ли се кога си получавате заплатата за да Ви удържат вноските? :roll:  :?:

Alabala portokala

• Гост
Цитат
Ако теглите кредит от банка, същата интересува ли се кога си получавате заплатата за да Ви удържат

Много тъп пример, на всичкото отгоре и некомпетентно изказаване. Разбира се, че се съобразява. ХОРАТА ПИТАТ - "Кога ще ви в удобно да ви бъде падежа?", поне в мойта банка е така. За разлика от Енергийния вампир, който дори не благоволи да уведоми клиентите си, че смята да смени датите за плащане и да въведе лихви. Интересно ми е, ако реша да съдя енергото, на какво основание ще защитят въвеждането на тези промени без да имат посписан документ от абонатите, че са уведомени?
Мафия!

Неактивен Moderator Club

• Глобален модератор
  • Старши
    • Профил
ЕНЕРГОРАЗПРЕДЕЛЕНИЕ И ТЕЦА са най-големите монополисти, според мен.

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
    • Профил
Кой е по-голям монополист ?
« Отговор #29 -: 03.05.2006 15:22:08 »
Станимире,

не забравяй, моля те и ВиК и БТК, те са си били винаги в черния списък на душманските фирми.

Ето цената на която производителите продават на НЕК:

1. "АЕЦ Козлодуй" ЕАД           14.27 (лв./МВтч) без ДДС или 0,017124 лева с ДДС за киловатчас
2. ТЕЦ "Бобов дол" ЕАД          55.26 (лв./МВтч) без ДДС
и така нататък.

Цената на която НЕК продава към електроразпределителните дружества е 57.43 лв./МВтч или 0,068916 лева с ДДС за киловатчас ! - справка - http://www.dker.bg/prices.htm

И каква е цената за нас:
 дневна - 0.098 лева до 75 квч
 дневна - 0.174 лева над 75 квч
 нощна - 0.093 лева  справка - http://new.sliven.net/nec/csp.prices.cls

По неофициална статистика осреднената продажна цена на дребно е около 14 стотинки. Или енергото я купува по 7 /6.89/ стотинки и ни я продава по около 14 /осреднена, неофициална цена/. Т.е. грубо два пъти е завишена цената. Такова е положението до което сме се докарали.

Обърнете внимание на цените по които държавния /уж !!!/ НЕК купува електроенергията - цената на АЕЦ Козлудуй е около 4 /четири !!!/ пъти по-ниска тази на всички останали електроцентрали. Не забравяйте това съотношение никога ! А от друга страна, АЕЦ-а е основния източник на енергия и формира огромната печалба за държавицата ни. И както казва Георги Ифандиев - мислете !!!
Насила хубост не става !