Автор Тема: За цените в магазините на веригата Lidl в нашия град или държава  (Прочетена 3805 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stefka ilieva

• Нов
  • Публикации: 34
    • Профил
Бях на посещение в Германия. Там така се случи, че пазарувах няколко пъти в магазините на Lidl и запомних цените на някой стоки. Като се завърнах посетих новия магазин на същата верига в кв. Дружба -  гр. Сливен.Това, което разбрах, е че Lidl продава около 60-70% (може да не съм съвсем точна) същите марки немски стоки каквито в Германия. Учудването ми беше, че в Българския Lidl тези стоки бяха значително по скъпи от колкото в Германия.И за да не съм голословна ще дам няколко примера - "Овесени ядки"- 1/2 кг в германския магазин струват 35 цента, в нашия Lidl струват 1,29 лева, сладко в бурканчета (същата марка като в Германия) там струва 99 цента, у нас струва 2,99 лева, мога да изреждам още, но мисля, че няма смисъл.Въпросът ми е защо при около 10- 15 пъти по ниски доходи в България сравнение с Германия  цените в магазин Lidl са по високи в сравнение с тези в немските магазини от същата верига и как тези които допуснаха големите вериги в нашия град контролират това?

Неактивен Калчо Василев

• Администратор
  • Напредващ
  • Публикации: 242
    • Профил
Просто никой никого не контролира и всеки си слага цени по усмотрение, нещо учудва ли те все още  :(
Насила хубост не става !

Неактивен Виктор

• Напредващ
  • **
  • Публикации: 440
    • Профил
Не знам ние като потребители какво трябва да направим, че да се спрат тези несправедливости.