Автор Тема: Организация на движението в град Сливен  (Прочетена 1362 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sam66

• Нов
  • Публикации: 6
    • Профил
Има някаква бегла информация в "СливенИнфо" , че в средата на м. юли 2012 г. общината т.е кмета Милев, ще премахва въведеното еднопосочно движение в града.
Дразни факта, че такива сериозни решения се вземат еднолично типично по генералски / да не се обижда кмета/.
За организацията на движението в град Сливен е необходима публична дискусия. Лично моето мнение е, че еднопосочното движение на МПС облекчава трафика, освобождава места за паркиране и града става по тих. Това, че шофьорите не спазват правилата е поправим факт, който би довел и до приходи в общинския бюджет.
Ще бъде добре, ако има коментари по темата. Надявам се и в-к Седмица да поразчопли въпроса.

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 440
    • Профил
предимството на еднопосочното движение е, че оставя другите платна свободни за паркиране. И толкова. обаче трябва сериозно да се мисли дали четирилентови булеварди трябва да бъдат еднопосочни. Въведената организация от преди време не е най-добрата.
 Така, че е правилно новия кмет да иска преразглеждането и промяна.
И решението не е еднолично, еднолично беше въвеждането на еднопосочното движение - без дискусия, без обсъждане, без нищо. Просто тогава Лечков нареди и толкова.

Неактивен sam66

• Нов
  • Публикации: 6
    • Профил
Това, че въведената организация на движение от преди време не е най-добрата е факт. Но, нека да вървим напред и най-вече да има някакъв дебат по различни предложения преди да се вземат конкретни решения. Примерно аз и моите съкварталци нямаме ли право на мнение за това как да се организира движението по улицата на която живеем и пр.
Та нека си иска кмета преразглеждане и промяна, това е негово право, но нека насреща да има добри идеи. Как това, ще стане до 15 юли много не ми е ясно, освен да върнем безпроблемното старо и готово. Хепиенд. Ще натрием носа на Лечков.
Та.. до Виктор. Не ми дреме ни за кмета Милев,  ни за бившия умник Лечков искам просто разумни решения.